Krvavý slib

Krvavý slib https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44403/bmid_krvavy-slib-eM4-44403.jpg 5 1800 141

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Blood Promise , 2009

Veeria
28.07.2016 5 z 5

Opět krásné počteníčko, dle mého soudu napínavější a drsnější. Ocenit musím progres příběhu, dle mého nečekaný. Autorka skvěle vylíčila povahu Strigojů. Nové postavy hýbou opět dějem a já jsem šťastná, že jsem tyto knihy objevila a mé čtenářské srdce jásá. Některé scény mě dojaly k slzám.

Sofi_123
14.05.2016 5 z 5

Další super díl. Tahle autorka je naprosto úžasná.

Lee7
01.05.2016 4 z 5

Čím dál zajímavější a od prvního dílu už je to opravdu daleko.. Lepší konce knihy už ani nemohou být :)

LadyMichelle
19.04.2016 5 z 5

Zatím nejlepší a nejnapínavější díl série! Těším se, jak to všechno dopadne :-)

pejty
13.03.2016 2 z 5

Tak s touto knihou jsem měl opravdový problém. Začátek docela ušel, ale pak tam bylo skoro sto stránek naprosté nudy, které by se dali shrnout jen do pár odstavců. Pak to znovu začalo být zajímavé a bum opět dalších sto stránek, kde se příběh točil jen a jen dokolečka. Ten závěr a začátek to zachraňují, ale jinak se to skoro nedalo číst.

Anka.
27.02.2016 5 z 5

Akčně trošku slabší děj, než předchozí díl, ale přesto napínavý :) líbilo se mi, že se příběh neodehrává opět ve škole :) jsem ale trochu v rozpacích - ráda x nerada že Dimko žije? Adrian team x Dimitrij team? :D

Laurel
26.12.2015 5 z 5

Bombastická knížka. Hrozně se mi líbila část děje odehrávající se v Baje s Dimitrijovou rodinou. I to všechno okolo. Jen mě občas nudily scény ve "Strigojovským doupěti". Ale ten konec to hned všechno napravil. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout! Celkem převraty. A ten Adrian? Awww :3 Já toho týpka prostě žeru ♥ Zvláštní ale je, že beztak mívám sny o sexy Dimkovi... Jako třeba dneska :D :D

mStationka
31.10.2015 3 z 5

Zpočátku jsem se bála jak se tento díl potáhne vzhledem k tomu, že mi bylo jasné...že svého D okamžitě nenajde...tak nějak jsem doufala, že to nebude jeho konec...a ejhle...také po tom, co se s Rose loučila určitá osoba...a náhlý obrat ve škole...tušila jsem že je....mno okamžitě se vrhám na další díl :) díly jsou lepší a lepší...

Haňulec
20.10.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Dimitrij jako strigoj, který miluje svou Rose, prostě skvělé. Rose, která žije s Dimitrijovou rodinou také neměla chybu a dokonce poznala i svého otce, ačkoli o tom neměla ani páru. Tuto knihu mohu doporučit :-)

Kačuba
27.09.2015 4 z 5

Tenhle díl se mi z celé série líbil asi nejvíc! Líbí se mi jak Rose žije s Dimitrijovou rodinou a jak cestuje po Sibiři.....Je pravda, že část kde žije s Dimitrijem mě trošku nudila, hlavně proto, že se tam nic moc nedělo. Celou sérii vřele doporučuji!

Babsie
22.07.2015 5 z 5

Cestování po Sibiři bylo skvělé a napínavé, Rose prostě nezklame. Moc se mi nelíbila zdlouhavá část mezi Strigoji, ale celý díl to nezkazilo, opravdu se mi hodně líbil. Rose se ukázala jako opravdu hodně statečná a soběstačná. A ten konec? Dva takový šoky hned za sebou? Jsem leknutím odhodila knihu:D Skvělé, opravdu nečekané.

medvídě
19.07.2015 5 z 5

Po dlouhé době kniha, u které jsem brečela ... Už se těším na pokračování

little-dream
24.06.2015 5 z 5

Rozhodně můj nejoblíbenější díl z celé série! ♥
Tolik emocí ve mě dokázalo vyvolat jen málo knížek, proto se tuhle nebojím označit za naprosto jedinečnou a dokonalou! :)
Vztah Rose a Dimitrije byl natolik vyhrocený, vášnivý i plný nenávisti, že jste se od knížky nemohli odtrhnout.
Můj samotný vztah k Dimitrojovi se během čtení měnil z lásky na syrovou nenávist, a když už jsem byla přesvědčená, že existuje jen jeden způsob, jak s nešťastnou láskou vypořádat, autorka mě totálně dostala!
Opravdu, tuhle knížku miluju! ♥ :D

BigReader
03.06.2015 5 z 5

No teda! Tenhle díl je prostě bomba. Po chvíli od téhle knížky nemůžete odtrhnout oči a akce a napětí vám nedají spát! Zvlášť ve druhé polovině. Děj byl celkově velmi poutavý, obvzlášť, když se tam objevil Dimitrij(z čehož jsem chytla záchvat). Spád i vývin událostí je neskutečný a konec vás donutí se zvednout a hned si dojít pro další díl :D S touto knížkou přijdete o nervy, zasmějete se u ní a taky prožijete romantiku. Takže neváhejte a pusťte se do čtení Vampýrské akademie! ;)

Laf
14.05.2015 4 z 5

Další super díl, díky kterému má jeden víc a víc otázek, jak to všechno bude dál...

Sabcens
03.05.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů série. Kdo postrádal více romantiky, určitě si v tomhle díle přijde na své. Nechybí ani napětí a akce. Zkrátka obsahuje vše, co by měla správná kniha obsahovat. Jsem moc zvědavá, jak se bude děj vyvíjet v dalších knihách.

Roselunda 1928
24.03.2015 4 z 5

Další díl, úplně jiný, a zase o kus lepší. Dimitrij jako Strigoj je úplně jiný, než jsem čekala. Belikovovy jsem měla fakt ráda, i když mě dost naštvala Victoria nebo jak se jmenovala, a vůbec jsem nevěděla, že spolu Abe a Rose mají něco společného :D. Avery mi byla ze začátku sympatická, ale je to fakt psychopat :D A je mi strašně líto toho, co se stalo mezi Lissou a Christanem :(

Mruskulka
12.03.2015 3 z 5

Musím se přiznat, že tato kniha, oproti jejich tří předchůdkyň, mě docela nudila. Některé pasáže byly až moc zdlouhavé a někdy jsem se přistihla, že přemýšlím absolutně nad něčím jiným, než nad dějem. Líbí se mi však tento žánr, takže se nyní pouštím do pátého pokračování.

Barča 008
10.02.2015 4 z 5

Strhl mě až konec, což mě zrovna v této sérii moc mrzelo. A hlavně, už jsem měla takovou idylickou představu, která Strigoje opravdu nezahrnovala, a tak i když jsem u předchozího dílu brečela, u tohohle jsem byla jen naštvaná. Jen štěstí, že se k tomu další díly pomalu vrátily :)

1259
06.01.2015 5 z 5

Jsem ráda že se Rose nic nestalo. A doufám že vše dobře dopadne s Dimitrijem a jejich vztahem.