Krvavý slib

Krvavý slib https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44403/bmid_krvavy-slib-eM4-44403.jpg 5 1800 141

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Blood Promise , 2009

Kačkaknihomol
07.01.2018 4 z 5

Tomuhle dílu jsem se vyhýbala, jak upír kůlu (haha, jak tématické). Jenže potom jsem dostala chuť na nějakou pořádnou upířinu, a existuje snad něco lepšího než VA? Musím říct, že změna prostředí knize jen pomohla, protože prostě Rusko a Dimitrij je vážně skvěla kombinace. Bohužel, část kdy je Rose u Belikových není příliš výrazná, je zase spíš o psychice Rose. A pak je tu samozřejmě ta akčnější část, kdy se setkáváme s naším vytouženým hrdinou, který mě opravdu hrozně štval, ale zároveň jsem po pasážích s ním zoufale toužila. Hrozný dilema. Pak je tu konec, a já si začínám myslet, že to autorka až moc překrucuje. Tohle to je vážně bruslení na tenkým ledu, myslím že není od věci diváka překvapit, ale třeba překroucení o tři sta šedesát stupňů já osobně nenávidím. Autorka je v tomhle v jakési polovině, i když tím dopisem bych se spíš přikláněla k té možnosti o tři sta šedesát stupňů. Proto jsem na další díly ukrutně zvědavá.

Leona91
07.11.2017 5 z 5

Já jsem věděla že nemůže být mrtvi, jsem ráda že se s Rozou znovu setkají a ten náznak jeho záchrany na konci knihy jsem pochopila až po přečtení poslední knihy. Jde vidět že autorka má vše skvěle namyšleno. Již jsem se ke knize vrátila a opět se vrátím

bookworm_plants
29.10.2017 5 z 5

Bože můj, to je tak úžasné a to Rusko. No nemám slov, Dimitrij byl fajn ale, asi to už úplně nebyl ten starý Dimitrij. Ten konec to dosvědčuje.
Těším se na pokračování snad mě to nezklame když, bude Rose zpátky u Lissy a na akademii.

jana3526
27.09.2017 5 z 5

Jestli budou další díly taky tak napínavé, tak mi asi srdce vyskočí z hrudi. Prostě tenhle díl byl vážně pecka!

drgonova.v
30.06.2017 5 z 5

Tak poutavé, že jsem celý den nemohla dělat nic jiného... jen číst :D

ReziEngli
19.06.2017

Na jednu stranu mi to přišlo jako nejslabší díl z celé série, ale na druhou stranu si myslím, že změna prostředí příběhu výrazně prospěla. Mám takové podezření, že vím, kdo je Abe Mazur, ale počkám si na další knihu, aby se mi moje podezření potvrdilo.

TheMelorry
09.06.2017 4 z 5

Změna prostředí sérii vyloženě prospěla a Rusko byla dobrý volba. Začetla jsem se a nemohla se odtrhnout. Napjatě jsem sledovala dobrodružství Rose a držela jí palce s Dimitrijem. Naopak Lissa mi vadí víc a víc... Každopádně se už nemůžu dočkat dalšího dílu.

lucie1575
05.06.2017 3 z 5

Kniha mi přišla slabší než ty předchozí, ale závěr mě opravdu překvapil.

Adriana21
03.06.2017 5 z 5

Super, super, super...
Parádní díl, líbilo se mi, že se skoro celý odehrával v Rusku, byla tam Dimitrijova rodina, která byla úžasná... A pasáže z akademie, kdy byla Rose v Lisiině hlavě byly taky super.
No, kdybych tu měla napsat vše, co bych chtěla, tak by to bylo opravdu moc dlouhé :D

KatulakT
17.04.2017 5 z 5

Tolik slz, tolik silných emocí a tolik nevyslyšených přání.
Už dlouho se mi to nestalo, ale při čtení téhle knihy jsem se najednou stala Rose a viděla všechno jejíma očima. Cítila jsem lásku, ale zároveň i povinnost vykonat to, co by jiného člověka naprosto duševně zničilo. Rose ušla neskutečnou cestu - za několik posledních měsíců se z malé přidrzlé holky stala dospělá, vyzrálá, ale stejně přidrzlá žena.
V tomhle momentě ani nevím, jak bych si přála, aby sága skončila. Nevím, co by bylo nejlepší. Ale čekám v tom nějaký problém - je jasné, že hladký průběh to mít nebude.

