Zloděj času

Zloděj času https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477/zemeplocha-zlodej-casu-477.jpg 5 876 68

Kniha nás provází dobrodružstvím starého známého Lu-Tze, uklízeče u mnichů historického řádu. Náplní jejich práce je starat se o Čas, který, jak všichni víme, je Zdrojem. Kdo lépe by zvládl uskladnit Čas a pak jej napumpovat do míst, kde se s ním plýtvalo, například pod vodou a také do míst, jako jsou velká města, kde naopak nikdy není času dostatek. Do kláštera Oi Dong přichází nový učeň - Lobsang. A zatím v Ankh-Morporku někdo jiný s obrovským latentním talentem získává velmi zajímavou nabídku. Pro mistra hodináře je to taková třešnička na dortu jeho celoživotní práce - totiž stvořit první absolutně přesné zeměplošské hodiny. Jak se práce na hodinách chýlí ke svému závěru, vlnění času dosáhne až do Oi Dongu a dva budoucí mniši, zatím však jen učni - čekatelé, jsou vysláni do Ankh-Morporku zachránit svět. Zatímco Lu-Tze, Lobsang a Zuzana Stohelitská bojují proti Auditorům za Historii Zeměplochy, Smrť kontaktuje své staré známé - čtyři jezdce Apokalypsy. Koneckonců není jeho prací zachraňovat lidské životy... Opravdový Konec světa si přece zaslouží pořádné sfouknutí svíčky. A kdo lépe by zvládl takový Konec světa než Smrť, Válka, Hladomor a Znečištění a dal tomu všemu takový krásný, hladký a důstojný průběh. Škoda jen, že ti zbylí tři si docela užívají svého důchodu a opravdu nechtějí být otravováni... Zloděj času představuje kompletní sbírku hrdinů, zbabělců, yettiů, válečníků a Ronnieho - pátého jezdce Apokalypsy (který od nich odešel těsně před tím, než se stali slavnými)... Úžasná Zeměplocha, kniha 26., přeložil Jan Kantůrek.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Thief of Time , 2001

gomaki
26.09.2012 5 z 5

Ano ano, Smrtě málo, ale i tak to je jedna z těch lepších...přečetla jsem ji jedním dechem...

EDIT:
Nějak mi to nedalo a musela jsem se vrátit k této knize, nejraději bych si dala facku za to, jak jsem ji odflákla:)

Zloděj času je jedna z nejlepších knih ze Zeměplochy. Její příběh je naprosto originální a když se to vezme kolem a kolem, tak ne úplně nemožný.

Miluji jak Terry zakomponoval do tohoto příběhu pojem času, genovou výbavu a vtip.
Setkáváme se zde s Lu-Tzem, mnichem historie, Ronniem, 5. jezdcem Apokalypsy a ... víte co? Mazejte si to přečíst! :)

vhumanik
16.09.2012 5 z 5

trošku komplikovanější příběh, ale přesto dosud jedna z nejlepších a nejzajímavějších Pratchettovek

Weiler
13.04.2012 4 z 5

Hodnocení je relativní k ostatním Zeměplochám, jinak bych dal jako nepříčetný fanda pět. Ale jednak jsem četl Zloděje času hned po Pravdě a jednak mě znervózňovalo, jak s časem nakládají mniši. A Smrťe bylo na můj vkus málo. Naopak Válka pod pantoflem byl velice geniální moment a seznamování Auditorů s lidským tělem táhlo obsah hrozně nahoru. Takže pro mě měla kniha výrazně stoupavou tendenci.

Candid
30.03.2011 2 z 5

Je mi líto, ale tohle je zatím nejslabší příběh, který jsem ze Zeměplochy četla. Možná to je i tím, že při čtení Zloděje času jsem byla Pratchettem už trošku "přešlehnutá", pravděpodobnější ale je, že je to knihou samotnou. Ke konci jsem vyloženě bojovala s tím, abych ji neodložila na neurčito.

Mayanea
04.03.2011

,,Cokoliv je stejně důležité jako cokoliv jiného."
,,Právě proto jsem nikdy neměla ráda filosofy. Když mluví, zní to všechno nádherně a prostě, ale pak vykročíte do světa a ten je plný složitostí. Víte, co tím myslím. Stačí se rozhlédnout."

Soptinka
03.03.2011 5 z 5

Tak pan Terry Pratchett je vynikající. Byla to má první Pratchettovka a musím říci že se mi moc líbila.Sice mi na začátku knížky chvilku trvalo než jsem se začetla do děje, ale potom to stálo zato.Některé části byly vynikající a moc jsem se u nich pobavila. Zejména u Igora a pana Války:-)

st.me
27.02.2011 2 z 5

Pro mě jeden ze slabších příběhů. Nijak moc mě nebavil. Myslím si, že pan Pratchett má i lepší kousky.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Cesta paní Kosmopilíkové mě fakt dostala.

Zeměplocha smrt

Terry Pratchett