Zrození ekniha

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Příběh se odehrává ve Virgínii během války Severu proti Jihu. Stefanův otec se ujme vzdálené příbuzné Katherine, která osiřela. Stefan i jeho bratr Damon se do ní zamilují, ona je miluje oba. Stefan se s ní sblíží, ale brzy zjistí, že s Katherine není všechno v pořádku. V městečku se po řadě záhadných úmrtí zvířat i lidí začne šířit panika, lidé se obávají upírů. Stefan se bojí, že za vším je Katherine. Stefanův otec zorganizuje lov na upíry. Když zjistí, že jeho synové stojí na straně upírů, oba je zastřelí. Zachrání je Katherinina komorná a oni si můžou vybrat - umřít, nebo se stát upíry...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368138/zrozeni-KCV-368138.jpg 3.9276

Upíří deníky: Stefanovy deníky / Upírske denníky: Stefanove denníky 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha), Fragment (ČR)

Origins, 2010

Kniha Zrození

Monique943

Zatím se mi moc líbí.

Beltrix

Po obsahové stránce se jednalo o průměrnou knížku, která ale pro diváka seriálu TVD nebyla příliš překvapivá (možná snad jen linka s Rosalyn). Dojem mi však notně kazil použitý jazyk; ač nejsem expertka na 19. století, tak si jsem poměrně jistá, že mnohé použité výrazy lidé té doby běžně ve slovníku neměli (bohužel jsem neměla v ruce originál, tak netuším, nakolik je tohle pouze práce překladatelky). Dále přetrvávají neduhy, kterými trpěla již knižní série Upíří deníky - u popisu nábytků vždy zdůrazňován materiál, z kterého je vyrobený (nesmí chybět nějaký kus z třešně!); dodatky popisující způsob vyřčení vět nepůsobí vůbec přirozeně... Děj možná plyne rychle, ale rozhodně drkotá přes neumělou formu. No a pak jsou tu logické kiksy - v jedné kapitole Stefanův otec rázně zavře knihu, kterou měl Stefan na stole, ale když se Stefan vrátí, tak jeho pohled sklouzne "ke stále otevřené knize". Jinde zase - Stefanův otec mu sebe knížku z ruky a vrátí ji na její místo do knihovny (nahoře na stránce), aby se na té samé stránce Stefan podíval na knihu, kterou má v ruce, a strčil ji do kapsy... No a pak hnidopišský detail - pokud už tedy kniha sleduje podobu postav v seriálu, tak nevím, kde Stefan vzal světlé vlasy a Damon hnědé oči., ale to už jsou jen takové kapky...

Bacík
18.12.2018

Upíří deníky se mi líbily jako kniha i jako seriál, narazila jsem na Stefanovy deníky a hned jsem si je musela začít číst. Moc se mi líbí, jenom moc nemusím romantiku, tak jsem dala o bod méně, ale těším se na další díl a doufám, že už nepůjde hlavně o tu romantiku :-)

Hoshi
13.10.2017

Kniha mi doma ležela už nějaký ten rok a když jsem si ji přinesla a přečetla, líbila se mi, ačkoliv jsem nečetla hlavní sérii. Teď jsem na ni při úklidu knihovny narazila znovu, znovu si ji přečetla a dlouho jsem přemýšlela, proč jsem si ji vlastně koupila (a přemýšlím nad tím do teď). Příběh je čtivý, oddechový, taková jednohubka na delší večer (delší čtenářská chvilka). Stále se rozhoduji, jestli si koupím další díly Stefanových deníků a nebo zůstanu jen u tohoto jednoho. Je pravda, že jsem zvědavá, jak se bude vztah Damona a Stefana vyvíjet dál, ale že bych je nutně potřebovala mít doma ...

marta14
01.10.2017

Kniha se čte velmi rychle. Stefana jsem si dost oblíbila. Jsem zvědavá na další díl.

Luca84
13.06.2017

Nezklamalo. Dobře se četlo. Ideální čtení v létě u vody.. :)

Cashmere.Cat
13.03.2017

Seriál naprosto miluji a rozhodla jsem se,že si přečtu Upíří deníky ale po pár stránkách jsem zjistila,že to je uplně jiné než seriálová adaptace a tak jsem se rozhodla najít něco jiného a naskytly se mi 'Stefanovy deníky'.
Zajímal mě příběh bratří Salvatorů jako asi každého a tahle série umožňuje nahlédnout do uplného začátku jejich zrodu.Stefan se v dalším dílech lituje za to co z Damona udělal a snaží se zoufale napravit to,co udělal.Ale ať udělá cokoliv,ať najde Damona kdekoliv,vždycky to končí hromadnými jatky,které z větší části zapříčiní Stefanova tvrdolavost vůči bratrovi a snaha napravit něco,co nejde a zachránit nejvíc lidí co to jen jde.
Damon chce být nezávislý a využít naplno svých nových scopností,Síly.Za to Stefan se přeží přežívat na zvířátkách než na lidech a marně hledá vykoupení za jeho i Damonovy hříchy.Ovšem jejich činy zaujaly pozornost několika mocných nepřátel,kteří se je snaží zabít.Nastává tedy situace,ve které se oba musí spojit,být zase bratry a porazit větší Zlo.
Série mě naprosto uhranula a také se mi líbilo pár narážek na 'The Originals',zejména na Klause,který je zaujatý vůči Katherinině smrti.

sabanka
25.11.2016