Zrození

Zrození https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368138/mid_zrozeni-KCV-368138.jpg 4 329 56

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Příběh se odehrává ve Virgínii během války Severu proti Jihu. Stefanův otec se ujme vzdálené příbuzné Katherine, která osiřela. Stefan i jeho bratr Damon se do ní zamilují, ona je miluje oba. Stefan se s ní sblíží, ale brzy zjistí, že s Katherine není všechno v pořádku. V městečku se po řadě záhadných úmrtí zvířat i lidí začne šířit panika, lidé se obávají upírů. Stefan se bojí, že za vším je Katherine. Stefanův otec zorganizuje lov na upíry. Když zjistí, že jeho synové stojí na straně upírů, oba je zastřelí. Zachrání je Katherinina komorná a oni si můžou vybrat - umřít, nebo se stát upíry... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Origins , 2010

veronika.v
22.08.2015 4 z 5

Pokud sledujete The Vampire Diaries, jako já, tak je dobré, že v téhle knize zjistíte o trošku víc podrobněji o jejich minulosti. Kniha je dobrá, ale ne úžasná. Dá se přečíst celkem rychle.

trynitrix
01.07.2015 5 z 5

Mno měla jsem strach jak moc se to bude podobat flashbacků z filmů a byla jsem spokojená trochu jsem si osvěžila Stefanovu a Damonovu historii jejich začátky, kniha se mi líbila :-) takže budu číst dál :-)

barbora5507
01.04.2015 5 z 5

Pěkná knížka :) přečteno na jeden zátah. Série Upíří deníky se mi vůbec nelíbila, a tak jsem nevěděla co čekat od Stefanových deníků. Nakonec jsem ráda, že jsem se nenechala odradit.

GuanoApess
15.02.2015

ocekavala jsem,ze stefanovi deniky budou napsane dle toho,co bylo zmineno v knihach upiri deniky,ale k memu zklamani je to psane dle serialu,coz mi nejak nedava smysl :-/ ale jinak dobre se to cte

SelenaDemi428
14.10.2014 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila, těším se an to, jak se příběh Stefana a Damona bude vyvájet dále :).

Mishell14
17.08.2014 4 z 5

Knihy upíří deníky od L.J. Smith, mě nezaujaly a myslím, že nejsem jediná. Ovšem bylo tak mnoho pozitivních ohlasů na Stefanovy deníky které jsou víceméně podle seriálu, které mě první 3 série uchvátil teď to, už za moc nestojí. Kniha je oddechová, dobře se čte je tenká a navíc v první osobě v pohledu Stefana. Je to víceméně historie bratrů Salvatorů Katharine která je oba tahá za nos, ale dozvěděla jsem se tam o Stefanových zásnubách a tak dále víc nebudu prozrazovat. Je to takový pro mě bonus a rozhodně chci číst i další. Jsem zvědavá jestli se někdy vydají i Damonovy deníky. V knize je vždy krásně popsaná krajina a krásně popsané charaktery třeba Jonathana Gilberta. Kniha na mě působí jako takový menší bonus k 1 sérii seriálu. Ale, alespoň knihy "Upíří deníky" Ubírají na dojmu, že je to tak pro mě příšerné dílo které se nedá dočíst i když se moc přemáháte. 4 z 5 *

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Kdo miluje upíří deníky, musí si přečíst i Stefanovi deníky, zde je vyobrazená minulost bratrů Salvatorů... vždy se těším na další díl
Četla jsem všechny její knihy, mám je moc ráda.

Kate S.
24.06.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale seriálové zpracování je lepší :-)

kleria
07.05.2014 4 z 5

Kniha mě mile překvapila a docela se mi líbila. :) Některé části najdeme i v seriálu, takže knížka je takové zpestření pro ty kdo ho sledují. Četla se rychle a nebýt toho že prožívám zas malinkou krizi, tak bych ji zvládla během dvou dnů :). Pokud máte rádi Upíří deníky, tak si rozhodně knihu přečtěte, jinak bych ji spíše doporučila mladším čteněřům (12-14)a i když je to z pohledu Stefane, což se nemusí úplně každému líbit :D, tak i tak je to fájn počteníčko :). Do dalšího dílu bych se i ráda pustila, ale úplně se do něj hrnout nebudu :). Knihu hodnotím slabšími 4 hvězdičkami.

