Tyrkysové oko

Tyrkysové oko https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317229/bmid_tyrkysove-oko-CLr-317229.jpg 4 147 48

Náramek s ozdobou v podobě tyrkysového oka osudově spojil dvě sestřenice – Elišku Abrhámovou a Justýnu Jansovou. Co se vlastně skrývá za příběhem rodiny, jejíž předci byli zlatníci? Kdo k nim i po letech upíná svou nenávist a proč? Detektivka s názvem Tyrkysové oko rozkrývá staré rodinné křivdy, které měly zůstat zapomenuty… avšak nezůstaly. Ožily ve chvíli, kdy se Eliška a Justýna – vnučky prvorepublikové šperkařky – rozhodly prodat vzácnou sochu z tyrkysu, která byla jejich dědictvím. Mohly ji zpeněžit až ve chvíli, kdy se ocitnou v krizi a budou nutně potřebovat peníze. A to se právě stalo… Jedna z nich porodila nemanželské dítě, druhá se rozvádí, obě jsou na životním rozcestí a hledají směr. Jenže jejich cesty životem někdo bedlivě sleduje… a nic dobrého jim nepřeje. Napínavé kriminální drama se odehrává v moravském městě Přerov a rozplétá potemnělé osudy členů jedné navenek normální rodiny.... celý text

knihomolka1197
06.10.2020 1 z 5

Autorce nemohu upřít čtivost, ale tohle mně prostě nebavilo. Zřejmě mi nesedí autorčin styl, ale chystám se zkusit ještě jinou knihu a třeba to bude lepší.

Beruska18
28.09.2020 4 z 5

Zpočátku jsem měla problém zorientovat se v osobách, ale postupně s dějem a s odkrýváním složitých rodinných vztahů a rodinného tajemství vše zapadá do sebe.

MiriamF.
31.08.2020 5 z 5

Tak tady tleskám, paní autorka nezklamala, její propletené vztahy mě prostě baví.

Allla9
17.06.2020 5 z 5

Paní spisovatelka Chalupová si opět ode mě zaslouží plný počet hvězdiček. Každá její knížka je čtivá a záživná.

evelýny
12.04.2020 3 z 5

Spletitý vztahový příběh s detektivní zápletkou a rodinným tajemstvím. Nad tím vším bdí velké vševědoucí tyrkysové oko egyptské královny Zer, které příběhu dodává magickou moc intuice a slibuje rozluštění záhadného tajemství minulých životů.
V tomto příběhu tyrkys-kámen života nejdříve přinesl smrt, aby tím mohla být obnovena rovnováha a soulad.
Magičnost fantazie se rozplynula pod nánosem bahna chtíče, chamtivosti, závisti, zbabělosti, hlouposti, průměrnosti.
Přečteno za jeden den...

P.S: Není všechno zlato, co se třpytí, přesto v Tibetu byl tyrkys nad zlato.

L.Helena
25.03.2020 4 z 5

Zpočátku pro čtenáře poněkud komplikované rodinné vztahy, naštěstí nepřibývají další osoby, takže se v tom dá postupně zorientovat. Kromě úplně rané tvorby mám od autorky přečteno již téměř vše, a stejně jako ostatní, je i tato kniha něco mezi detektivkou a rodinným příběhem s dobře vykreslenými postavami.
Líbila se mi, těším se na další autorčiny knížky.

