Vánoční prasátko

Vánoční prasátko
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483104/bmid_vanocni-prasatko-wrZ-483104.jpg 5 920 920

Napínavá pohádka plná kouzel od autorky Harryho Pottera. Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: ekniha , Albatros (ČR)

The Christmas Pig , 2021

Štěpinambura
28.12.2021 5 z 5

Dá se to rozhodně srovnat i s Harrym Potterem! Moc se mi to líbilo. Když jsem to přečetla dětem, utíkali si uklízet hračky, aby nějakou náhodou nepřepadl Ztráta. Nádhera! Báječné! Úžasné! DOPORUČUJI!

LittleRebelle6
28.12.2021 5 z 5

Roztomilá pohádka přečtená jedním dechem . Krásnē ilustrovaná . V příbēhu je ukryté poselství . Prostē paráda .

tbruck
28.12.2021 4 z 5

Hezká popisná pohádka, překrásné ilustrace, hvězdu ubírám za na můj vkus poněkud ponurý příběh - zejména ze začátku. Na konci ale ukápla i slza :)

Pheobe20
27.12.2021 5 z 5

Když jsem zjistila, že autorka napsala novou knihu (pro děti), tak jsem byla zvědavá...Vzpomněla jsem si na své dětství, jak jsem hltala stránky Harryho Pottera. Kniha má nádherný příběh, v kterém si i dospělý čtenář najde plno myšlenek k zamyšlení. Autorka má nádherně promyšlený a krásně vykreslený příběh pro čtenáře. Příběh nádherně pohladí po duši čtenáře. J. K. Rowling je paní autorka na správném místě.

TeraBla
27.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Hezká pohádka o přátelství, odvaze a lásce. Rowlingová dokáže vytvářet kouzelné nové světy mající své originální názvy. I když to byla knížka pro děti, moc mě bavila. Jediné mínus shledávám v Santovi.

Mosula
27.12.2021 5 z 5

I když to místy maličko drhlo, nemůžu jít s hodnocením níž, protože ve mě dlouho žádná knížka nevyvolala takové emoce jako Vánoční prasátko. Je to jedna z těch dětských knížek, které nutí dospělé se na chvilku zastavit a zamyslet. Long live the CP!

Mothermoth
27.12.2021 5 z 5

Četly jsme s desetiletou. Skvělá zápletka, spousta věcí k zamyšlení, opet velmi vydařená a vezme si z ní dítko i dospělák. Ach ten konzum.

dagmar7365
26.12.2021 4 z 5

Četli jsme se synem. Začátek - výborná zápletka, ale jakmile se Kuba vydal hledat Pašíka, tak se pro mě příběh začal stávat natahovaným, ne úplně zajímavým, nesrozumitelným, ty názvy jednotlivých měst mi vůbec nešli do pusy a úplně si nejsem jistá, jestli bych jen jako posluchač pochopila, že jde o názvy nikoli jen označení. Vánoční atmosféry bylo velmi málo, takže jsem se fakt těšila, až knihu dočteme a vrhneme se na něco lepšího. Pořád mi unikalo, proč jsou z ní všichni tak nadšení. Ale ten závěr mě dostal. Moc krásná myšlenka, krásně napsáno, vánočně dojemné, laskavé. Tak nakonec si Vánoční prasátko čtyři hvězdy zaslouží a právem.

Anna479
25.12.2021 5 z 5

Moc krásný vánoční příběh i pro dospělé. Něžný, milující, napínavý i smutný. Přiznám se, že jsem pár slz uronila. S žádným jiným hrdinou jsem nikdy tolik nesoucítila, jako s malým Kubou. Tato kniha mě opět vrátila do mých mladších let, kdy jsem se při čtení stávala součástí knihy. Už dlouho se to žádné knize nepovedlo, až Vánočnímu prasátku. Děkuji Kubo, děkuji Čuníku i Pašíku. Děkuji paní Rowlingová, že jste nám opět dokázala, že psát umíte a že fantazie nemá hranice.

jiri77
25.12.2021 5 z 5

Nádherný vánoční příběh pro děti ale i dospělé čtenáře. Musím uznat ,že autorka má naprosto neuvěřitelnou představivost. Knížka mě bavila hodně, a navodila mi pohádkovou a vánoční atmosféru, plus nádherné ilustrace. Nakonec má příběh v sobě i malé poselství. Myslím si ,že by příběh mohl někdy skončit, jako krásný animovaný film.

happy-smile
25.12.2021 5 z 5

Moc pěkná pohádka. Líbilo se mi to, dobře se to četlo a myslím, že se kniha zavděčí jak dětem, tak dospělým. Zápletka je nová, neotřelá, plná fantazie a s pěkným poselství,, které by měly pohádky přinášet. Jenom čekejte, že po přečtení knihy, vaše dítko nebude chtít už nikdy nic vyhodit. ;-)

Audrina
24.12.2021 5 z 5

Krásný vánoční příběh vhodný pro malé i velké čtenáře. Rowling psát umí a několikrát prokázala, že její svět fantazie je vždy povedeně vystavěný. Oceňuju poselství knihy, které by si čtenáři měli odnést

MarNe
23.12.2021 4 z 5

Knížku jsem četla s rozporuplnými pocity. Po přečtení musím uznat, že se jedná o zdařilý vánoční příběh s netradičním místem děje i jednotlivými postavami. Ovšem některé kapitoly jsou smutně laděné, i když je jasné, že kniha skončí dobře.
Podle mě knížka spíše pro starší dětské čtenáře. Jednotlivé kapitoly na sebe mistrně navazují. Čtenář je v podstatě nucen číst dál a dál.
Po přečtení příběh zůstává v hlavě a nutí k zamyšlení.