Barča 008
05.04.2014 3 z 5

Jen jsem knihu začala číst, chtěla jsem vřískat! Seriál jsem nesledovala a ani nesleduji, jen z popisu od kamarádky vím, že se to pramálo odehrává podle knihy, která měla být předlohou, a ačkoliv jsem věděla, že je tahle kniha částečně podle seriálu, a vstupovala jsem do toho s pocitem, že nad případnými nesrovnalostmi zatnu zuby a půjdu dál, zklamalo mě, že to bylo PŘEVÁŽNĚ podle seriálu, a jestli tam doopravdy byl nějaký zásah autorky, nezaregistrovala jsem ho. To zklamalo, hodně. Kdybych to měla hodnotit samostatně, bez toho, abych se ohlížela na Upíří deníky, možná bych byla shovívavější, ale takhle... Neříkám, že by mě i Upíří deníky unesly do nebes, ale když už něco vznikne, mělo by se toho držet...

dubakm
20.02.2014 3 z 5

Lepší než knižní Upíří deníky, ale seriál je pořád o třídu výš :-)

DendaRA
24.12.2013 4 z 5

To co bylo v téhle knize, jsem znala už ze seriálu, ale ráda jsem si to přečetla. Nevím proč, ale Stefanovy deníky mě moc nechytily, ale každopádně čtu dál...

hradilovi.mk
03.12.2013 4 z 5

Musím říct, že mě kniha zaujala.
Seriál upíří deníky mě baví a to moc. Přímo je zbožňuji. Minulost bratrů Salvatorů mě zajímá...

AllieM
28.08.2013 4 z 5

Moje nejoblíbenější dějová linka z Upířích deníků. Sice ano, psané podle seriálu, ale pro všechny magory do TVD je to pravé ořechové.Taková oddechovka, touhle knihou prokládám povinnou četbu

harumi
06.05.2013 2 z 5

Od Smith jsem četla jsem Probuzení a dál se nepouštěla. Proto jsem zkusila tuto sérii a musím říct, že ani scénáristi mě nedonutili tento "svět" Upířích deníků milovat. Je to možná ještě divnější než Probuzení. Moc mi nesedí ani příběh, ani postavy. Stefan je prostě baba. Tvrdí, že Katherine miluje (i když ví, že je upír) a když ji uvidí opravdu takovou jaká je, tak se mu hnusí. No to to?!

Prostě na konec knihy jsem si říkala WTF? To ho opravdu jen okouzlila? Proto mám Damona raději. Ale i tak do nich nejsem zblázněná. Zkusím další díl a uvidím.

Esko*
27.04.2013 4 z 5

Jelikož se mi více líbí seriál, než knižní série, tak jsem byla se Stefanovými deníky spokojená. Minulost bratrů Salvatorových mě opravdu baví.

andulka1406
17.04.2013 5 z 5

Skvělá knížka. mě se četla jedním dechem. Jsem ráda, že vím víc o minulosti Stefana a Damona. Což jako fanoušek Upířích deníků oceňuji. Vážně super a těším se na další díl.

JajaAP
26.03.2013 4 z 5

Stefanovy deníky se mi líbily. Četly se moc pěkně, jen jsem si myslela, že jde o vyprávění příběhu o tom co se stalo Stefanovy než začal děj Upířích deníky a to není pravda. Stefanovy deníky jsou víc podle seriálu než knižní série. No je to trošku guláš, ale počtení dobrý.

Iworri
22.03.2013 4 z 5

Velice příjemné počteníčko :D Hlavně díky seriálu jsem si tak vybavovala jednotlivé scény. Ty, které naopak chyběly v seriálu mě udržovaly ve čtení. Chválím.

Lira
06.03.2013 5 z 5

Stefanovy deníky jsem si zamilovala i díky seriálu. Kniha mi ukázala scény, které v seriálu opravdu nebyly a přiblížily mi život Stefana a Damona.

upíři magie horory pro mládež pro děti od 15 let

Lisa Jane Smith