Stráže! Stráže!

Stráže! Stráže! https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285800/bmid_straze-straze-uqE-285800.jpg 5 1944 204

Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morkporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. A tady začíná obtížný úkol kapitána Elánia, velitele Noční hlídky městské stráže. Ve městě plném zmatků, tablet živočišného uhlí, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán a s ním muži hlídky – seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka – po stopách vedoucích k rozřešení celé záhady.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

Guards! Guards! , 1989

st.me
26.02.2011 5 z 5

Výborný díl s kapitánem Elániem včele.

MartyMcFly
31.01.2011 5 z 5

Velmi dobrá Zeměplocha (protože i když ta sama o sobě znamená - dobrá, některé jsou horší, i když většina lepší). Mě osobně hlídka vyhovuje, mám její příběhy daleko raději než venkovské, které spíše trpím, než si užívám. I když i tam jsou některé dobré.

První střetnutí s Elániem začíná hodně slibně. Z "policajta" na dně se zvedne ve velitele záchrany města (a své důstojnosti). Do konce drží v napětí, Pratchett plýtvá vtipy na všechny strany a divák může jen jásat nad jeho genialitou.

P.S - obligátní poznámka - jeho boty bych fakt chtěl mít.

Selhan
30.11.-0001 5 z 5

První setkání s kapitánem Elániem, který musí dát do kupy policejní sbor i sám sebe, neboť na město zaútočil drak. Hlavně přístup Vetinariho mě zase skvěle pobavil.

Mimochodem, podle knihy vznikla i počítačová hra, pojmenovaná jednoduše Discworld. Je to klasická adventura ještě na DOS, ovšem svým vtipem se knihám vyrovná.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Stráže, stráže! je unikátní parodie na všechny detektivky. Ankh-Morpork se sice tváří, že nepotřebuje policii, ale opak je pravdou. Někdo musí pošimrat mandle drakovi- v tomhle díle dokonce doslova. ;) Děj je strhující a pádný, nemám výtku :)