Magický prazdroj

Magický prazdroj https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456/zemeplocha-magicky-prazdroj-456.jpg 4 1656 126

Zrodil se mág tak mocný, že proti němu jsou ostatní mágové jen varietní hudlaři, a sama jeho existence přivede Zeměplochu na pokraj panmagické války. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je Mrakoplaš, nedostudovaný kouzelník, jenž chce zachránit svět, nebo alespoň tu jeho část, na které se sám právě nachází. K zeměplošským hrdinům, které už známe, se připojují další: Conina – barbarská kadeřnice, Nijel-ničitel (jehož matička stále dohlíží na to, aby nosil vlněné spodní prádlo), a pravděpodobně první městský džin, který podniká v mosazných lampách, kde by rád objevil prostor pro vlastní růst.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Sourcery , 1988

kniholka
31.12.2011 4 z 5

Tak jako ty ostatní mě nedostala, ale i tak úžasné dílko....

Oter
28.09.2011 5 z 5

Všechny díla s Mrakoplašem jsou prostě skvělá a tohle není vyjímka.

valda
07.03.2011 4 z 5

Na Zeměploše se narodí supermág Peníz, kterého donutí jeho otec, schovaný v magické holi, ovládnout svět. Proti němu se postaví prastarý arcikancléřský klobouk. Aby nedošlo k válce mágů a Jakokalypse, tak je tady Mrakoplaš se svým Zavazadlem. Ten se s pomocí lidoopího knihovníka, Coniny, dcery barbara Cohena, Nijela Ničitele, hubeného barbarského teoretika, a věčně vytíženého džina, pokusí vrátit věci zase do původního stavu.
Většina děje se odehrává v orientální říši Al Kali, které vládne básník Creosot, který má ze všeho nejradši vyprávění pohádek od svých početných konkubín.
Kniha mi přišla v některých pasážích ne tolik zábavná, jako předcházející díl. Někdy děj trochu ztrácel tempo, ale za konec s Mrakoplašovou ponožkou a Smrťovou partou ve složení Válka, Hlad a Mor, kteří místo, aby se věnovali Jakokalypse, tak popíjejí v hospodě, jsem musel v hodnocení přidat.

st.me
26.02.2011 4 z 5

Tenhle díl od pana Pratchetta byl pro mě osobně slabší. Mám raději jiné příběhy než ty, kde se vyskytují mágové. Mrakoplaše jsem si oblíbila, ale víc mě bavil v Zajímavých časech než tady.

Selhan
30.11.-0001 5 z 5

Mrakoplaši se ozvalo jeho svědomí! Čímž si samozřejmě zadělá na pěkný malér. Neboť supermág je tak silný, že dokázal proměnit i Vetinariho v ještěrku. A to je co říct.

Wishkah
30.11.-0001 5 z 5

Věřte tomu, že když přijde na boj s magií, není nic lepšího než ponožka s půlkou cihly

Zeměplocha humor Mrakoplaš

Terry Pratchett