Válkotvůrci

Válkotvůrci https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438131/bmid_valkotvurci-hXX-438131.jpeg 4 295 64

V době, kdy svět pohlcuje pandemie koronaviru a kdy jsou tisíce lidí donuceny pobývat v karanténě, jsou knihy a kultura obecně jednou z cest, jak uvolnit napětí, nervozitu, strach či únavu, na chvíli odpoutat myšlenky od aktuálního dění a odpočinout si. František Kotleta a Nakladatelství Epocha se proto dohodli, že čtenářům zdarma poskytnou vůbec první autorovy literární počiny – sbírku povídek Válkotvůrci v elektronické formě.... celý text

pobijecmuch
31.03.2020

Ano, souhlasím, obsahově pouze obyčejné průměrné (podprůměrné) povídky, na které za pár dní zapomenete. Pro nastavení počtu stránek vložena zbytečně dlouhá ukázka ze SPADU.
Ale, co by jsme chtěli, když je to zadarmo.
Nehodnotím.

Teron
15.01.2019 2 z 5

Tak nakonec doraženo. Obsahově průměr, který se občas posune dolů, občas nahoru. V součtu se to tak celé udrží někde na třech. Mezi miniaturami (ne, opravdu to nejsou povídky) je jeden nebo dva slušné kousky (Tvůrci kruhů a Velký test) a pak je fajn akorát závěrečná - už opravdu - povídka Válkotvůrci.

Právě miniatury jsou problém, protože na malé ploše nestihnou vybudovat žádný náboj a další kousek spolehlivě dočasně přebije ten předchozí.

Kyšův jazyk to nezachraňuje ani nestrhává, protože opět nijak neutkví v hlavě.

Celek pak strhává naprosto idiotské formátování sborníku a prasárny typu názvu povídky ležící na posledním řádku stránky. Působí to stylem, že kdokoli ebook vytvářel, jen zkopíroval dodaný materiál a už se nijak nezaobíral tím, že stránkování má nějakou vlastní logiku.

kleo9554
21.11.2018 4 z 5

Moc na povídky nejsem, ale je to zajímavé :-) Na můj vkus prostě příliš krátké :-(

lyriq
05.12.2016 5 z 5

Tomuhle za mě není co vytknout, spousta krátkých povídek, které na vás, i díky předmluvě autora ke každé z nich, zapůsobí. Něco je temně reálné, něco je nadsazené, něco je dojemné, ale všechno je to ohromně čtivé.