Upálené

Upálené https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476287/bmid_upalene-HVl-476287.jpg 4 986 986

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří tady umějí být až příliš skuteční.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Burning Girls , 2021

burilltomas
28.12.2021 4 z 5

Po Kříďákovi nejlepší autorčin kousek:)

simona g.
27.12.2021 5 z 5

Perfektní! Dobrý příběh, výborně napsaný, skvěle přeložený, čtivý, napínavý...za mě rozhodně doporučuji, od knihy se vám nebude chtít odcházet, zasednete a děj jede :).

Bar16
26.12.2021 4 z 5

Dobře vymyšlený příběh plný strašidelných momentů, avšak lehce předvídatelný, proto ta hvězdička dolů. Jinak se mi kniha četla moc dobře, krátké kapitoly tomu jen přidaly.

Ív688
26.12.2021 5 z 5

Skvělý příběh, napínavý, strašidelný, psychologický...už dlouho mne nic tak nezaujalo, přečetla jsem za den...velice doporučuji všem, kteří mají rádi napětí...

Petraxxx
25.12.2021 5 z 5

Tak tahle je za mě nejpodařenější. Strhující děj od začátku až do nečekaného závěru.

sipkulka
25.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížka byla dobře a poutavě napsána. Neměla jsem nejmenší problém se do ní začíst. Příběh zajímavý, místy i geniální viz postava chlapce s cuky a tiky z kterého se nakonec vyklubal úplně někdo jiný. Nicméně musím ubrat hvězdu za konec, který moc nedával smysl, Jack jela v podstatě do neznámé vesnice, kde neměla přehled o lidech, kteří tam žili již velice dlouho, diví se paleničkám, najde složky o dívkách, které zmizely, mluví s matkou jedné z nich...a nakonec se v podstatě zjistí že jedna z těch dívek je ona. No toto mi vyloženě přišlo přitažené za vlasy. Ještě možná kdyby byla ztracená dcera jedné z dívek bylo by to uvěřitelné, ale takto....

Martina1805
23.12.2021 5 z 5

Geniální, bylo mi líto, že jsem knihu dočetla. Možná, že si ji začnu číst znovu. Ze všech autorčiných knih byla tahle nejlepší už se těším na další a jsem zvědavá co si na nás zase vymyslí. Nechci se rozepisovat o ději a postavách prostě proto, aby jste si to přečetli a nepřišli tak o překvapení. Chvílemi mi běhal mráz po zádech.

zuzana2599
22.12.2021 5 z 5

Člověk musí přijmout, že život je jen náhoda, často krutá. Hledáme, čemu bychom přisoudili vinu. Nedovedeme uznat, že věci se dějí bezdůvodně. Že všechno nemáme pod kontrolou.
Skvělé, atraktivní a chytré čtení, které mě donutilo přemýšlet. Napínavé, děsivé, tajemné i mrazivé. Tolik přívlastků a je jich jistě víc ! Nebývá časté, že hlavní postavou je farářka, která má ještě dospívající dcerku. Nitky tohoto příběhu sahají daleko do minulosti a to nejenom do minulosti vesnice Chapel Croft, ale i samotné farářky Jack.
Konec mě překvapil a donutil ke spoustě myšlenek !
Musím ještě dočíst předešlé dvě autorčiny knihy, píše totiž fantasticky !!

ArwenAragorn
17.12.2021 5 z 5

83%
Víra by měla být vědomá volba, ne něco, čím vám vymyli mozek, když jste byli ještě příliš mladí na to, abyste jí rozuměli nebo o ní pochybovali. Víra se nepředává z generace na generaci jako rodinná památka. Není hmatatelná ani absolutní. Ani pro kněze. Musíte na ní neustále pracovat, je to stejné jako s manželstvím nebo dětmi.

Nejlepší trik, který kdy ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje.

Tak tohle bylo ono! Thriller se krásně četl, měl skvělou temnou atmosféru, výbornou zápletku a rozuzlení. Má hodně strašidelných, mrazivých okamžiků. Duchové jsou tam taky, ale není to hlavní téma, i když na začátku to tak vypadá. Jak se dostáváme ke konci, postupně je nám vše vysvětleno, všechno do sebe zapadá, ani jeden dílek není mimo. A čím blíž se k tomu konci dostáváme, tím je to větší bomba. Farářka byla správná ženská a matka. Moc mě mrzí, že už se s ní nesetkám v dalším díle. Ta se autorce hodně povedla. Autorce se ovšem podařila celá kniha, je podle mě jednoznačně její nejlepší. Bez váhání dávám plný počet * a vřele doporučuji!
A obálka je senzační.

petula22
14.12.2021 5 z 5

Další skvělé autorčino dílo, za mě asi nejlepší. Skvěle napsané s nádechem tajemna a duchovna.

Ellinek
13.12.2021 4 z 5

Po nové Tudor jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem zrovna nepotřebovala něco, nad čím bych musela víc přemýšlet, takže jsme se díky tomu s autorkou trochu minuly. Nicméně i když jsem knihu četla s jakýmsi odstupem, pořád můžu říct, že jde o slušný atmosférický thriller, který má co nabídnout. Místy mi přišel zbytečně zdlouhavý, ale i tak to mělo něco do sebe. Sice jsem četla jen Ty druhé, ale i tak už vím, co od autorky čekat, takže hromada zvratů mě nijak nepřekvapila, čekala jsem to. Kdo ale nemá tolik načteno, toho může konečné rozuzlení posadit na zadek. Akorát Tudor se vyžívá v několika linkách, splétání minulosti, v každé lince musí být nějaký velký zvrat, takže je toho dost a já se spíš tloukla do hlavy, že to všechno fakt udělala. Ale to jsme se prostě jen minuly. Jinak je to skvělý počin a i od minulé knížky vidím značný posun.

