V tieni mafie II - Čas dravcov

V tieni mafie II - Čas dravcov https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58506/bmid_v-tieni-mafie-ii-cas-dravcov-EPM-58506.jpg 4 148 32

V tieni mafie série

Chápadlá slovenskej mafie siahajú do najvyššej politiky! Šokujúci príbeh V tieni mafie pokračuje! Takmer do roka a do dňa od vydania prvej časti vyjde pokračovanie bestselleru V tieni mafie. Čas dravcov odkrýva ďalšie šokujúce skutočnosti o praktikách mafie, politickej korupcii, rozkrádaní eurofondov, o biznise s prostitúciou, ale aj o vzťahoch vplyvných mužov k ženám. Román V tieni mafie sa bezprostredne po vydaní začiatkom tohto roka stal bestsellerom. Niekoľko týždňov bol na prvom mieste v rebríčku top titulov. Krutý boj o moc tentoraz zasiahne až do najvyšších politických sfér! Michal Harvan chladnokrvne odstránil všetkých nepriateľov aj spojencov, ktorí mu pomohli dostať sa na vrchol zločineckej moci. Teraz však narazí na rovnocenného protivníka a musí mu čeliť celkom sám. Po krvavej zrážke s nájomným psychopatickým vrahom padne až na samé dno – príde o všetko, čo dosiahol. Pomôže mu bizarný ľúbostný vzťah s prostitútkou nájsť stratenú silu, vrátiť úder a získať naspäť to, o čom si myslí, že mu patrí?... celý text

beran25
19.08.2016 3 z 5

O něco lepší prvního dílu, sexu a násilí pořád dost ...

vorenus
02.09.2015 5 z 5

Mistr napětí Karika mě ani potřetí nezklamal. Tenhle slovenský génius by si zasloužil uvést na český trh. Jinak zůstanou čeští čtenáři ochuzení o knižní klenoty tohoto mladého autora a to by byla velká škoda.

PAVEL z BRNA
31.05.2015 4 z 5

Druhý díl trilogie je kniha ze které mě opravdu mrazilo, ale je napsaná tak poutavě, že i když byla ve slovenštině přečetl jsem ji jedním dechem. Kdyby byla jen o podsvětí snadno by se na ni dalo zapomenout ale autor se strefuje i do lhostejnosti nás obyčejných lidí a má úplnou pravdu.

Katka50
05.01.2015 5 z 5

Pokračovanie príbehov bolo rovnako strhujúce, ako v prvom dieli. Celé sa mi to zdá brutálnejšie v porovnaní s prvým dielom. Zavŕšenie osudov niektorých postáv (Štarcha alebo Bábkara) ma sklamalo. Pripadalo mi to príliš jednoduché a dosť pritiahnuté za vlasy. Viem, že je to beletria - a tam je možné skoro všetko, ale z tohto pohľadu sa mi prvý diel javil taký... realistickejší:) Aj keď netuším, ako to v tejto sfére chodí, takže pripúšťam, že všetky príbehy môžu mať absolútne reálne jadro (až ma striasa od hrôzy).
V každom prípade je super, že takto pútavo dokáže písať slovenský autor. At last:)