Šánka
22.12.2021 5 z 5

I letos jsem potřebovala prověřit, jestli se Ježíšek trefil do vkusu 8leté holčičky. A já věřím, že ano, protože ta krásná doba Krtečků, Křemílků a Makových panenek někam utekla....
S malým Kubou jsem se vypravila do Země Ztracených hledat jeho oblíbeného plyšového Pašíka. A věřte, že to bylo putování napínavé i kouzelné, které by se mělo dětem líbit.
Řekla bych, že rodiče či babičky a dědové budou mít občas i co vysvětlovat, ale příběh své poselství má a mně se moc líbil. Tak jdu ještě knížku zabalit, ať toho na Ježíška není moc :-).

Shaxx
20.12.2021 5 z 5

Trochu mi to v průběhu čtení připomínalo animovanou pohádku Toy Story, jednu konkrétní část tedy :)
Každopádně je to moc pěkné vyprávění, z kterého si mají co vzít i dospěláci.
Nějakou extra vánoční atmosféru jsem z toho necítila, upřímně mi to přišlo i jako zbytečný prvek, že je to laděno do tohohle období, ale tak říká se, že zázraky se dějí o Vánocích, tak budiž :)
Celý námět je pěkně uchopený a myšlenka z toho plynoucí pěkná.

m_martina
20.12.2021 5 z 5

Knížku jsem četla s vnučkami a všem se nám moc líbila. A taky nás naladila na vánoční atmosféru, proto ji určitě doporučujeme!

Clairka
18.12.2021 5 z 5

Krásný příběh na předvánoční večery. Líbil se mi originální nápad.

DeninkaK
18.12.2021 3 z 5

Možná jsem měla přílišná očekávání. Začátek parádní, v Zemi Ztracených mi kniha přišla občas zbytečně zdlouhavá - několik zápletek dost podobných, konec očekávaný, ale moc hezký, pohádkový. Celkově pěkná pohádka pro děti, krásné ilustrace.

Kopta
17.12.2021 3 z 5

Trochu návrat do více dětského a kdy jinak než před Vánoci vydat takovýto příběh. Logicky. Zafungovalo to. Ideální kombinace pro JK, aby si získala nějaká pozitiva opět na svou stranu. Pokud to mám brát obecně, tak mi kniha dost připomínala nějakého dětského Birlibána a je super, že i zde jsme se dočkali morálních doplňovaček. Natož, že jsem trochu očekával nějakou dětskou jasnost a přímočarost, tak kniha se dost protahuje. V několika kapitolách se neustále opakuje podobný případ nějakých mini problémů, které se řeší a nějaká cesta. Stejně tak Rowling moc nedává prostor k tomu, aby zrovna v dětské knížce byla nějaká atmosféra a emoce, což jako zrovna v tomto případě dost ubližuje. Nápad dobrý, čtenost dejme tomu, příběh nejde brát nijak originálně, ale zase jde o něco, co není tak hrozné. Obecně mi z toho ale vzejde průměr. Omlouvám se, ale je to tak.

TerJac
17.12.2021 5 z 5

Bože, já nevím jestli dokáži pořádně napsat, co právě cítím. Kniha byla pro mne famózní. Jsem dospělá a nemám problém číst vkuse Kinga. A právě o to víc, si cením autorů, kteří mne svou knihou, určenou pro dítě, dokáží strhnout natolik, že jsem opět ta malá holka, která věří a prožívá každý řádek textu. Kniha u mne pět jen dokázala, jak moc velký autor Rownlingová je. Nebudu zde vést spory o tom, jak moc knihu pochopí děti protože si myslím, že hodně záleží na tom, z jaké čtenářské rodiny dítě pochází. Synovi bude zakrátko 5 let, ale troufám si říci, že by tento příběh dal se mnou hravě. Právě proto, že společně čteme od kolíbky, čteme každý den, a fantazii máme více než bohatou. A už se moc těším, až mu tento příběh budu moci předat, jak se budu těšit na jeho napětí, a závidím mu, že bude vše prvně prožívat tak, jak jsem to nyní měla já.

Tohle je totiž ryze dětský příběh, který v sobě skrývá mnoho poselství. Poselství o skromnosti, lásce a úctě k lidem, i (hlavně u dětí) k svým hračkám, které jim dělají společníky. Právě tohle probíráme se synem neustále, hlavně když se mne ptá, proč mám stále své hračky z dětství, a proč toho medvěda s rozbitým nosem nevyhodím.
Věřím, že tenhle příběh mu na vše odpoví.