Anna27
04.12.2021 5 z 5

Chci pokračování s Jack a Flo, prosím. Dost by mě zajímalo, jak by to s nimi bylo dál. Jinak, co kniha, to se C. J. zlepšuje. Tohle byla zase o kus vymazlenější než předchozí. Určitě doporučuji přečíst.

mrsterezz
29.11.2021 5 z 5

Přesně tak vzniká DOKONALÝ atmosférický, pohlcující, strhující, stránky obracející, poutavý, napínavý, nepotlačitelný, kousavý, promyšlený thriller se spoustou strašidelných, mrazivých momentů. Jiný počet než 5 hvězdiček u mě nepřipadá v úvahu.

prochajda
27.11.2021 4 z 5

Duchovno a nadpřirozeno moc nemusím, ale kniha byla moc dobře a napínavě napsaná. Konec rozhodně překvapil.

katasokolov
27.11.2021 3 z 5

Dobře napsaný thriller se zdařilou detektivní zápletkou. Od autorky jsem četla všechno, co u nás vyšlo a tohle dílo patří k jejím lepším. Zejména jsem byla ráda, že vynechala většinu nadpřirozena, které se v jejích knihách tak často objevuje a v tomhle případě se spíše zaměřila na lidskou stránku příběhu.

Konec pro mě byl dost překvapivý, takže tady si opravdu stěžovat nemůžu :). Postavy byly taky dost dobře vykreslené.

“Nevěřím, že lidé se jednoduše narodí “zlí”. Výchova přebije přírodu.”

Podobné prvky můžeme najít u knihy i filmu Prvotní strach.

dencazrnu
26.11.2021 4 z 5

Jednoduše skvělé! Po knížce Jáma jsem byla neuvěřitelně zklamaná a myslela jsem, že si tuto knihu ani nepořídím. Naštěstí jsem neodolala a jsem za to ráda. Kniha byla napínavá, místy strašidelná a nešla prostě odložit. A ten konec? Prostě super :-) Jednu hvězdičku jsem ubrala, avšak kvůli spoilerům neřeknu, proč. Každopádně knihu určitě doporučuji a jak sama řekla autorka, tak zase za rok :-)

soupik2012
25.11.2021 5 z 5

Málo kdy jsem při poslechu thrilleru tak spokojená jako jsem byla u této knihy. Nelze najít ani malou drobnost, či nesrovnalost, která by mi v tomto příběhu nějak vadila. V předchozí knize mi nadpřirozeno vadilo, ale tady ne. Tak nějak se dá považovat za věrohodné, protože kdo může prokazatelně říci, že duchové neexistují? Tajemný příběh, který má hned několik dějových linek, které do sebe na konci příběhu zacvaknou, jako dobře promazaný zámek. Konec vyzdvihuji především. Zvažuji, že si založím seznam těch nejlepších thrillerů. Thrillerů totiž vychází obrovské množství, ale tak dobrý, jako byl tento příběh je jich strašně málo. Audioknihu načetla paní Jitka Ježková. Musím říci, že ačkoliv knihu načetla znamenitě, tak mi její hlas příliš neseděl když četla farářku. Chtělo to vícehlasé zpracování.

adevis
25.11.2021 4 z 5

Tudorová nám opět naservírovala skvělý, temný a hororový příběh, u kterého místy až mrazí. Pro pravidelné čtenáře této britské autorky to nebude žádné překvapení.

”Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet.”
To je výpisek z anotace. Víc nepotřebujete. Víc vám toho o ději píšu jen opravdu zřídkakdy. A u Upálené se výjimka konat nebude. Musíte si to prostě přečíst. Mám Tudorovou přečtenou komplet a ze všech jsem byla nadšená, mmm, kromě Kříďáka. Ten mě tenkrát zklamal.

Do této knihy se ponoříte, to mi věřte. I když ze začátku jsem váhala a hodnotila ne moc pochvalně… V polovině se to ale zvrtlo. Musela jsem knihu dočíst o den dřív, než bylo původně v plánu (četly jsme s kámoškou společně). Asi bych neusnula. Navíc budete potřebovat vědět, jak to celé dopadne. A budete hádat, budete mít tipy. A jedno vám teda řeknu, já jsem se trefila! :)) Font a velikost písma napomáhá k rychlému čtení, to na těchto knihách miluju!

Bavilo mě to, bavilo mě se bát, tajit dech, zároveň se smát, hlavně u rozhovorů matka-dcera. Některé věty měly hloubku, dokonce jsem olepíkovala.
“Zlé vzpomínky jsou jako třísky. Občas zabolí, ale naučíte se s nimi žít. Potíž je v tom, že si vždycky nakonec najdou cestu ven na povrch.”

Martiiiik
23.11.2021 5 z 5

Autorka se knihu od knihy lepší, tohle byla úplná bomba :-) Zajímavé téma, trochu tradice, náboženství, maloměsta, lží, přetvářky, dobra i zla :-) Konec byl docela nečekaný, i když malé tušení tam bylo :-) Vřele doporučuji a už se těším na další knihu :-)

marcha
23.11.2021 3 z 5

Na mne trochu moc "young adult", trochu moc překombinované a pointa trochu moc šroubovaná. Ale čte se dobře, příjemná žánrová oddechovka...