Stínem políbená

Stínem políbená https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36025/bmid_stinem-polibena-TWv-36025.jpg 5 1911 167

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Shadow Kiss , 2008

bookworm_plants
22.10.2017 5 z 5

Panebože, to je tak úžasné nutně potřebuju další díl :-D
No a ten konec, to fakt nechápu. Dimitrij jako vážně??
Nemám co, dodat 5* :-D

ReziEngli
19.06.2017

Skvělé pokračování :)

Adriana21
02.06.2017 5 z 5

Zatím můj nejoblíbenější díl :)
Rose... neustále se ohlíží na Lisu, jako budoucí strážkyně musí neustále své pocity, touhy... stavět až na druhé místo. Vždy je tam pro Lisu, což mě teda hodněkrát opravdu štvalo, protože vlastně nemá pořádně žádný svůj vlastní život. Oni (Morojové) mají přednost je pravidlo vtloukané do hlav všem dhampýrům, kteří se učí, jak být strážci.
No a ten konec? Tak to je teprve mazec.

TheMelorry
03.05.2017 4 z 5

Musím říct, že o proti ostatním dílům série jsem měla ze začátku trošku problém se začít. Potom jsem se ale nemohla odtrhnout. Soucítila jsem s Rose i ostatními a ren konec... Bože! Nevím co se z toho vyvine, ale už teď mám z dalšího dílu strach.

KatulakT
14.04.2017 5 z 5

Nedokážu si ani představit, kolik sil muselo autorku stát psaní tohohle dílu. Pouhé čtení mi rvalo srdce - doslovně. Stalo se mi totiž, že jsem si jednu postavu, jeden pár oblíbila ze všeho nejvíc a to byla chyba. Téměř nic ve světě nemá dobrý konec, ale od knih bych očekávala takový útěk od reality, kde všechno je možné a nic není nemožné. Kde láska zvítězí nad všemi útrapami a nakonec budou všichni šťastni. Alespoň to bych si přála. Vroucně bych si to přála.
Ono se smrtí milovaného se člověk nějak časem vyrovná. Ale se zásahem ze třetí strany, kdy je jasné, že ti dva nemohou být spolu, to jde sakratěžko. Při představě, co musí Roza udělat, je mi do breku.
Téměř nemám chuť číst dál. Jako by všechno ztratilo svůj vzácný smysl. Ne, člověk by se neměl zamilovávat do postav.

100 %

PeťkaW.
24.03.2017 4 z 5

Inu, tak tomu říkám nečekaný zvrat... Stínem políbená je prozatím rozhodně nejlepším dílem. Autorka si nenechala veškerou akci na posledních 20 stránek a konečně začala zápletku trochu přiměřeněji dávkovat i do zbytku knihy. Navíc se nespokojila jen s jednou hlavní, ale připojila i pár vedlejších, což je příjemnou změnou. I třetí díl si drží čtivé, napínavé a rychle ubíhající tempo.

Emma8
19.03.2017 5 z 5

Je to úžasná série. Tento díl se mi zdál tak hrozně skutečný:(

whiolet
28.01.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, takové teenage čtení

ivca3710
14.11.2016 5 z 5

Super! super! super!

zuzana4291
29.10.2016 4 z 5

Třetí díl opět nezklamal, i když druhý mi přišel o trochu lepší. Rose mi připadá konečně trochu rozumnější a vyzrálejší. I když děj je trochu slabší. Ale konec knihy celý děj zachraňuje. I když přeci jen, pro ty co čekají lásku na celý život přijde zklamání.

Leome
17.10.2016 4 z 5

Preferuji spíše kratší série s delšími knihami, která nemáte na jeden večer, ale takhle série mě zaručeně zaujala. U prvního dílu jsem sice musela hodně přivřít oči a dát tam ty tři hvězdičky, ale myslím, že díl třetí si pěkné čtyři rozhodně zaslouží. Autorka rozhodně umí vykouzlit napětí a není to ani předvídatelné, celkově se mi její styl psaní líbí. Nicméně, hlavní hrdinka Rose... No, sympaťanda to zrovna není. Osobně si myslím, že příliš nepřemýšlí nebo jí to dělá velké problémy. Určitě bych se v mnoha ohledech rozhodla jinak, ale to přeci není důležité :). Důležité je, že se jdu vrhnout na další díl...

BarkaS
14.10.2016 3 z 5

Hlavní hrdinka Rose se sice chová jako nekompenzovaná diabetička, ale je to docela čtivé.

Meridea
12.10.2016 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze série :-)

eva4036
08.10.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl z celé série :) moc ráda se k němu vracím a i když vím, jak knížka končí tak vždy mám problém u konce nebrečet.

evca7271
31.08.2016 5 z 5

uzasna kniha,ale zase smutny konec

Adele02
26.08.2016 5 z 5

Poprvé čteno - 20. 9. 2013 - 24. 9. 2013
Re-reading - 19. 8. 2016 - 26. 8. 2016

Tak tady jsem přinucena změnit hodnocení ze čtyř hvězdiček na pět. Protože jo, ten začátek se vleče, ale jakmile jde do tuhého, nedokázala jsem se od toho odtrhnout. Typická Richelle - hodí tam akci, všechno se vyřeší, ale stejně se na konci ještě něco stane a celý se to fatálně posere. Přesně to na jejích knihách miluju. Přemýšlela jsem, že půjdu do Skleněného trůnu, ale když už jsem v tom, jdu rovnou do čtyřky :3
A prostě Adrian ♥

Laputika_3
03.08.2016 5 z 5

Ani se nemůžu vyjádřit k celé knize, protože před očima mám pořád jenom konec. Ten se vážně hodně povedl. Ze začátku mi to zase přišlo tak trochu o ničem a najednou se to rozjelo a bylo to perfektní. Fakt si říkám, jak autorku takovéhle zápletky napadají...

Edona
31.07.2016 5 z 5

Stínem políbená má malinko pomalejší rozjezd oproti předchozím dílům. Na druhou stranu obsahuje hodně informací, udá se zde hodně zvratů. A hlavně jde vidět velký progres paní spisovatelky, s tímhle dílem už mohu říci, že to bylo po stránce jazykové o moc lepší. Charakter Rose se mi pořád líbí, její vzdorovitost a tvrdost mě vždy dostane. Stínem políbená je díl plný akce (ke konci!), ale taktéž trochu cítím smutek. Nějak tuším, že další díly už nebudou, jaké bývaly. Tím neříkám, že by snad byly horší, právě naopak. A právě proto se bojím..

Veeria
21.07.2016 5 z 5

Je to úsměvné....přečtu si vždy díl a říkám si - ,,to bylo tak úžasné, stává se mým nejmilejším."...A pak vezmu do ruky další a ten ještě předčí ten předešlý. ,,Jak je to možné?", ptám se sama sebe. Jistě je to dar autorky, která má neskutečný talent v psaném slovu. Vše vykresluje tak detailně, až se přistihnu, že nevnímám naprosto nic, co se děje kolem mě, ale naopak, jsem naplno pohlcena do příběhu. Tleskám nad vývojem příběhu, pořád se objevuje něco nového. Nové postavy jsou tím správným kořením, které vytváří z celé této série neskutečnou delikatesu. Jenom když si vezmu Dimitrije, Christiana a Adriana - zbožňuji je. Každý je tak jiný, ale získali si mé čtenářské srdce. Budete se smát, budete mít slzy v očích. Ani nevíte, jak jsem šťastná, že jsem se k těmto knihám dostala.

zuzanagelnarova
09.07.2016 5 z 5