Spoutáni magií

Spoutáni magií https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44404/bmid_spoutani-magii-6RK-44404.jpeg 5 1719 111

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná... Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku, bude jejich láska opravdu věčná?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Spirit Bound , 2010

Twinny
27.12.2018 4 z 5

Rose se dozví o možnosti vše zachránit. A opět jako v minulých dílech se do všeho vrhá po hlavě. A tentokrát neušetří ani Lissu. Je načase, aby princezna Dragomirová přestala jen brát a taky něco dala. Konec skrývá více překvapení, než se na první pohled zdá.

2013

Hoshi
18.11.2018 5 z 5

Jak by mohla? Ach Rose.. Tolik mě to mrzí. Buď silná a my budeme také. Dimko, jak si mohl? Pfff... Jsem naštvaná, jen když na to pomyslím. Předposlední díl je čtivý, nabitý emocemi a zajímavými zvraty.

Lethania
02.09.2018 5 z 5

Ano, ano, ano... Pátý a předposlední díl neztrácí na čtivosti, co víc, pořád se zlepšuje. Postavy se během dílů postupně vyvíjejí a je slast o nich číst.

Szekynka
06.03.2018 5 z 5

Tak to by bylo aby to nebylo :). Happy end téměř na všech frontách.

Kačkaknihomol
21.01.2018 4 z 5

Jsem lehce na rozpacích, jak knihu hodnotit. Má pomalý rozjezd, kdy se nadobro loučíme s naší milovanou Akademií a jedeme na Královský dvůr. Upřímně, změnu prostředí jsem nějak moc nezaregistrovala, Rose se sice mohla více flákat, ale to je asi tak všechno. Pak tu máme zas nějakou tu akci, která byla poměrně dějově k ničemu, ale za to se nám tu rozmohl jakýsi nešvar. A ten nešvar se jmenuje Adrian. Já vím nevím, ale mě prostě přijde, že tam ten odporný milostný vztah dala autorka kvůli naléhání fanynek. Co si budem, děsně se okolo hlavního páru motá, Rose splete hlavu, a já nevím, prostě jsem ho chtěla nechat ukamenovat, aby se tam laskavě nepletl. Když už jsem mluvila o tom hlavním páru, tak se k tomu taky vrátím. Co říct. Možná budu trochu přehánět, ale Rose a Dimko mi připadá zatím jako nejcharismatičtější pár, s jakým jsem se zatím v YA setkala. Samozřejmě za to spousta faktorů. Hlavně ten nejvýraznější, a to je ten, že v žádné knize spolu prakticky nejsou spolu. Tedy samozřejmě až na Krvavý slib, ale to prostě nebylo ono. Nejspíš proto čtenáři doslova slintají nad pasážemi kdy jsou spolu, a proto je nejspíš tak zábavný, protože téměř přes celou sérii je to s nimi jak s kočkou a myší. A právě proto nikoho nezajímá Christian s Lissou, protože ty jsou naopak téměř přes celou sérii spolu, takže je to pak s nimi vlastně nuda. Jop, záhada hlavolamu vyřešena. Každopádně, abych se vrátila ke knize a nenechala se rozhořčit milostnými aférami. Spoutáni magií mi přijde na stejné vlně jako čtyřka. Zase je tu nějaký ten "lov", pak shledání, které není dvakrát šťastné a na konci nečekaný zvrat (který jsem už odhalila, protože tuhle knihu komentuji po přečtení celé série, asi jsem divná). Ale přesto to má hlavu a patu, nedivila bych se, kdyby byla Richelle nějaká zvláštní Morojka se zvláštními schopnostmi.

bookworm_plants
05.11.2017 5 z 5

Další pro mně dechberoucí díl, místy jsem nevěděla jestli začít brečet nebo být šťastná.
Navíc je Dimitrij zpět, a docela chápu jeho chování přesto mi přijde, že k Rose pořád něco cítí. A teď ještě ten konec s Rose no.. Jsem zvědavá na poslední díl.
Ps: myslela jsem si že, ho mám půjčený doma a rozečtu si ho ale, musím to přetrpět až do zítřka :-D každopádně se těším jak, to dopadne. A určitě si hodlám přečíst i Pokrevní pouta. :-) 5* :-)

ejmus0033
05.11.2017 4 z 5

Veľmi oddychové čítanie. Prvých päť kníh som zhltla približne za týždeň (aj menej). Jednu knihu na deň:) Neočakávajte nejaké epické literárne dielo či ťažké čítanie, je to proste kniha pre teenagerov ale POZOR (a verte tomu, že už som ich "pár" prečítala) dobrá, s vcelku originálnym námetom, milými postavami a zaujímavými zápletkami. Ako čítanie na večer určite odporúčam:)

