Pád císařova zetě

Pád císařova zetě https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207395/bmid_pad-cisarova-zete-6SE-207395.jpg 4 45 6

Karel IV. se s rakouským vévodou Albrechtem II. dohodl na příbuzenském propojení Lucemburků a Habsburků. Když Karel provdal svou dceru Kateřinu za Albrechtova syna Rudolfa, netušil, co se z tohoto nadaného mládence vyklube... První vydání.

pepa3rd
07.02.2021 3 z 5

Opět skvělý námět, nápad, příběh, jen autor prostě neumí (a nebo v této sérii nechce) budovat napětí a atmosféru, natož popisovat uvěřitelné chování lidí. Připadám si, jako by mi někdo vyprávěl právě rozečtený skvělý román. Někdo tu popisoval faktické nesrovnalosti rok sem, rok tam. To mi opravdu nevadí, nemluvě o tom, že wikipedia v té době ještě nebyla a dnes na ni může psát kdokoliv a čerpat zdroje odkudkoliv :). Jen chci říci, že o 14. století máme informace kusé a podané vždy perem autora, který měl na věci svůj názor, mnohdy ovlivněný mecenášem pro kterého pracoval. Skutečná pravda může být jinde a právě tyhle spekulace, pokud jsou chytře vymyšlené a zapadají do dobového kontextu, mě na podobných románech baví nejvíce. Zde je skvělý nápad, ale bohužel horší zpracování. 60 %

Carmen13
09.10.2019 2 z 5

Za mne osobně asi jedna z nejslabších knih autora, rádoby akční scény a pasáže jsou prokládány poměrně dlouhými a místy i zbytečnými popisnými pasážemi, které sice knihu prodlouží na vyšší počet stran, ale na druhou stranu jí výrazně ublíží, co se čtivosti týče. Za hlavní klad považuji, že si autor odpustil používání vulgarismů, bohužel tak častých v jiných knihách a stejně tak si naštěstí téměř odpustil líčení milostných scén. Obávám se, že mi dominikán Pavel k srdci nepřirostl a určitě to není jen tím, že jednou je nápadně vysoký a hubený s úzkým obličejem a za pár stránek je to muž s mohutnou postavou, kterou by mu mohl leckterý rytíř závidět.

Kerberos
21.09.2019 3 z 5

Kniha se čte dobře, jen autor by si měl uvědomit,že Karel IV a jeho ženy jsou dost známé.Má v textu celkem nepřesnosti o rok míň, nebo víc, stačí se jen podívat na wikipedii.

babystar
26.09.2018 4 z 5

Tak jsem se zase dověděla kousek mně neznámé historie o vévodovi Rudolfu IV. (těch Rudolfů u Habsburků bylo nějak moc). Dominikán Pavel je takový agent 007 středověku. Nezranitelný, nesmrtelný a každou chvíli zmizí a objeví se někde jinde a ke všemu ještě nestárne. Karel IV. je už popisován skoro jako stařeček (i když stihl ještě zplodit 6 dětí a papež Urban V. mu vytýkal příliš moderní oblečení, kterým dráždí norimberské měštky), ale mnich Pavel je stále frajer (přitom by měl být starší), bez něhož si neschopný Karel ani "neškrtne". No nevím, nevím....Nicméně čtu dál...

TeaPeter
15.09.2016 2 z 5

Tak tahle úroveň neporazitelnosti/nesmrtelnosti dominikána Pavla mě už unavila a porazila. Nedá se zabít, nemoci na něj nefungují a výbuchy ho sotva škrábou. Ne... s touhle sérií jsem už skončil.

Dandulka
18.12.2014 5 z 5

Skvěle napsáno! Já osobně se u těchto knih nikdy nenudím a s dychtivostí čekám na každé další pokračování. Mám to tak stejně i teď. Přečtu každý díl jedním dechem a pak následuje dlouhé čekání na další pokračování.