Mrazivé kousnutí

Mrazivé kousnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288407/bmid_mrazive-kousnuti-kbi-288407.jpg 4 239 25

Upíři z Chicaga série

Osmadvacetiletá Merit, před časem proti své vůli proměněná v upíra, si našla cestu do temných kruhů chicagského upířího podsvětí, kde zjistila, že nadpřirozených je daleko víc, než kolik se zdálo – a více, než kolik si veřejnost kdy dokázala představit. Některá tajemství však nebylo možné dál šířit – jak mezi lidmi, tak mezi paranormály. Nyní je Merit na lovu a řítí se po drsném americkém Středozápadě v honbě za zvlčilou nadpřirozenou, která chce za každou cenu ukrást starodávný artefakt, jenž by mohl na světě rozpoutat katastrofální zlo. Sama Merit je však rovněž pronásledována. Nepřítel z Chicaga jde po jejích stopách, a nic mu nezabrání v tom, aby magický artefakt uchvátil pro sebe. Slitování nepřichází v úvahu. Neplatí žádná pravidla. Žádné životy nebudou ušetřeny. Hon začíná.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Biting Cold , 2012

Luigi1
18.06.2023 5 z 5

Tento díl jsem taky přečetl ale zapomněl jsem ho zapsat.Opět vynikající čtení s výbornou pointou

michaela5515
28.12.2022 5 z 5

Mně se díl líbil. Akce bylo hodně a dávalo to smysl. Jen mě mrzí, že autorka hrozně upozadila Jonaha. Myslím, že je to velká škoda. Snad se objeví v dalších dílech.

johana3160
27.07.2022 3 z 5

Ja si nemuzu pomoct… tahle upirina me prestava bavit. Zacatek celkem usel, ale pak se to tahlo a ja si odskocila asi dvakrat k jinym kniham, abych se neumlatila nudou. Pribeh neni spatny jen tohle bylo o tom jak si furt oblikala variaci sveho kozeneho outfitu (fakt popisovane to bylo asi 100x) a nekam sla. Polovina tech setkani vlastne k nicemdu nevedla ale kazde zabralo minimalne 20 str. popisu cesty (pokazde viceme mene stejny). Proste nez se zacalo neco dit clovek mlatil hlavou do steny…
Zapletka samotna byla celkem ok, ale provedeni me ubijelo…

Ailee
19.02.2022 4 z 5

Já vlastně ani nevím, jak tuhle knihu ohodnotit. Akční začátek, který pak zpomalil a z něhož se dalo vytřískat víc. Naše malá čarodějka mohla pozlobit víc. Tak nějak ten zvrat byl... moc náhlý, nucený. A Ethan vs. Merit? S tím chodím s tebou/nechodím s tebou mě už moc nebaví. Přesto se to četlo rychle a svižně

Laf
31.10.2021 5 z 5

Skvělé pokračování. Zase nějaká nová zápletka a nové linie, kam může příběh směřovat. Jsem zvědavá na vývoj vztahu mezi Merit a Ethanem. Pořád to jejich rozkmotřování a dávání se zase dohromady by chtělo už nějak rozlousknout :)

renefer
23.07.2021 4 z 5

čtivé pokračování série. Čekala jsem, že Merit bude mít trochu rozmanitější milostný život, ne že bude pořád usilovat o Ethana, který je takový nemastný, neslaný, pořád všechno moc řeší a vypadá to, že o ni ani moc nestojí. Taky se mi moc nelíbí, jak se to vyvíjí s Mallory, myslela jsem, že teda zůstane negativní postavou do konce, ale ona je taková napůl cesty. Takže jediný, kdo má moje sympatie, je Catcher. Jinak bitka dobrý a budu se těšit, že Merit trochu přitvrdí.

luculi
25.11.2020 5 z 5

Podle mého zatím nejlépe rozpracovaný a vyvážený díl od začátku série. Sice se stále opakuje hrdinčino kňourání nad jejím přítelem, ale rozhodně tu bylo více akce, obsáhlejší zápletka a taky nějaké objasnění. Doufám, že i nadále to bude lepší a lepší...

