Tiene minulosti

Tiene minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144221/tiene-minulosti-144221.jpg 4 176 20

Prešlo dvadsať rokov a Stefan sa presťahoval do Anglicka, kde sa usadil na vidieckom statku rodiny, ktorú si veľmi obľúbil. Pri návšteve Londýna sa dočítal o vraždách, ktoré podľa novinárov spáchal Jack Rozparovač. Stefan pochopí, že vrahom nie je človek, ale upír. Podarí sa mu vypátrať vraha a zabrániť ďalšiemu krviprelievaniu? Dokáže odvrátiť nebezpečenstvo, ktoré mu hrozí? Jeho minulosť ho znova dostihla...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

The Ripper , 2012

drakamena
17.04.2023 2 z 5

(SPOILER) Řekla bych, že zatím nejlepší kniha v této sérii. Zpočátku jsem plánovala dát víc hvězdiček, v druhé polovině knihy mi ale začalo vadit zkratkovité jednání hrdinů.

Violet si vzala své nejlepší sametové šaty do práce v zaplivané špeluňce v chudinské čtvrti, takže je už po pár hodinách měla celé zlité od levného piva a chlastu - šaty, ve kterých plánovala jít na večírek do vyšší společnosti. Věděla jsem, že s inteligencí je na štíru, ale že jí v tom nezabránil Stefan? Na druhou stranu to byl Stefan, kdo přivedl upíry rovnou k Abbottovým, což jsem vůbec a absolutně nepochopila, proč odjel tam, když mohl s Violet jít kamkoli na venkově, doslova kamkoli, zvlášť když věděl, že má v patách upírské nepřátele. A on je zavede rovnou k rodině, kterou miluje a touží chránit.

A pak tu bylo Stefanovo věčné Damon, Damon, Damon, i když všechno až příliš okatě ukazovalo na něj, stačilo trochu přemýšlet. Jenže on je úplně zaslepený a vidí Damona za každým křovím, i když ten se mu v této knize už dvacet let vyhýbá.

petrzel
01.10.2020 5 z 5

Perfektní díl.

Hoshi
24.02.2018 5 z 5

Čtvrtý díl Stefanových deníků byl oddechovým čtením, nechci opakovat to, co je tu již napsáno, ale Violet je mi sympatická již od začátku, doufám, že se dozvím něco víc o Coře a Damon .. je prostě Damon.

marta14
03.02.2018 5 z 5

,,Člověk by neměl být na světě sám." Tento díl mi přišel trošku slabší, ale i tak mě to vtáhlo do děje. Nevěděla jsem, co čekat od Damona. Kdoví... tváří se jako hajzlík, ale v jádru je určitě dobrý. Zajímalo by mě, jestli najdou Violet.

trynitrix
15.07.2015 4 z 5

Nápad s Jackem Rozparovačem byl super trochu tajemna kdo co :-D Opět jsem si oblíbila další postavu Violet tak jsem na ni zvědava :-D a Stefan a Damon prostě bratři ;-)

barbora5507
01.04.2015 3 z 5

Stejně jako předešlý díl mě i tento docela zklamal. Většinou jsem se nudila, ale občas tam byly zábavné momenty.

SelenaDemi428
08.12.2014 5 z 5

Kniha mě zase úplně pohltila. Violet mi byla sympatická, ale hned jsem věděla, že to nebude jen tak. Zajímalo by mě také více o Coře, moc jsme se toho o ní nedozvěděli. Těším se, až si znovu přečtu pátý díl, který jsem četla tak před rokem a už si to moc nepamatuji, co se tam stalo.

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Kdo miluje upíří deníky, musí si přečíst i Stefanovi deníky, zde je vyobrazená minulost bratrů Salvatorů... vždy se těším na další díl
Četla jsem všechny její knihy, mám je moc ráda.

Eleanor-ka
20.03.2014 5 z 5

Podle mě nejlepší díl Stefanových deníků. Jop, taky mě zaujalo téma s Jackem Rozparovačem a ten detektivní nádech :D Damon neustále překvapoval, Stefan těšil, ale občas jste nevěděli na čem jste, což asi tak mělo být. U mě účel splněn, konec dobře napínavý, už se těším, až si přečtu poslední díl.

Vendulik
19.03.2014 3 z 5

Čekala jsem, že to bude lepší čtení.

hradilovi.mk
11.12.2013 5 z 5

:-) bez komentáře. Krásné čtení

andulka1406
18.10.2013 4 z 5

Opět povedený díl, ale pro mě zatím asi nejslabší. Každopádně konec nutí k přečtení dalšího dílu :-)

TessDragon
15.10.2013 4 z 5

4. díl Stefanových deníků byl trošku slabší než předchozí díl. Téma s Jackem Rozparovačem se mi ale rozhodně líbilo, jen postavy v tomhle díle nebyly extra sympatické až teda na Olivera. Předchozí díly skončily vždy tak nějak trvale ukončeny, ale v Stopách minulosti nám to tentokrát skončilo dost napínavě, takže jsem zvědavá na další díl.

lukyli154
05.10.2013 4 z 5

Mně to nudné nepřišlo. Čte se to celkem dobře a je zajímavé se podívat do minulosti bratrů Salvatorových. A navíc teď začala běžet 5. série The Vampire Diaries, takže o to víc má člověk chuť si něco z tohoto prostředí přečíst. ;-)

Iworri
22.05.2013 2 z 5

Tak nudné, že jsem to ani nedočetla. Za mě jednoznačně nejslabší díl celé série. Doufala jsem, že Stefanovy deníky budou i nadále uspokojovat moje fantazie o bratrech Salvatorových, ale tímto dílem bych sérii stopla. Co se týče autorčiny tvorby - její styl psaní mi prostě nevyhovuje. V tomto díle jsem svou teorii jen podpořila a nadále si myslím, že asi nikdy nepochopím, čím že se to vlastně tak proslavila ?

Esko*
06.05.2013 5 z 5

Skvělý díl, vlastně celá série Stefanovy deníky je super. Hrozně se mi líbí, že se děj vždy odehrává v minulosti.

Lira
19.03.2013 5 z 5

Jako první se dá říct, že je to dobré čtivo. Vtáhne čtenáře do doby Anglie v dobách, kdy existoval Jack Rozparovač. Stefanova a Damonova cesta se mi líbí a je to lepší série než ty ostatní.

orangerose
04.02.2013 5 z 5

vydané všechny díly jsou super, už se nemůžu dočkat na další díly :D

PiperW
30.12.2012 5 z 5

Jako všechny dosud vydané díly, byla to bomba...už se těším na další díly

Dandulka
06.12.2012 5 z 5

Super, skvělé čtení. Ani jsem nic jiného nečekala!!!!!!!