Účinný lék

Svůj nejčtenější román Účinný lék napsal Hailey po těžkém onemocnění. Zaujalo ho zákonitě prostředí skrývající pod svým zdánlivě nudným povrchem dramata, která nepoučený laik nemá šanci objevit. Farmaceutickými firmami jako na běžícím páse produkované stále nové a nové léky totiž přinášejí pacientům nejen pomoc a mnohdy záchranu, ale také nebezpečí poškození i smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/81827/ucinny-lek-81827.peg 4.2254

Strong Medicine (1984)

Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno:, Riopress

Kniha Účinný lék

Slunik127
29.11.2018

Jsem tak trochu z oboru, takže pro mě kniha nepřináší až tak moc nových informací, pro laika však určitě dostačující. Více mi ale vadí příliš černobílé vidění světa a postav.

PabloFuentes
15.08.2018

Velmi povedené dílo a kniha, která mi pomohla získat místo v mé první práci v nemocnici. Hailey má talent nastudovat danou problematiku dopodrobna, popsat ji s omáčkou zajímavého příběhu a vy pak máte pocit, že tomu rozumíte. Zajímalo by mě, jak by ten příběh pokračoval dál.

Sova15
06.06.2018

Hailey - autor mého mládí. Stále mě baví a knihy jsou napínavé, čtivé......

ujira
24.03.2018

Budu se muset přimět přečíst si něco dalšího od Haileyho, mám ho v knihovničce už léta, ale stále patřil k autorům, které odkládám. Kniha na mě zprvu působila jako esej novináře k problematice obchodu s léky, ale posléze jsem našla i čtivější pasáže a zvykla jsem si na styl, takže jsem nemohla knihu nakonec odložit. Zajímá mě jestli autorův styl bude i v dalších knihách podobný.

PetaZ
01.01.2018

Prvni tretina knihy, krome uplneho zacatku nic moc, uvazovala jsem, ze knihu odlozim, ale nakonec jsem ji se zatajenym dechem docetla, Hailey nezklamal :-)

Pajislav
22.09.2017

"Thalidomid.
Německá firma lék na nespavost vyvinula na konci padesátých let. Sedativum a hypnotikum bylo určeno především pro těhotné ženy, protože mimo jiné pomáhalo i proti ranním nevolnostem. Záhy se však projevily hrůzné vedlejší efekty. Ženám se rodily děti bez rukou a se zdeformovanými končetinami."
Kniha mě několikrát udržela v napětí, jak se hrdince povede, škoda, že jí prakticky vše vyšlo jak si naplánovala. Ale i tací lidé jsou. ;-)

Kukinka
09.09.2017

Moje top kniha od Haileyho. Jedná se o neskutečný a na něho nezvyklý časový úsek - třiceti let - během něhož nám představuje hlavní hrdinku Celii, která začínala jako obchodní lékárenská cestující a skončila jako ředitelka farmaceutické firmy. Autor velmi skvěle kombinuje jak osobní rovinu, tak i společenské události ve světě. Toto je pro mě výkladní skříň jeho psaní a hlavně jeho stylu "profesního románu", díky němuž jsem se dozvěděla spousty zajímavých věcí o fungování v tomto odboru, a že například hlavní hrdinka Celia Jordan je psaná podle předobrazu té dámy, která v USA odmítla thalidomid. Sama si vzpomínám, že jsem kdysi měla nějaké povědomí o "lachtaních dětech" a není to tak dávno, co Technet na iDnesu přinesl o této skutečně ženě velmi zajímavý a obsáhlý článek. I kdyby to pro vás nemělo žádný jiný význam, myslím si, že historicko-profesní odkaz je srovnatelný snad jen s knihami Jamese Herriota. Dozvíte se mnoho zajímavých a bohužel i alarmujících věcí, které ovlivní i vaši cestu do lékárny.
Nejlepší román.

iva23
06.08.2017

Začátek mě bavil moc, potom už méně a méně a nakonec jsem odložila nedočtené.

Arthur Hailey

Arthur Hailey