Nikidree
26.03.2019 3 z 5

Až u tohoto dílu jsem se konečně dočkala "něčeho většího". I když i tady to jsou poněkud silnější slova. 'Epický' souboj ke konci byl -podle mě- to nejlepší z celých 6 knih. Avšak i tady musím říct, že autorka absolutně nevyužila potenciálu, který ji souboj poskytl. A to myslím smrtelně vážně.
Vždyť Malik dal Merit krásnou radu a to že má používat katanu jako prodlouženou paži. Tak proč sakra při souboji nic takového není!? Místo toho je tam cosi s řetězovou houpačkou, což jsem musela číst dvakrát, abych vůbec pochopila, co s ní Merit udělala.
Tohle mě na na autorce štve čím dál víc. Něco hezkého napíše a potom se to vůbec nestane, nebo se to udělá úplně jinak. Proč? Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. To samé postavy. Objeví se jen když se hodí do krámu. Na jednu stranu to chápu, na druhou se už od 3. dílu nemůžu zbavit pocitu, že se autorka snaží o realitu (se vším všudy) s nadpřirozenem a nejde ji to. Oceňuji, že nechce typický "pohádkový příběh" v reálném světě, ale nezvládá to. Prostě ne. Kdyby vynechala některé naprosto zbytečné odbočky, udělala by mnohem lépe. A takových věcí je tam bohužel spousta. Třeba jako neustálé popisování oblečení..

Ve čtení pokračuji hlavně kvůli dokončení série. Avšak i přes výše zmíněné vady má série s Merit něco málo do sebe. Jsou tam opět trošku jinak zpracovaní upíři, není to moc náročné (pokud nepřemýšlíte, proč postavy (ne)dělají to co by (ne)měli atp), čte se to rychle a občas se objeví i něco zajímavého. A největší plus pro mě je sarkasmus a vtipné poznámky. To se autorce většinou povede.

Siu83
26.03.2018 4 z 5

Ze začátku jsem knížky doslova hltala. Dle mého názoru, s každou knížkou je nižší kvalita příběhu.

Evule114
15.01.2018 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tady byl Seth Tate mým oblíbencem :-), i když předešlé dva díly jsem ho nemusela. Kdo by čekal, že se z něj vyklube anděl? No já rozhodně ne :-) a teď jsem zvědavá na prezidium :-/

Ferum
28.08.2017 5 z 5

Moc se mi tato série knih líbí.
Čtou se jedním dechem.

petra4080
30.03.2017 2 z 5

Konečně dočtená série... vůbec mě to nebavilo

witchersbitch
04.03.2017 2 z 5

pro mě tohle už opravdu nebylo.. nedočetla.. teda přeskočila prostředních 200 stránek :-)

Pasadenka
09.12.2016 4 z 5

Poslední díl. Na mé překvapení to bylo dobré. O hodně lepší, než bylo moje očekávání. Mé předchozí výtky však pořád platí. Na konci série se zamýšlím, zdali ji můžu doporučit. A je jasné, že za mě to jednoduše nejde. Kdyby autorka psala tak, jako psala tady, patřilo by to pro mě někam do průměru.

