Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428786/bmid_uzkosti-a-jejich-lide-ztx-428786.png 4 2069 576

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Folk med ångest , 2019

slaska77
03.10.2021 5 z 5

Jim a Jack jsou táta a syn, policisté, kteří vyšetřují přepadení bezhotovostní banky a následné přepadení bytu při prohlídce. Kde ale zmizel pachatel? Pod povrchem opravdu vtipné knihy se skrývají tak krásné příběhy aktérů, že čtenáře chytí za srdce, bankéřka Zara milující trash metal, Ro a Julie chystající se na role rodičů, nebo stařičká Etelle se sklonem k vymýšlení a pití, jak do toho zapadá růžový králík? Opravdu musím smeknout pomyslný klobouk a autorovi se poklonit. Vtipné, plné černého humoru, ale tak lidské a hluboké! Pět hvězd je zde jasná volba.

Ajinka126
24.09.2021 2 z 5

[AUDIOKNIHA: Rozposloucháno]: Zatím je to pain. Nevím, jestli to dokončím. Vyvolává to ve mě velmi nepříjmené pocity. Každou chvíli mám chuť to vypnout. Samotný příběh je zatím zvláštní a největší problém je, že tu není jedna hlavní osoba, která by vás "provázela" a vy jste si k ní mohli vytvořit vztah. Zatím velký špatný.

Akisi
24.09.2021 4 z 5

Kniha se skvělým story tellingem, často vtipná, často k zamyšlení. Občas bylo těžké se v postavách a příběhu orientovat, což však bylo schválně, abyste do posledního momentu netušili, jak to vlastně skutečně bylo, dokud vám to autor sám neprozradil. Kniha však určitě není detektivka, jako spíš vyprávění složitých příběhů všech přítomných postav.

romika
23.09.2021 4 z 5

Další parádní Backmanova lidská kniha.

dom.ini
20.09.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a jsem opravdu nadšená! bylo to moje první setkání s autorem a musím říct, že se mi jeho zvláštní styl psaní opravdu líbil. Kniha byla vtipná, trefná a výstižná. Myslím, že sousta lidí v příběhu najde něco ze svého života. Za sebe knížku rozhodně doporučuju, i když věřím, že styl autorova psaní nesedne každému.

Lenka.Vílka
19.09.2021 5 z 5

Příběh o životních rozhodnutích, rozdílných lidech, jejich osudech a jejich problémech. A opět mám problém s napsání komentáře ohledně toho, co se v knize událo, protože mám obavy, abych něco z děje nevykecala.

Protože co jeden nazve "vykecávání", autorovi čtenáři nazvou "házení mouder zabalených v okecávání". Protože tak to on má. Navíc, když se dostanete v ději k té části, proč jsou ty výpovědi, jaké jsou, to je...prostě Backman. A jak jak jsou naše osudy propletenější, než to na první pohled vypadá. Minulost hezky prostříhaná s tím, co se dělo v bytě. A s kým se to hlavně odehrávalo. A jo, když příběh dojde do fáze, kdy vám to celý dojde, tak jsem reagovala naprosto přirozeně a úplně stejně jako vždy u Backmana: "Jéée :) ."

Dobře napsané, skvělý příběh, celé poselství knihy je prostě na srdíčko a mě to naprosto sedlo :)

Dá si někdo limetku?

keselylenka
13.09.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a interpretace Otakara Brouska se mi velmi líbila. Děj zpočátku utíkal trochu pomalu a trvalo mi se zorientovat, ale nakonec jsem ráda, že jsem vydržela. Moc pěkný příběh.

xmilek
12.09.2021 5 z 5

Každý z nás má nějakou tu svoji úzkost. V tomto neuvěřitelně uvěřitelném příběhu se setkají naprosto rozdílní a cizí lidé a na povrch začnou vyplouvat jejich životní osudy. Vše do sebe krásně zapadá a než se nadějete jste na konci knihy.