Čtivost 100 %
Zápletka 100 %
Humor 90 %
Napětí 100 %
Celkový dojem 100 %

PeťkaW.
22.03.2017 4 z 5

Trochu mě zarazily komentáře o tom, že předchozí díly byly, v porovnání s tímto, lepší. Naopak si myslím, že autorka udělala moc dobře, že děj přesunula po 3 knihách do jiného prostředí. Příběhu pomohlo i přidání nových postav, a to jak kladných, tak i záporných. Kdyby se držela předchozích rámců, začal by celkový dojem působit už okoukaně a nudně. Takhle se čtenářova pozornost obrátila k nové zemi, novým charakterům a čtení dostalo nový elán. Celkově na mě Krvavý slib působil mnohem propracovaněji a promyšleněji. Hlavní hrdinky mě sice v určitých částech děje neskutečně rozčilovaly svým chováním, ale dalo se to přetrpět. Navíc dostatek akce, humoru a napětí tyhle drobné nedostatky hravě vyrovnal. Jsem upřímně zvědavá na další díl, i když se mi trochu nelíbí, jak se autorka pořád vrací k Viktoru Daškovi, coby hlavnímu záporákovi. Přijde mi, že jeho postava už toho nemá moc co nabídnout... ale kdo ví, nechám se překvapit.

Richelle
25.02.2017 5 z 5

Miluji celou sérii, ale tento díl mě rozhodně zaujal nejvíce. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, za jeden den přečtená. Dimitrije naprosto zbožňuji. ❤

ivca3710
24.11.2016 5 z 5

Úžasný díl, jako vždy. Myslela jsem, že mě to nebude tak bavit jako předešlé díly, ale bylo to stejně úžasné :)

zuzana4291
03.11.2016 3 z 5

Oproti předešlému dílu mi tato kniha přišla daleko slabší. I když je děj opět zajímavý, ale chvilkama je nudnější a občas mi některé pasáže knihy připadaly zbytečné. Takže uvidíme, jaký bude další díl.

Dee.Grusova
23.10.2016 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší díl serie! Byla jsem z něj úplně unešená, když jsem ho četla poprvé, stejně tak jako jsem z něj unešená nyní, když ho čtu po třetí! :)

BarkaS
17.10.2016 3 z 5

Dala bych tomu i dvě * za 3/4 knihy, ale to grand finale bylo opravdu grand. Takže tomu ještě dám šanci.

evca7271
10.09.2016 5 z 5

Pekna kniha a tento konec sem necekala.Tesim se na dalsi dil.

Adele02
31.08.2016 5 z 5

Prvně čteno - 10. 10. 2013 - 13. 10. 2013, 5*
Re-reading - 26. 8. 2016 - 30. 8. 2016, 4,5*

Tak tady jsem taky přinucena změnit hodnocení. Kdysi to byl můj nejoblíbenější díl a abych byla upřímná, trochu jsem se tomu divila. Začátek se příšerně vleče, to už jen čekám, kdy to konečně přejde na tu akčnější část, a Dimitrij mě tu pořád prostě štval. Adrian je zlatíčko, protože Jill a Lissa ♥ A Abe je taky boží :D Holt tu půlhvězdičku ubírám, ale vcelku se nic nezměnilo. :)

Laputika_3
03.08.2016 5 z 5

Páni... Jednoznačně zatím nejlepší díl z celé série. Wow. Dimitrij jako Strigoj... Nerada to říkám, ale mám ho tak mnohem radši než Dimitrije jako vampýra, protože měl aspoň trochu složitou povahu, kterou jsem na předchozím Dimitrijovi tak nějak postrádala. Adrian dokonalý jako vždy, Christian dokonalý jako vždy... Moji miláčkové prostě :D Konec úplně perfektní. Díl od dílu mne to překvapuje víc a víc.

Edona
03.08.2016 5 z 5

Rose a Dimitrij nezklamali, četla jsem se slzami v očích i s úsměvem na rtech. Změna prostředí celý děj posunula dál. Bylo to osvěžující a určitě lepší, než předchozí díly. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout, určitě doporučuji.