Upálené

Upálené https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476287/bmid_upalene-HVl-476287.jpg 4 986 986

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří tady umějí být až příliš skuteční.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Burning Girls , 2021

Mysovlk
12.01.2022 4 z 5

Nejdřív na mě byla pomalá a působila jako vesnický román. Ale tajemno a záhady se hromadily. Postavy mě bavily. Vyhovovalo mi, že tam nebyly hnusárny jako třeba v Loutkaři apod. A přesto se trochu bojíte a trochu vás mrazí. Nemusí se vám z toho zvedat kýbl. Doporučuji.

Ann58
12.01.2022 5 z 5

Vynikající příběh, nejde přestat číst. Nejsem úplný detektiv, takže konec byl nečekaný a překvapil mě. I přes pár nelogických míst byla pro mě kniha příjemným napínavý zážitkem

krevetka79
11.01.2022 5 z 5

Dech beroucí, děsivé a temné čtení.
Od knížky se nejde odtrhnout, velmi čtivý příběh.
Podle mě je to nejlepší knížka od Tudor.

Phewell
11.01.2022 5 z 5

Vynikající Jitka Ježková v audioverzi.

evvva
10.01.2022 5 z 5

Musím přiznat,že pokud se plně nesoustředíte a přemýšlíte nad porouchanou pračkou,lehce se ztratíte v postavách i ději. Pokud máte v hlavě volno, pošmáknete si na super thrilleru!

Pavčule
10.01.2022 5 z 5

Mám všechny knihy autorky a přiznám se,že ze začátku mě moc nebrala - pro mě byla jen " vykradačka Kinga" , ale tenhle titul je naprosto skvělý . Hodně se zlepšila .

AlbionFoxyFox
10.01.2022 5 z 5

Tudor s každou knihou roste. Skvělé prostředí, zápletka, celkové propracování příběhu, střípky minulosti a překvapivý závěr. Knihu jsem si užila.

lenuskav
07.01.2022 5 z 5

Za me je to asi nejlepsi kniha od Tudor. Misty krasne mraziva, misty nelogicka ( jako spousta trilleru), konec trochu cekanej, ale pro me to neubralo na krase.

Obelix15
07.01.2022 5 z 5

Další díl od autorky mého oblíbeného Kříďáka a "Těch druhých". Než jsem se do knihy pustil, trochu mě odrazovala hlavní postava - farářka. Knihy s náboženstvím nejsou úplně můj šálek čaje. Přesto jsem si audioknihu pustil a nechal se vnést do děje.

Z počátku mi chvíli trvalo se zorientovat v množství postav, ale průběžně vše do sebe zapadlo jak má. Kniha je plná nejrůznějších situací, dialogů a vše podtrhává kouzelný anglický venkov a povaha místních obyvatel. Skoro ihned jsem si nakonec hlavní hrdinku oblíbil. Její nesmrtelné hlášky doplněné její pubertální dcerou mi vháněly slzy smíchu do očí. Závěrečné rozuzlení mě opravdu dostalo a po dlouhé době mohu říci, že jsem se mýlil ve všech svých konspiračních teoriích. Ti sympatičtí byli ve skutečnosti zlí a ti zlí nakonec dobří.

Někteří zde píšou, že děj byl chaotický a ke konci hodně zamotaný. Podle mě vše zapadlo do sebe tak jak má. Ostatně jako u každé knihy této autorky.

Za mě jasný plný počet!

Karoley
06.01.2022 4 z 5

Říká se, že nejhorší je nevědět. Ale vědět je někdy stejně tak zlé.

Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků.
Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky.
Před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář.

Moje čtvrtá kniha od C.J. Tudor - po knize Kříďák, Jáma a Ti druzí.
Hlavní hrdinka Upálených je opravdu netradiční, její hlášky mě neskutečně bavily - u žádné z předešlých knih jsem se tak nezasmála. Asi ve třetině jsem začala tušit, co bude hlavní překvápko příběhu.. což se mi o 200 stran později potvrdilo. Ale ani tak jsem se nenudila - co všechno se mezitím v milé vesničce stane a odhalí.. zlatej Midsomer :))