Ila1971
11.09.2021 5 z 5

Z této knihy jsem nadšená. Humor i spousta myšlenek o životě. Velmi se mi také líbilo , že člověk dloooouho netuší jak vše je a a nakonec to zapadne jako skládačka , která se postupně rozkryje. Opravdu moc hezky napsané. Přečetla jsem velmi rychle.

Munchkin451
09.09.2021 5 z 5

Mimo to, že kniha je ohromně zábavná, sděluje také spoustu pravdivých a krásných myšlenek o lásce, rodičovství a dalších tématech. Příběh je dobře vymyšlený a takovým hezkým způsobem zamotaný, až se nakonec všechno vyjasní a vám to začne dávat konečně smysl. Paráda!

lukaon
06.09.2021 5 z 5

Od tohodle autora už mám přečteno více knížek ale tahle se mi z nějakého důvodu líbila nejvíc. Asi z důvodu že pracuji v divadle a moc by se mi líbilo kdyby se to u nás hrálo.

LusSyNDA
06.09.2021 3 z 5

Úsměvné čtení, pro mě však o kousek horší než Backmana ostatní knihy.

andrea1378
05.09.2021 5 z 5

Backmanův rukopis mě vytáhne z každé krize - čtecí i nečtecí. Rozesměje, dojme, rozpláče.

Tahle má navíc detektivní zápletku, což vás přinutí přečíst knížku max na dva zátahy.

maca_t
05.09.2021 3 z 5

Fajn počtení třeba na dovolenou.

VěraČamková
30.08.2021

opět laskavý a nevšední příběh, Fredrik Backman se mi prostě vryl pod kůži, knihu jsem četla jedním dechem a úsměvem se mi zase prodloužil život.

Analady
30.08.2021 3 z 5

Tato kniha je opravdu originální. S něčím takovým jsem se ještě nikdy nesetkala. Ze začátku jsem si říkala, že je to fakt úlet a nebyla jsem si jistá, jestli knihu dočtu. Ale pak se začal rozvíjet příběh jednotlivých postav a mě knížka začala bavit. Byla lidská, zábavná, místy smutná, s mnoha trefnými popisy ze života. Určitě stojí za přečtení.

Taj-ka
29.08.2021 5 z 5

krásné, milé a čtivé. ani vám nevadí, jak si s vámi autor hraje, vodí vás za nos, aby v zápětí převrátil vaše očekávání naruby, protože to dělá hezky. jen název je zbytečně odrazující

asam
29.08.2021 5 z 5

Autor mě zatím vždy pobavil. I tato knížka je velmi vtipná. Leckde poznávám sebe i své přátele - s humorem.

teeyinka
25.08.2021 4 z 5

Neuvěřitelný, místy vtipný příběh, který jde zároveň pod povrch a budí k zamyšlení. Skvěle se to četlo!

Pišingr
22.08.2021 5 z 5

Kombinace smíchu a slz. Opět Backman a opět takto. Zase ty sebevraždy.

Napadá mě, že by to byla výborná divadelní hra. Ty dialogy si o to vyloženě říkají.

Skupinka velmi současných lidí, kteří se předtím neznali, se stala rukojmími v bytě, který si přišli prohlédnout. Každý z nich je tak trochu svůj a nějak „divný“. Každý má svůj příběh. Kniha má spád, místy je drsná, až lehce vulgární, ale o to víc možná působí současně. "Doprdele, miláčku." Nějak mě to pobouřilo :-) Tahle drsná stránka věci ale tvoří rub hlubokým až patetickým příběhům, které vás rozbrečí, když si je trochu pustíte k tělu.
K tomu divadelnímu zpracování možná svádějí i záznamy výslechů od policie, které jsou vlastně scénářem samy o sobě.
Také neustálé předjímání v ději, kdy se čtenáři prozradí konec a posléze se k němu dochází, má na spád děje svůj vliv. I to oslovování čtenáře. Vtahování do děje.
Přečetla bych si to teď ještě jednou, s vědomím konce.

Příběh je vlastně ohromně lidský. O tom, že všichni děláme chyby. O odpuštění.

humor švédská literatura tajemství

Fredrik Backman