Poslední oběť

Poslední oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63277/bmid_posledni-obet-1Oc-63277.jpg 5 1748 175

Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Last Sacrifice , 2010

Trina1
02.05.2014 4 z 5

Tento díl bych zařadila spíš mezi ty méně povedené, ale přesto byla knížka velmi čtivá. Co mi zde ale chybí je to, jak to dopadlo se Sydney. Budu si asi muset přečíst volné pokračování :).

Domulenka
18.04.2014 5 z 5

tak posledni kniha me konecne chytla a nepustila až do konce a jednim slovem KRÁSA.

sarush
20.02.2014 5 z 5

Šťastný konec :) Miluji tuhle sérii a vždy si ji ráda znova přečtu, nebo si ji koupím :) Bude se mi ze všeho nejvíc stískat, po tom, jak je Rose drzá a vtipná :) Samozřejmě, že jsem si zamilovala Dimitrije a přirost mi k srdci, tak jak Rose a bude se mi po něm taky hodně stýskat. :) Jenom škoda, že tahle série nemohla pokračovat dál, že nenapsala další díly o Rose a Dimitrijovi. :/ Přesto je tahle seríe velmi povedená a já jsem si ji zamilovala. :)

vaili
14.02.2014 5 z 5

DariDerek jaké pak stýskání vezmi další sérii tam má být Adrian a Sydney hlavně :) už se na to také chystám :)

DariDerek
13.02.2014 5 z 5

Tak a je konec.... Bylo to krásné, naprosto! :) Nejdřív jsem myslela, že mě picne, jelikož to, co bylo někdy na nějaké stránce cca 30 před koncem, tak to jsem myslela, že nedám, a pak? Naprosto výborná věc :D
Celou sérii můžu jen doporučit a můžu říct, že se mi po těch lidech v té knížce bude zatraceně stýskat, nejvíc po Adrianovi, to je chlap ideálně pro mě :D

vaili
09.02.2014 5 z 5

Posledni dil nezklamal jen myslim ze Adrian si zaslouzil lepsi konec, ale napinave a poutave cteni :-)

Culinka
06.02.2014 5 z 5

Tak a je to, dočteno. Ani se mi nechce věřit, že mě celá série tak strašně chytla. Konec je možná kapánek přeslazenej, ale celkový dojem mi to určitě nezkazilo. Jsem nadšená a určitě se k celé Vampýrské akademii ještě někdy vrátím!

hradilovi.mk
25.01.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Škoda, ženserie už skončila. Knihy se krásně četly

Adele02
22.12.2013 5 z 5

Chtělo by to min. 10, 5 hvězdiček.

Tohle bylo... fascinující.

MrsFantasia
01.10.2013 4 z 5

Co na tuto knihu říct?
Dala mi zabrat. Opravdu moc mi dala zabrat. Minulé díly jí nastavily vcelku dosti vysokou laťku, navíc mi zpočátku příliš nesedla dějem, takže se přiznám, že jsem ji normálně odložila. Z části díky tomu, že jsem prostě od začátku věděla, že Adrian s Rose neskončí, ať si to přeji sebevíc. Nic to ale nemění na tom, že nebýt jedné neodbytné dušičky a touhy přečíst si Adrianův příběh, nikdy bych knihu nedočetla.
Nakonec se ale musím přiznat, že kniha byla dobrá. Vývoj postav na jedničku, Dimkovo miluji tě splněno, dokonce i ta jeho formální schránka na poslední stránce porušena.
Navíc, coby romantičku mě z dušičku mě vyloženě potěšilo znovuschledání Soni a Michaila - svým způsobem snad i víc než romantická tečka, která čekala na hlavní pár.
Jo, od začátku jsem věděla, že se Lissa stane královnou, což mi taky jemně kazilo náladu, rozhodně mě ale překvapilo, jakou roli v tom sehrála Nezletilá. A taky jsem bohužel od začátku díky nevyžádanému spoileru věděla, kdo zabil královnu, což mi přece jenom lehce zkazilo zážitek z čtení.
Celkově byla kniha neuvěřitelně čtivá a příjemná, i návrat Sydney mě neskutečně potěšil. O to víc mě ale potěšil Zmeja, toho hajzlíka nejde mít nerada.
Celkově zastávám názor, že tahle série je vlastně to nejlepší upířina, kterou jsem pro náctileté četla. Má to mozek, má to styl, zápletku, překvapení, dobře promyšlenou zápletku, psychologii postav, chvílemi dokonce i vtip, hlavně vtípky o nových sourozencích a nečekaném řešení Christiana a Lissy jsem ocenila... Celkově můžu vlastně říct, že tahle série jako taková má všechno, co po knížce chci. Takže jo, rozhodně doporučuji, i když knize z podivných důvodů dát pět hvězd, které by si určitě zasloužila. Možná pro mou zahořklost vůči Adrianovi. Ale spíše proto, že jsem při čtení neprožila to nádherné vytržení jako u předcházejících dílů. Jistě, kniha byla opět výborná, plná napětí a zvratů, ale... Jo, je těžké dělat si vlastní konkurenci.

