Upálené

Upálené https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476287/bmid_upalene-HVl-476287.jpg 4 972 276

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří tady umějí být až příliš skuteční.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Burning Girls , 2021

WaN635
10.06.2022 4 z 5

Rozhodně lepší než Kříďák a Ti druzí. Pohled na církev zase z jiného pohledu. Musím říct, že zápletka se mi moc líbila a vyústění knihy pro mě bylo poměrně překvapivé.

Dělám to málokdy, ale tentokrát musím citovat:
,,Nejlepší trik, který kdy ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje .''

Simirekdudkovic
09.06.2022 4 z 5

Byla jsem velmi spokojena. Příběh rychle plynul, žádné zdlouhavé popisování míst a okoli, postavy taky super a nečekaný závěr. Doporucuji

Mandlevest
04.06.2022 5 z 5

Výborný příběh, tajemný, zajímavý a napínavý, který opravdu skvěle gradoval až k dramatickému finále. Ale i po něm si pro nás autorka v posledních kapitolách připravila ještě nečekané překvapení. Od C. J. Tudor jsem četla před časem Jámu, originální a tajemnou, ale Upálené se mi libily o dost více, ocenila jsem překvapivý leč srozumitelný závěr, což se, pro mě, v Jámě nestalo. I styl psaní se mi zdál v této knize trochu jiný, ale všimla jsem si, že je přeložena jinou překladatelkou, možná to bude tím. Určitě si od této talentované spisovatelky přečtu i další knihy, Křídáka má doma dcera ve španělštině, takže knihovna:-) a thriller Ti druzí (tentokrát v překladu mé oblíbené Lenky Faltejskové) jsem si již koupila a těším se na něj.

Forest66
29.05.2022 4 z 5

A určitě Chapel Croft neleží v Midsomeru? :) Knížka se mi moc líbila, i přes dlouhý a pomalý rozjezd. Když porovnám Kříďáka, Jámu (tu radši nečtěte) a Upálené, vůbec bych nepoznal, že to píše všechno stejná autorka, jak jsou ty knížky každá úplně jiná.

Anajkaa39
29.05.2022 5 z 5

další kniha, která mě zaujala hned po pár stránkách je fakt zajímavá

Edona
27.05.2022 4 z 5

Po přečtení knihy Ti druzí jsem věděla, že určitě sáhnu po dalších knihách od autorky. Upálené - její v tuto chvíli nejnovější kniha - no, nemohla jsem šlápnout vedle. Autorka opět nasadila vyšší laťku. Byla jsem zvědavá, jak toto téma a v podstatě i duchařinu zpracuje, i když duchů tam až tolik není. A jsem příjemně překvapená. Příběh je temný, mrazivý, má výbornou zápletku a rozuzlení. Určitě doporučuji.

"Nejlepší trik, který kdy ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje."

Čmeláček
21.05.2022 5 z 5

Vynikající kniha, skvělá jízda od začátku do konce! Tudor fakt umí! :)))

Olous1
17.05.2022 1 z 5

Tak bohužel,knihy od této autorky mi nesedí,nemůžu se začíst. Moc mě to mrzí,ale už do žádné nepůjdu. No nemůže se každému vše líbit. Knih je moc a času málo.

MarkétaI.
06.05.2022 5 z 5

Od autorky jsem četla knihu Kříďák a ta se mi moc nelíbila, takže do tohoto příběhu se mi moc nechtělo. Velké hodnocení knihy mě nakonec
přesvědčilo a já si knihu půjčila v knihovně.
Kniha se čte skoro sama. Kapitoly ubíhají, člověka to nutí číst dál a dál, a najednou je konec.
Jsem ráda, že jsem si knihu přece jenom přečetla.

