Spoutáni magií

Spoutáni magií https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44404/bmid_spoutani-magii-6RK-44404.jpeg 5 1719 111

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná... Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku, bude jejich láska opravdu věčná?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Spirit Bound , 2010

Veeria
09.08.2016 5 z 5

Miluji. Jedno slovo - tisíc emocí.:)

Edona
07.08.2016 5 z 5

Páty díl jsem zhltla stejně rychle, jako ty předchozí, možná i rychleji. Změna prostředí, nové i dávno zapomenuté postavy a akce, to všechno dodalo pátému dílu šťávu. Na druhou stranu jsem při čtení dost trpěla. Fáze, kdy jsem radostí nemohla přestat číst (záchranná mise), vystřídalo zděšení (Dimitrij a jeho odmítání), při kterém jsem musela pokračovat, i když mi to nebylo zrovna po chuti. Na poslední díl se těším, ale zároveň se s Vampýrskou akademií nechci loučit.

K.Lara
22.05.2016

Knížky mně z nějakého důvodu iritují. Zdá se mi to už moc zdlouhavý a nudný. Např.: Všimli jste si, že první tři díly byly kromě zápletky na konci skoro o ničem? 4. díl to trochu rozjel, ale myslím, že kdyby nebyl, tak to pokračování knih nijak zásadně neovlivní. A 5. díl? Asi je z nich nejzajímavější. Možná je to tím, že jsem se pokoušela vynechávat Rosiny citový výlevy. Nic proti Rose, ale občas se chová jako mučednice s PMS. Kdyby tam nebyl Abe, Adrian a pár dalších, tak to asi zahodím. Asi už jsem na to moc stará (a to jsem mladší než Lissa). Ale chci vědět, jak to dopadne, takže 6. se ještě pokusím přelouskat

Sofi_123
14.05.2016 5 z 5

Kniha byla hodně napínavá a její čtení jsem si maximálně užila. Dávám zase 5/5

simi28
28.03.2016 5 z 5

Tato kniha byla hodně napínavá a čtivá, ostatně jako všechny díly VA. Konec mě hodně překvapil, a proto nutně potřebuji poslední díl.

Laurel
18.01.2016 5 z 5

Páni. Takovýhle konec nečekal snad nikdo z nás...
Z celé série se mi tenhle díl líbil asi nejvíc. Nemůžu se dočkat dalšího dílu! musí to dopadnout dobře!
A ten Adrian.... ♥♥♥

mStationka
12.11.2015 4 z 5

Za mě tento díl asi nejlepší...bylo to velmi poutavé a ..zajímavé...čtení..a hurá na další ...poslední

Haňulec
20.10.2015 5 z 5

Kniha byla moc hezky napsané, měla velmi poutavý děj. Člověk se do knihy začte, ale neví jak a je na konci knihy. Dimitrijovo zoufalé pronásledování Rose, ho dožene k únosu, který ho promění zpět na Dhampíra, což byla moc hezká scéna knihy. Vůbec se mi nezamlouval Dimitirij, který Rose zpočátku vůbec nechtěl vidět, ale pak se za ní postavil a chránil jí. Jsem zvědavá s kým Rose nakonec bude zda s Adrienem nebo Dimitrijem, ale myslím si, že od prvního dílu je to tak nějak jasné. Mohu doporučit tuto knihu.

Kat9
11.10.2015 5 z 5

Nakonec se mi ta knížka líbila mnohem víc,než jsem čekala.Pro mě zatím nejlepší z celé série!!!A doufám, že Rose si nakonec vybere Adriana, i když tomu ani moc nevěřím.Dimitrije nemám moc rádá už od začátku.Každopádně,jsem moc zvědavá,jak to dopadne!!!

medvídě
28.07.2015 5 z 5

Pěkně se ten příběh vyvíjí :-) Jsem hodně zvědavá, jak to všechno skončí. ... A chudák Adrian :/ ..

Babsie
24.07.2015 5 z 5

Další skvělá kniha ze série. Rose je prostě úžasná hrdinka. A ten konec naprosto epický!

Karolína18
22.07.2015 5 z 5

Opět výtečná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.
Skoro mě až mrzelo, že se z Dimitrije stal dhampýr tak relativně brzy. Už jsem si říkala, že teď bude všechno v pořádku a dají se s Rose dohromady, ale autorka se naštěstí rozhodla jim to nijak neulehčit. Samozřejmě nebyl příběh tak dokonalý jen z hlediska romantického vztahu mezi těmito dvěma okouzlujícími osobami. Prostě musím obdivovat nadání, které projevují autoři v tomto literárním žánru. Moc se mi líbí, že dokáží vymyslet nová pravidla - Strigojové - nebo alespoň pozměnit obecně známé věci, jak to zde bylo například s pitím krve. Rozhodně jsem knihu nečetla naposledy.

little-dream
24.06.2015 5 z 5

Napínavé, skvělé, svižné, srdcervoucí...
Úžasný díl, a i když vím, že se budu opakovat, musím říct, že jsem si celou sérii neuvěřitelně oblíbila a poslední díly mě přesvědčily o tom, že čtu opravdový klenot mezi YA. :)
Kde Richelle bere tak skvělé nápady? :D

Laf
16.05.2015 4 z 5

Super čtení. Je to čím dál více zamotanější, ale i napínavější. Jsem zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne...

Roselunda 1928
24.03.2015

Autorka fakt umí psát. Občas jsem seděla zažraná do knihy a odkládala jsem kvůli ní všechno možné :D Fakt nevím, jestli chci, aby se k sobě Dimitrij a Rose vrátili, protože jsem Adriana začala mít fakt ráda... Adrian je prostě Adrian.... Ale zase... Dimitrij je Dimitrij ( jak logické -_-) :D Prostě, strašně se těším na další díl!!! :D

Mruskulka
18.03.2015 5 z 5

Tento díl nezklamal :) Bála jsem se, jakým směrem se autorka pustí, když Lissa s Rose odmaturují a budou muset opustit akademii a měla jsem strach, že mě nebude bavit děj, když obě kamarádky budou žít na královském dvoře. Děj však opět měl hlavu a patu a já se pouštím do dalšího dílu.

vilzuss
24.01.2015 5 z 5

Úžasný díl! Z této série se mi tento a druhý díl líbil nejvíc. Zápletka skvělá, o nějaké nudě se u této knihy nedá vůbec mluvit. Rose je skvělá hlavní postava no a Dimitrij.... to snad ani nemusím komentovat :) doporučuji

1259
12.01.2015 5 z 5

Jsem ráda, jak to dopadlo s Dimitrijem. A doufám, že se z toho obvinění Rose nějak dostane.

mišule5
02.12.2014 5 z 5

Další skvělý díl :-o byla jsem unešena :-) nemůžu se dočkat až začnu číst poslední díl :-) zbožňuji všechny postavy a hlavně Rose! Strašně ji fandím :-)

Samira
10.11.2014 5 z 5

Skvělá, díl od dílu je tato série lepší. Musím jen chválit. Kromě úžasných postav, propracovaných vztahů mezi nimi vyzvihuji hlavně neustálý posun v ději a nové zápletky. U čtení se tedy člověk opravdu nenudí, nemůžu se dočkat dalšího dílů a rovnou na něj přecházím! Doporučuji!