Koka
07.07.2014 4 z 5

Neodbytne sa mi vnucujú spomienky na Pišťankove Rivers a jeho grázlov. Keď sme sa začiatkom 90. rokov z nich rehlili, to sme ešte netušili, že Rácz and co. sú vlastne amatérskymi zakladateľmi oveľa silnejších, brutálnejších a sofistikovanejších foriem násilia, nátlaku a zločinov, ktoré na konci a prelome storočia ovládnu Slovensko. Povedať, že to mal Karika ľahké, by bolo voči nemu neúctivé, ale predsa treba - s povzdychom - priznať, že tému a jej spracovanie mu priamo vnukla realita, takže si nemusel celú knihu vymýšľať; pre viaceré epizódy knihy stačilo len spracovať články z dobových novín a vybrať vhodné citácie z autentických politických prejavov. I tie neverejné prejavy má dobre odpočúvané, úplne som tých krkáčov „počula“.
Viaceré drastické zločinecké a sexuálne scény sú naozaj veľmi drastické, a možno až veľmi, veľmi nadsadené, ale mechanizmus prerastania zločinu do verejnej správy, jeho motiváciu a prejavy, ich vzájomnú podmienenú spätosť, opísal skutočne vierohodne. Na mnohých miestach knihy to dal vyžrať svojim spoluobčanom, tým ľahostajným „divákom televíznych reality show“, ktorí zalezení nečinne roky sledovali, ako im zopár gaunerov pred očami a v priamom prenose rozkráda štát, mesto, obec, morálne ničí genofond národa, a ešte im aj k tomu tlieskali.
Knihu symbolicky rámujú návštevy protagonistov príbehu u Bábkara, duchovného otca celého toho svinstva, ktoré zachvátilo celú krajinu a bude ju ešte roky prenasledovať. A tu som si znova spomenula na Pišťanka - zatiaľ čo on si s dotyčným v niekoľkých knihách Skaziek vybavoval účty milo, prívetivo - so sarkastickým výsmechom, Karika pritvrdil. Veľký Mufty sa iste dobre rehoce.
V dejinách literatúry existujú príklady, kedy literárne dielo otvorilo ľuďom oči a priamo či nepriamo vyvolalo spoločenskú zmenu. Žiaľ, Karikova kniha tento potenciál nemá, pretože ju pravdepodobne s rovnakým gustom čítajú aj tí, o ktorých píše.
(V románe Bludné hviezdy Š. Alejchema sa opakovane vyskytujú ako milá, dôverná nadávka slová „frasová karika“. Vôbec nič som si pod tým nedokázala predstaviť, než som spoznala tohoto autora - naňho fakt sedia :=)

pobijecmuch
24.05.2014 5 z 5

Ano, pokračování je též výborné. Už se těším na jeho další knihy pro které se vypravím na Slovensko.

sackettboy
06.01.2014 5 z 5

Perfektné pokračovanie príbehu Michala Harvana, nečakal som, že bude aj pokračovanie napísané tak strhujúco. Určite si prečítam aj ďalšie knihy autora.

nadi
26.11.2013

první díl super,druhý díl nelze sehnat. Může někdo pomoc,abych si ji mohla přečíst? Díky

bookcase
05.08.2013 5 z 5

Nářez, ještě drsnější než I. díl.

hardrock
04.05.2013 5 z 5

Nechutná knha, ale čo je ešte horšie, vobec nie je nereálna.

kindlic
09.12.2012 5 z 5

Druhý diel rovnako kvalitný ako prvý. Dokonca som ho prečítal ešte rýchlejšie. Štýl písania je neskutočne chytľavý.

Garik
05.11.2012 5 z 5

Než sa Zem stihla raz otočiť, bolo dočítané. Nedalo sa inak.

Dynamika deja, psychológia postáv, opis spôsobu, akým vnímajú protagonisti príbehu realitu života a maličkého sveta okolo seba – to všetko ma doslova pohltilo a na niekoľko hodín pripútalo k tejto knihe. Ešte dlho po jej prečítaní som musel o tom všetkom premýšľať.
Niektorí možno budú autorovi vyčítať brutalitu, prílišný naturalizmus v opisoch niektorých scén (niektoré stránky sú skutočne iba pre otrlejšie povahy), tiež hojnosť hrubého výraziva, no títo, ak odmietajú vidieť realitu života a sveta, v ktorom žijeme, nech nabudúce siahnu radšej po dobrodružnej literatúre pre mládež alebo po červenej knižnici a nie po thrilleri z dnešnej (postkomunistickej) „veselej“ slovenskej reality.
Treba ale tiež povedať, že Karikovi sa darí pomenúvať veci také, aké sú. Teda dobro je dobro a zlo je zlo. To, že opisuje najmä to druhé, je iba logický dôsledok výberu témy.
Tu by som chcel ešte upozorniť, že autor nepredkladá akési múdre poučky o svete a o tom, ako to v ňom chodí, ale opisuje vnímanie sveta očami viac či menej vyšinutých (a tým nemyslím len Zubáča alebo Labu) jedincov. Preto by určite nebolo dobré stotožňovať sa s bezbrehým cynizmom, ktorým je kniha presiaknutá. Je to cynizmus postáv, z ktorých takmer žiadna nie je duševne vyrovnaná a normálna.

vraždy mafie smrt prostituce pomsta slovenská mafie

Jozef Karika
slovenská, 1978