Upálené

Upálené https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476287/bmid_upalene-HVl-476287.jpg 4 981 981

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří tady umějí být až příliš skuteční.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Burning Girls , 2021

Wendy182
01.03.2022 5 z 5

Mám totální husinu, když si na knihu vzpomenu. Po dlouhé době za mě hodně povedený horror/thriller. Moje fantazie na prostředí jela od první stránky a knihu jsem přečetla za dva dny. Doporučuji!

haWranka
26.02.2022 5 z 5

Naprosto perfektní, napínavé, nenudila jsem se ani minutu a pořád mi v hlavě šrotovalo, jak to vlastně bylo. Něco mi došlo dříve, něco později, něco vůbec. Bylo by to skvělé jako filmová minisérie, snad se toho někdo šikovný chytí! Poslouchala jsem jako audioknihu, byla výborně namluvená.

Racík
23.02.2022 5 z 5

Pokud máte rádi tajemno, napětí, je tohle ta správná knížka! Je to temné, zamotané, čtivé. Trošičku mi vadil konec, protože se tam najednou objevily některé podstatné informace. Nemám osobně ráda, když v průběhu příběhu nevyplyne to důležité a na konci najednou "bum" a dozvíte se něco podstatného, co celý příběh zvrátí.
Zvažovala jsem kvůli tomu původně 4 *, ale jinak je ten příběh opravdu pěkně napsaný, plný tajemství a napětí, takže si nejvyšší hodnocení určitě zaslouží.

Ophelie
21.02.2022 4 z 5

Tak to byla jízda! Od první stránky jsem byla pohlcena příběhem a musela číst dál a dál, protože jsem zatraceně potřebovala vědět, jak to tedy vše bylo. Je to jeden z těch opravdu lepších thrillerů. Nechybí zde napětí, gradace děje, zajímavá zápletka, i trocha tajemna a strašidelné atmosféry. Hvězdičku ubírám za maličko překombinovaný závěr a rozuzlení, ale i tak je to bravurní kniha.

Makoves
20.02.2022 5 z 5

Zajímavý vývoj děje. U těchto příběhů si myslím, že když je autor píše, ani vlastně sám neví, jak dopadnou. O to je to poutavější. Opět skvělý počin C. J. Tudor.

čef
19.02.2022 5 z 5

Zajímavě postavený příběh, kde se nám postupně objevují detaily k celkovému obrazu a to z pohledu více osob. Tento způsob vyprávění má samozřejmě velké plus, že přispívá k udržení pozornosti čtenáře bez toho, aby ho nudil nezáživnými rozhovory. Co mi v závěru trochu vadilo, bylo, že řetězení všech těchto událostí bylo tak trochu přehlceno mnoha, místy překombinovanými, zápletkami. Méně někdy prostě znamená více.

ElikaS
17.02.2022 4 z 5

Ke knížce Upálené jsem se dostala prostřednictvím audioknižní výzvy. Tuhle knížku jsem si vybrala kvůli interpretce Jitce Ježkové, od které bych mohla poslouchat snad i telefonní seznam a ani tentokrát mě nezklamala.
Od C. J. Tudor jsem zatím četla jen Kříďaka a musím říct, že tahle knížka byla o třídu lepší. Příběh je zajímavý, napínavý a chvílemi i docela strašidelný. Chtěla jsem audioknihu poslouchat večer před spaním a dvakrát jsem ji musela vypnout, protože jsem se bála. Byl to přesně ten typ scén, které mě děsí, i když se v nich vlastně nic hrozného neděje.
Co se týče konce jedna polovina pro mě byla překvapením, jednu jsem odhadla vcelku rychle, i tak byla knížka zajímavá a napínavá a opravdu mě bavila, takže mohu doporučit.

Sarrah
16.02.2022 5 z 5

Ta se četla úplně sama :-) Super, každá další kniha od autorky je lepší a lepší, těším se na další :-)

Dumicek
16.02.2022 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu super! Dle mého nejlepší aurtorčina kniha. Super námět,dobré prostředí, trocha tajemna a závěr knihy byl naprosto dechberoucí. Musim uznat,že tohle bylo opravdu povedené čtení,kterému nemohu nic vytknout. Jen tak dál.

Simík284
12.02.2022

Druhá přečtená kniha od autorky a musím poznamenat, že určitě Kříďáka překonala.

chrudas
12.02.2022 5 z 5

Tak tohle mně bavilo, četlo se dobře jak počáteční omáčka tak rychlé vysvětlení na závěr. I když někdy dosti předvídatelné, stejně vás autorka několika málo věcmi překvapí.

pet_pet
12.02.2022 5 z 5

Super super super :-) z té série knih dle mne nejlepší, jak téma, styl psaní, tak zvrat na konci...

iLuciferie
11.02.2022 4 z 5

Knížky autorky se mi líbí, ano, opravdu velmi připomíná mého oblíbeného Kinga, ale zároveň má jaksi stravitelnější rozsahy, což beru jako veliké plus. Zde mi sice úplně nesedlo prostředí/hlavní hrdinka, ale i tak to pro mě byl příjemný, i když lehce předvídatelný, čtenářský zážitek.
V mém pomyslném žebříčku autorky zařazuji za Ty druhé a Kříďáka na třetí místo.

Dajine
06.02.2022 5 z 5

Psychopat nebo přeživší?

PetraBery
06.02.2022 4 z 5

Čtvrtá kniha od autorky a zase se jí to povedlo. Farářka Jack se svou dcerou Flo přijíždí do vesnice Chapel Croft. Začíná zběsilá řada událostí, kdy nic není takové, jak se zdá.

Ajinka79
02.02.2022 5 z 5

Sice trochu předvídatelné, ale líbil se mi styl psaní a ač nejsem věřící, líbil se mi pohled fararky Jack na víru.

lehoma
02.02.2022 1 z 5

Předvídatelné, zdlouhavé. Prvním románům autorky se nevyrovná.

Zmitko.m
31.01.2022 5 z 5

Parádní, skvělé. Ten neuvěřitelný závěr!!!

HelenBarbora
28.01.2022 5 z 5

Naprosto skvělá kniha :D:D:D

Margerite
26.01.2022 4 z 5

Čtvrtá kniha C. J. Tudor mě trochu zklamala. Čekala jsem další pecku, ale tentokrát je to "jen" za 4*. Na mě už to bylo prostě moc překombinované. Přesto určitě stojí za přečtení.