krevetinka
05.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Musím souhlasit s komentářem od Baiba.
Kniha byla velmi čtivá, námět fajn, ale zpracování nic moc. Čím jsem se blížila ke konci, tím zamotanější to bylo. A dost to ubíralo na kvalitě.
Za prvé jsem se šíleně ztrácela v množství postav, hlavně teda ve vztazích mezi nimi.
Za druhé se zde objevilo tolik témat, které by mohly být sepsané tak do 4 knih, ne do jedné.
A za třetí mi to přišlo celé úplně zbytečně přeplácané. Kdyby se autorka držela jen tématu mučedníků a toho, proč se ta církevní rodina snažila po staletí zamaskovat lež kolem upálených, bylo by to fajn. Ale proč tam bylo tolik těch farářů? Co ty dvě upálené holčičky? A co ten Wigley? Zabil svoji matku - spisovatelku, která pak několik měsíců ležela mrtvá doma. To ji jako nikdo nehledal? To jako neměla žádnou rodinu, přátele?
A ten konec nechápu už vůbec... Takže ty páleničky vytvářel její bratr Jacob? Proč jako?
No, začít rok touto knihou byl opravdu přešlap. K autorce se asi vracet už nebudu.
Potenciál to mělo, ale ten šel kvůli přeplácaností úplně do kelu.

Makaja
04.01.2022 5 z 5

Tenhle žánr není úplně moje srdcovka, ale objektivně musím uznat, že dobrý. Jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem přestat číst. Trochu mě mrzelo, že už v polovině knihy bylo víceméně odtajněno, kdo je kdo, to autorka podala na stříbrném podnose. Takže mi na závěr chybělo trocha toho waw, ale i tak je to na 5*.

otesánek
04.01.2022 5 z 5

Dočetla jsem v půl jedné v noci....cítím spálené..... buší mi srdce a říkam si jak teď usnu,ale musím - ve 4h vstávám do práce. Tak asi tak. Nějaký vývoj událostí se asi dá předpokládat. Část je dílem "jaké si" náhody, nevadí. Ani život není úplně předvídatelný. No a teď více ke knize. Styl psaní mi velmi sedí. Postavy jsou dobré. Hlavní hrdinka je mi sympatická, trochu se peru s tím zažitým , zarytým farář = chlap, ale to je můj problém. Každá postava působí jako koření, jenž vábí tu knihu prostě dočíst nejlépe hned. ... tak že za mě super.

Baiba
03.01.2022 1 z 5

Pro mě zklamání. Přestože jsem se do knihy rychle začetla s tím, že mě čeká zábavná a napínavá jednohubka, postupně jsem se spíše divila, kolik motivů dokáže autorka navršit, aniž by je nějak později zúročila. Závěr sice překvapivý, ale vzhledem k předchozímu ději nesmyslný (možná proto byl překvapivý :)). Moc mě nezaujaly ani postavy, které se chovají nelogicky a ani nejsou příliš sympatické. Nechci spoilerovat, takže nebudu více rozvádět.

Maki21
03.01.2022 5 z 5

Po dlouhé době kniha která mě nenechala v klidu, neuvěřitelně čtivá a napínavá. Nechtěla jsem jí dát z ruky a když už si člověk řekne že ví jak děj bude pokračovat autorka vás přesvědčí že nevíte nic. Neuvěřitelné a napínavé od první stránky až do konce.

alca251
03.01.2022 5 z 5

Jedním dechem :) za mě výborná a čtivá knížka.

lucka4906
01.01.2022 5 z 5

Přečteno zhruba za tři dny. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Snad nejlepší knížka od autorky, doporučuji :))

Hanca91
01.01.2022 5 z 5

Tak tato kniha si mne získala už prologem a měla jsem velké obtíže ji odložit a věnovat se něčemu jinému.
Krátké kapitoly, které čtenáře téměř donutí pokračovat ve čtení. Sympatická hlavní hrdinka. Ve finále velmi jednoduchá zápletka, která však knize neubrala na tajemnu.
Musím říct, že pro mne mají knihy C. J. Tudor stoupající kvalitu a těším se za rok na další z nich.

kachnat
28.12.2021 5 z 5

Opět úžasný příběh, skvěle napsaný, nemohla jsme se od něj odtrhnout.

lisell
28.12.2021 4 z 5

Moje třetí knížka od C.J.Tudor. Opět nezklamala. Líbí se mi styl jejího psaní, jak ubíhají kapitoly a celková atmosféra, která z příběhu vyzařuje. I přes to, že upálené jsou zatím nejdelší, máte je slupnuté za víkend.