ReziEngli
14.08.2017

Celá série naprosto super :)

TheMelorry
25.06.2017 5 z 5

Tenhle díl mě vyloženě chytl. U předchozích dílů jsem se už tolik nebavila a trochu jsem se bála, jak se vude příběh vyvíjet. Tenhle díl ale všechny moje obavy odstranil hned při prvních několika stránkách. Akce byla v knize od začátku do konce a nebyla chvíle, kdy bych se nudila. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu a musím říct, že jsem zvědavá jak se celý příběh nakonec uzavře...

lucie1575
23.06.2017 4 z 5

Ze začátku nuda, ale konec byl opravdu nejlepší.

Adriana21
06.06.2017 5 z 5

OMG!!! Tak to bylo něco!!! Co jiného napsat, než že to byl zase další úžasný díl.
A Rose, jak mě jí bylo v některých momentech na konci knihy líto. To si nezasloužila.

KatulakT
25.04.2017 5 z 5

Mám takový dojem, že mi spadla brada. Doslova.
Pro záchranu milovaného člověka jsme schopni neskutečných činů - v tomto díle nám to dokázala hlavně Rose. Brilantně napsáno, nemohla jsem odtrhnout oči, i když můj budík ukazoval už pět ráno. Tohle se mi ještě nikdy nestalo. Sice byl díl v porovnání s třetím a čtvrtým poněkud pomalejší, měl méně vrcholů, ale i tak jsem nadšená.
Díky Bohu, že je zase naživu!

Celkově hodnocení 95 %

PeťkaW.
24.03.2017 4 z 5

Další skvělé pokračování. Příběh se hezky vyvíjí a pomalu graduje. V knize je mnohem víc akce, než v v předchozích dílech, rozvíjí se další zápletky, takže čtenář ani nemá čas začít se nudit. V tomhle díle mi Rose přišla svým chováním trochu otravná, ale dalo se to přežít a patřilo to víceméně k ději. Jsem zvědavá, v jakém duchu se ponese závěrečný díl, i když konec je, podle mého názoru, už tak nějak daný :)

pavlinka04
05.03.2017 5 z 5

Snad nejlepší série ze všech ♥
Poutavý děj, který skrývá hodně překvapení, ani nevím co psát, za mě TOP ♥

Klarisska1
03.12.2016 4 z 5

Knížka mi přišla chvílemi velmi zdlouhavá a docela nudná, ale i tak jsem ji nemohla odložit a nějak se dopracovala az do konce a jsem ráda ze jsem tak učinila. Konec byl jako vždycky fenomenální a ihned jsem musela popadnout další a zároveň poslední díl.......

zuzana4291
05.11.2016 2 z 5

Tento díl mi přišel naprosto zbytečný. Kdyby se zakomponovala nejdůležitější část do dalšího dílu, udělala by autorka mnohem lépe. No, uvidíme co poslední díl této série. Ale zatím to je čím dál tím horší.

BarkaS
24.10.2016 3 z 5

Už se to trochu táhne a nějak se to matlá, ale číst se to dá.

evca7271
24.09.2016 5 z 5

Super nezklamala,uz se tesim na posledni dil a bude me to i docela lito,ze to uz bude posledni dil.

Adele02
05.09.2016 4 z 5

Poprvé čteno - 17. 11. 2013 - 29. 11. 2013
Re-reading - 31. 8. 2016 - 5. 9. 2016

Tak jo, u toho čtyři a půl asi zůstanu. Pořád je to boží díl, tolik akce, zvratů, a hlavně ten konec! Jo, vždycky mi to vyrazí dech.

zuzanagelnarova
18.08.2016 5 z 5

No, není co dodat přečteno sice pomalu, ale musím přiznat nelituji předčení :)