Zaslaná pošta

Zaslaná pošta https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481/bmid_uzasna-zemeplocha-zaslana-posta-OWr-481.JPG 5 1137 92

Vlahoš von Rosret je podvodník a padělatel a muž, který stojí před životní volbou – buď se může dát pověsit, nebo postavit na nohy zhroucený ankh-morporkský poštovní systém. Těžké rozhodování. K ruce má mladšího pošťáka Grešli (cca 70 let) a mladíka Slavoje, jehož jedinou vášní je jeho sbírka špendlíků. Proti němu stojí mocní nepřátelé – Velká semaforová linka, která se snaží zlikvidovat i tuto zanedbatelnou konkurenci. Protože ale výkonnost Pošty pod vedením nejen schopného, ale především vynalézavého Vlahoše von Rosreta neustále roste, vedení Velké linky se začíná uchylovat k čím dál tím bezohlednějším metodám. Vlahoš však má i několik přátel a pomocníků, především skupinu vysloužilých pošťáků, kteří se doslechli, že pošta znovu ožívá a jako jeden stařec znovu nastoupili do služby, půvabnou slečnu Srdénkovou a její golemy včetně pana Pumpy, a také tajemný spolek Zelená přísera, který Vlahoše předem informuje, kdy se zase Linka dostane do nesnází. Nakonec dojde na lámání chleba ve chvíli, kdy se Vlahoš veřejně vsadí s vedením Velké linky, že dopraví podanou zprávu do Genovy (!) dřív, než semafory! A přestože je to prakticky neproveditelné, je už v Ankh-Morporku tak proslulý, že na něj lidé sázejí v poměru 1:10... Úžasná Zeměplocha, kniha 30., přeložil Jan Kantůrek.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Going Postal , 2004

Atlantis
12.02.2020 3 z 5

Zaslaná pošta pro mne byla smutným dílem. Zeměplocha se totiž touto knihou začala výrazně měnit a svým zvláštním způsobem modernizovat. Semafory mi nikdy nesedly a celý tento úžasný svět pro mě začal ztrácet svoje kouzlo. Vlahoš je navíc neskutečně nesympatická postava. Nechcete ho sledovat, nefandíte mu a každá vedlejší postava, která se ukáže je vítaná, protože rozbíjí Vlahošovu nabubřelost.

hoesch
12.01.2020 5 z 5

Nadosah Pozlátko , to je hajzlík. Zaslaná pošta mě dostala.

jean_ralphio
24.12.2019 2 z 5

postavy, co se chovaji jako zlatoslav lockhart mam rad jedine tehdy, kdyz jsou osamocene a muzu se jim spolu s hlavnim posatavami smat a ne ze temi hlavnimi postavami jsou a jeste pry jakoze jsou to kladne postavy.

mrakoplas nebyl nic moc, ale porad byl o level vys, cringeoidni humor se u nej skoro nevyskytoval, za to tady..

Mates84
10.11.2019 4 z 5

Myslím,že k přečtení téhle knihy,není lepší čas než jsou blížící se vánoce a s tím související předpoklad,dárky co mi dorazí poštou objednat co nejdříve:)))Jinak kniha výborná!

PrinceznaLada
13.09.2019 1 z 5

Bohužel pozdní tvorba autora si ani trošku nezadá s ranějšími díly. Kam se poděl vtip a tak trochu zběsilá jízda příběhu? Působí to trochu jako nějaká "agitka". Přeci jen "zplodit" takové množství titulů si vybírá svou daň. Pratcheta miluju, ale v rámci této knihy chci raději věřit, že to už snad ani nepsal on.

tygřík2
05.07.2019 5 z 5

Povinná četba pro všechny pošťáky :-))

Alíša236
10.06.2019 4 z 5

Patří k lepším.

Mikino00
28.04.2019 5 z 5

Již jsem několik zeměplošných příběhů pročetl a musím říci, že tento se mi jevil jako nejzdařilejší. Byla to ideální kombinace silné dějové linky, kterou právě často u Pratchetta postrádám, a nevyčerpatelné autorovy fanzatie, plné nápadů, vtípků a zdánlivě nekonečných možností jím vytvořeného světa.

Mili115
12.02.2019 5 z 5

Tenhle autor prostě nezklame

Imy
19.01.2019 5 z 5

Trochu jsem se jí obávala, jsem spíš na mágy a čarodějky, ale naprosto předčila moje očekávání. Naprosto super.

VesmirnaOndatra
09.01.2019 4 z 5

Vlahoš van Rosret a Nadosah Pozlátko. Dvaja géniovia zločinu stoja proti sebe v boji na život a na smrť. Vyhrať môže len jeden. Samozrejme je to Lord Vetinari.

ViktorieMars
04.11.2018 4 z 5

Krásná knížka a vůbec mi v tomto případě nevadilo, že jsem první viděla film.

hurikan123
12.09.2018 4 z 5

vtipná a zajímavá Pratchetovka, akorát slabší konec. možná jsem ho jen nepochopil.

wena3892
20.07.2018 5 z 5

Daleko více než jsem od knížky čekal, bavil jsem se od začátku do konce. Jen jsem čekal pestřejší zakončení.

Sharru-ken
27.06.2018 5 z 5

První a nejlepší Pratchett, co jsem četl. Postavy, příběh, způsob vyprávění, všechno funguje jak má, dává to smysl a je to neuvěřitelně zábavné. Ne vše se mi od Pratchetta líbilo, ale toto dílo může být důvod, proč ho považovat za geniálního autora.

aardvarka
19.06.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších. Neobyčejně svěží, plná šmrncovních postav a prodchnutá skvělým (monumentálním?) prostředím Pošty. A také nápady, které Vlahoš takřka v poklusu realizuje. Taková pošťácká pohádka po zeměplošsku. A to zaokrouhlené pí - kam jen na to ten Pratchett chodil?

jaroiva
25.02.2018 5 z 5

Zaslaná pošta a Nadělat prachy, to musí člověk přečíst obojí! četla jsem nejdřív Nadělat prachy, takže jsem to četla obráceně, ale i tak super! Vlahoše jsem si zamilovala

ZiPur
16.02.2018 5 z 5

Další výborná satira našeho světa přenesená do světa Zeměplochy.

BarkaS
26.10.2017 5 z 5

Vlahoš se už krátce po vydání knihy stal mým oblíbencem a ráda se k němu a slečně Srdénkové vracím :). Paralely příběhu s Českou nebo jinou poštou čistě náhodné.

Hanka_Bohmova
30.06.2017 5 z 5

Svěží učebnice krizového řízení a PR! K tomu první zákon robotiky, kriminalita vrcholového managementu, zrod filatelie, hackerské útoky, dokonce i finanční analytický útvar (s křídami a podlahou... hodně velkou podlahou).
Ještě že jsem Zaslanou poštu dosud opomíjela, v době vydání bych si ji sotva tak dokonale vychutnala, to zkrátka vyžaduje průpravu životní realitou.