PosPol
06.05.2022 5 z 5

Knihu jsem si nechala doporučit a nevěděla, o čem bude. Najednou se tam objeví církev, kněz a víra. Něco, co opravdu nemám ráda a nechci o tom ani číst. No jo, ale jsou tu mučedníci, ztracené dívky, nevyřešená úmrtí, záhadná těla. Knihu jsem tedy neodložila, naopak jsem ji zhltla a ačkoliv mi od půlky začínalo docházet, kdo jen hlavní hrdinka, zbytek se mi odkrýval po kouscích a ke konci mě autorka nenechala ani pořádně vydechnout. Kniha se čte velmi dobře, postav je tak akorát, zápletek je více, ale jsou pochopitelné a celkově jsem unešena :)

goergina
01.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Dobře se četla, byla napínavá a námět neokoukaný. Jediná výtka je za mě dějová linka bratra Jacoba. Postava nebyla vykreslená, neměla začátek a hlavně konec. Postava k ničemu nepřispěla. Nepochopila jsem to.

Dandulka
25.04.2022 5 z 5

Opět musím konstatovat, že jsem so krásně početla. Řada zápletek a nečekaných zvratů až do konce. Moc se mi líbily nenásilné retrospektivní vsuvky. Pro milovníky napínavých příběhů mohu jen doporučit.

knihomolkadorfa
24.04.2022 5 z 5

Tohle se mi vážně líbilo. Promyšlené, napínavé, trochu strašidelné a k tomu krátké kapitoly... Doporučuji !

Morisius
19.04.2022 4 z 5

Zajímavé a čtivé. Dobrý překlad, jen občas se člověk ztrácí a musí si odstavec přečíst pozorněji, aby se ujistil kdo a co se právě děje. Jako nenáročné čtivo - skvělá volba.

Allla9
19.04.2022 4 z 5

Dobře napsané, jako vše od této autorky. A konec s tímto rozuzlením je nečekaný a zajímavý.

Termaap
19.04.2022 5 z 5

Od C.J.Tudor se ke mne dostala nejdříve její velmi oceňovaná prvotina, KŘÍĎÁK. Je pravda, že horory úplně nevyhledávám (bohužel se mi pak nadpřirozené bytosti připomínají nejvíce v noci a do Nebojsy mám v té chvíli daleko), ale KŘÍĎÁK mě natolik zaujal, že si od té doby kupuji všechny knihy autorky hned, jakmile vyjdou. Teď si vlastně uvědomuji, že jsem všechny další zhltla jako audioknihy, UPÁLENÉ stejně tak. Namluvila ji Jitka Ježková a ta je u mě sázkou na jistotu.

U hororových příběhů mám všeobecně problém se závěrem. Vždycky mi přijde tak nějak moc vyhrocený, nereálný a zbytečně natahovaný. U UPÁLENÝCH mě ale finále příjemně překvapilo. Celkově jsem od knihy dostala ještě víc, než jsem čekala.

TI DRUZÍ se stále drží na první příčce mého žebříčku oblíbenosti knih C.J.Tudor, ale UPÁLENÝM se podařilo posunout JÁMU a KŘÍĎÁKA níž.

Theresa.2679
18.04.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, zápletka také a styl psaní autorky mi vyhovuje. Nebála jsem se, jak jsem očekávala, ale i tak se kniha líbila a ráda si od autorky zase něco přečtu

Jamra
16.04.2022 2 z 5

Občas nevim, kdo je kdo. Zápletka a všechny situace už docela překombinované, neuvěřitelné, celé těžko představitelné.

alnahu
15.04.2022 3 z 5

Moje první kniha od této autorky.Kniha je čtivá ,ale mě příliš nesedla.

Dom95
14.04.2022 5 z 5

C. J. Tudor pozvedává laťku každou svou novou knihou. Zároveň je potřeba zmínit, že má každý rok novou knihu, Tudíž by se dalo říci, že píše jak na běžícím páse.
Příběh se mi opravdu velice líbil (jsem milovníkem mysteriózních hororů s duchařskou tématikou), takže tato kniha byla mým šálkem kávy. Od začátku do konce jsem knihu hltal a konec mě opravdu mile překvapil. Doufám, že paní Tudor dostojí svému závazku v Poděkování na konci knihy a tento rok se tudíž dočkáme dalšího románu.

"Když se snažíte zaplnit ticho, jenom ho někdy uděláte ještě tíživější."
"V určitém bodě začneme za životem zaostávat. Snažíme se ho dohnat pomocí chodítek a vozítek, ale nakonec už ho nikdy nechytíme."
"Život jde dál. Je na nás, jestli půjdeme s ním."