Celkový dojem: líbilo se mi, jak se a. poprala s mytologií nadpřirozených bytostí a jak lehce do svého světa zakomponovala kouzla. Nelíbilo se mi, jak byl celý děj poskládán, jek jednotlivé postavy dostali příšerně málo prostoru a celková zkratkovitost, která byla všudypřítomná. Jakoby se a. nechtělo budovat charaktery a jejich psychologii, pokaždé někdo něco udělal, takřka zbůhdarma jen proto, aby se děj posunul. To se nedělá. :(

Na závěr dávám vyšší hodnocení, protože je to pro mě ten nejlepší díl z celé série. ****

ala.mihalikova
03.11.2016 4 z 5

Bez debat se mi knížka líbila. Byla plná akce, překvapení, napětí i romantiky. Jsem ráda, že se opět vrátil vztah Merit a Ethana. Ale nemůžu si pomoct, něco mi v tom chybí. Autorka se často opakuje a ten pocit ze čtení úžasné knížky už opadl. Začíná mi to připomínat stereotyp . Merit je stále neohrožená a dokáže cokoliv a Ethan je se svým rozhodováním už otravný. Samozřejmě chci vědět, jak to bude dál. Ale přijde mi, že tentokrát se autorka zaměřila jen na jeden příběh a ostatní, co nebylo ještě dořešené z minulých dílů, zatím vyšumělo. Začínám mít pocit, že by bylo lepší už sérii ukončit a postavy přestat mučit stále stejnými problémy. Začíná mi to trochu připomínat nekončící telenovelu. A obávám se, že další díly už tak úžasné jako ty první nebudou.

Damon
14.08.2016 5 z 5

Na začiatok musím povedať, že to bola jedna z najlepších kníh tejto série. Od začiatku po koniec plná akcie. Ethana komentovať ani nebudem.. ten chlap je niekedy taký blb, že to až neni možné :D Som zvedavý ako sa ďalej bude uberať Mallory.. tá holka má něco do sebe :) Veci okolo Tatea boli fakt skvelé a za ten nápad autorku faaaakt chválim. Celkom som zvedavý na pôsobenie Merit v Rudej garde vzhľadom k tomu koncu. Teším sa.. ale to čakanie bude asi dlhé..

JupiterFire
03.08.2016 5 z 5

Celá tahle série mě naprosto uchvátila. Líbí se mi jak se rozvíjí vztah Merit a Ethana, který mě chvílemi hrozně štval svým chováním. Mallory se mi v posledních dvou dílech mooc líbí. Konečně to není jen ta střeštěná holčička, ale velká zlá čarodějnice. Překvapil mě Seth a Dominic, tenhle zvrat byl opravdu nečekaný. Sice mi tam hodně chyběl Jonah, ale nevadí. Taky mě zaujalo jak autorka postupně přidává zápletky s dalšími nadpřirozenými druhy. Už se moc těším na další díl.

Nelly
09.07.2016 4 z 5

Od prvního dílu velký pokrok k lepšímu - více napětí a magie, více zápletek a tím pádem i možností pro další pokračování. Těším se na další díl.

trynitrix
08.07.2016 4 z 5

Tato kniha byla první kterou jsem četla jako klasickou knihu, předtím ty díly jako e-knihu a už jen formát a malé písmenka mě ze začátku iritovaly ale příběh za to nemohl :-D Ten byl super božská Merit se zas předvedla, debil Ethan, nevím no jsem si na něj nějak zasedla jaký to je idiot a pokající Mallory a strašně mě překvapil Seth Tate ;-) jen mi vadilo, že tam bylo málo o Jonahovi a nafoukaný Morgan udělal dobrý skutek to je co říct :-D Tak už se těším na další díl, jestli ještě letos vyjde.

Aríka
24.06.2016 5 z 5

V pořadí šestá kniha série opět nezklamala. Jak říkám, když mě baví série po přečtení prvních dvou knih, tak ji přěčtu celou, a tady u této série je to nutnost. Jsem ráda za znovu dání se dohromady Ethana a Merit, a že se konečně vyřešil Tate. Kniha měla vše, co by měla mít a napínavost byla až do poslední věty. Jsem zvědavá, kdy vydají konéčně House rules, myslím, že to bude hodně zajímavé. Už zbývá jen čekat na to, kdy uvídím v edičním plánu Fantomprint sedmý díl.

Chloe Neill
americká, 1975