Bee
11.09.2013 5 z 5

Jsem ráda, že jsem překonala čtvrtý díl, protože závěr série za to stál. Bylo to plné akce a napínavé, až jsem myslela, že to snad ani nevydržím a juknu na poslední stránky. Líbí se mi, jak autorka umí pracovat s postavami a neustále je vyvíjí. Objevil se tu prakticky každý, koho jsme v sérii poznali a nikdo nezůstaval v pozadí. Ač byl samotný závěr trochu moc, výsledný efekt to nezkazilo. Kniha bavila a už se vrhám na spin-off :)

Wahlker
03.09.2013 4 z 5

Veľmi pekné ukončenie celej série. Po štvrtom diely som si myslela, že sa k tomuto dielu ani nedostanem, ale som rada, že som to vydržala.

Janiss_89
30.08.2013 5 z 5

Kniha mě držela od začátku až do konce. Stylově zakončená série :)

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Krásný vrchol první řady :))
Těším se na další sérii, Pokrevní pouta :))

zuzicek632
22.06.2013 5 z 5

No prostě bomba!!! I když trošku nedořešený konec... :)))

kleria
12.06.2013 5 z 5

Wow :). A už bych nemusela nic psát. Takový napětí, to jsem zažila naposledy ve třetím díle ;). Pro mě druhý nejlepší díl z celé série. Hodně líto mi bylo Adriana, ale tak to mělo být. Ani ne za půl roku do začnu číst znovu, je to těžký když už to končí, chtěla bych pokračování, ale to už by bylo asi o ničem ;). DOPORUČUJU.

kofina
20.05.2013 5 z 5

Je jen málo knih, u kterých chcete tak moc číst dál a vědět, co se bude dít. Ale zároveň knihu nechcete dočíst, protože přijde konec a nikdo nechce, aby dobrá věc skončila. :)

Knihoholka:'33
18.04.2013 5 z 5

No vraha jsem vůbec nečekala. Tasha O.o No ale knížka je bombastická!:)

barborelka
11.04.2013 5 z 5

Co psát, když vše bylo řečeno....Je mi fakt líto, že už je konec. Richelle je ale top. Naprosto nečekaný děj. Pořád jsem přemýšlela kdo je vrah a absolutně jsem nečekala kdo to nakonec byl. Chvilkama mě Dimitrij štval jak si nechtěl připustit, že Rose miluje. Malinko mě zarazil Na konci Viktor, byla jsem překvapená jak dopadl. No prostě všechno bylo super Lissa, Abe i chudák Adrian :-*

Haninkaa
26.03.2013 5 z 5

Úžasná kniha!!!Celý příběh je úžasný :-) Dopadl přesně podle mích představ :-) Je to knížka o vampýrech,ale dokázala mě vždy něčím...naplnit.Jen mě moc mrzí,že už je po této sérii :-( Vím že Richelle Mead napsala volné pokračování,ale příběhu Rose a Dimitrije se nic nevyrovná!!!...Tak příběhy v dalších knihách snad budou stejně tak krásné jako dosud :-) I když bez odvážné většinou tvrdohlavé,akční Rose,která vždy chrání své milvané,i ostatní co potřebují pomoci,a nakonec udělá to,co je správné.Je hodná,a vše myslí dobře :-D ...Rose jsem si moc oblíbila,a taky se s ní rozloučila...! :-) Opravdu před touto celou řadou knih smekám!...:-)