Vilma232
01.03.2020 3 z 5

Detektivní příběh z mého rodného města představuje velmi komplikované vztahy hlavních postav, a to až na hranici reálnosti. Určitě stojí za přečtení a ráda sáhnu i po dalších knihách autorky.

pavlinka0250
01.12.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, čtivá a napínavá. Děj ubíhal velmi rychle a měla jsem pocit, že jsem u všeho co se v knize děje. Velice dobře vykreslené postavy a já nemůžu jinak, než za pět, i když mi závěr knihy přišel tak trochu nereálný. I přes to jsem spokojená a autorku řadím do oblíbených.
*****

hannah2000
21.11.2019 4 z 5

Zajímavě a velmi čtivě vystavěný příběh jedné rodiny, a to rodiny propletené, komplikované a se spoustou tajemství, která se táhnou již z dávné minulosti. A celé je to okořeněné krimi-zápletkou a zajímavými zmínkami o drahých kamenech. Autorka umí velmi dobře a barvitě popisovat a postupně rozvíjet děj i charakterizovat postavy a tím čtenáře polapí. Jen je trochu škoda, že na pár místech některé věty úplně neseděly (možná chyba korektury - mám e-knihu), na čtivosti ale neubíraly. Pro mě byla kniha této české autorky příjemným překvapením a určitě se podívám po dalších.
Doporučuji všem, co rádi čtou zajímavé a napínavé příběhy s rodinnými propletenci.

PS: A ještě přidám úvodní větu knihy, která přesně vystihuje zápletku:
"Každá rodina má své tajemství. Někdy je ale lepší nechat ho spát. Neprobouzet staré křivdy. Ne vždy to ovšem jde. Jsou okolnosti, které minulost dřímat nenechají, probudí ji – a nemilosrdně roztočí kola lidských osudů."

intelektuálka
08.12.2018 4 z 5

Další z příběhů rodinných dramat s detektivní zápletkou...

Komplikované rodinné vztahy, tajemné dědictví a chtivost...

Ale i pochopení a odpuštění ... krev není voda...a to, co rodina skrývá, by mělo zůstat v ní...

orinka3
17.10.2018 3 z 5

Na mě trošku rozvleklé. Vadily mi ty příbuzenské propletence, ale to už je autorčina volba. Snad se v nich paní Chalupová od začátku orientovala líp než já:) Dobře se čtoucí kniha, pro lokálpatrioty zajímavá. Žádné velké překvapení na závěr. Čtení spíš pro ženy.

gatear
19.06.2018 5 z 5

Bylo to pro mne milé překvapení. Kniha se mi líbila. Určitě tuto spisovatelku si zapamatuji.

Evišťátko
09.04.2018 5 z 5

Pro mě je autorka překvapivý objev! Výborně sestavený příběh s krimi zápletkou , bravurně vykreslené jednotlivé postavy, kde každá má v příběhu své nezastupitelné místo.

medlovice
09.04.2018 4 z 5

Chamtivost. Od začátku mi byla Božena nesympatická. Zlá žena. která tyranizovala své okolí a nemilovala své děti.
Je zajímavé číst o Přerově, městě, které se mi nikdy nelíbilo svou zašedlostí .Autorka umí město popsat tak, že se ho učím mít ráda . Až se mi dostane nějaká její další kniha do rukou , přečtu si ji. Zajímavý obal , jen ten název pro detektivku moc nesedí , zařadila bych ji do ženských románků.

Dimas
10.03.2018 4 z 5

Napínavý příběh, který nutí k myšlence, jak může vygradovat páchané zlo.
Nebo jen malé "nedobro"...

orson
26.02.2018 4 z 5

Z počátku poklidný příběh s hodně složitým rodinným propletencem se změní v docela slušnou akci, kdy nebudete chtít knihu odložit a bude se bát o její hrdin(k)y. Četlo se to hodně dobře, ale přišlo mi to zbytečně komplikované a trochu přitažené za vlasy.

vikaa
08.02.2018 4 z 5

Žánr české psychologické detektivky Lence Chalupové sluší. Bavil mě složitý propletenec rodinných vztahů, náhled do řemesla zlatníků i brilantní závěr. Poslední třetinu knihy jsem zhltla rychlostí blesku i když jsem čtení neměla vůbec v plánu. Knihu rozhodně doporučuji a už teď se těším na Ptačí ženu.

sabca
15.01.2018 5 z 5

Již třetí kniha této autorky a nezklamala. Začetla jsem se hned a přečetla jí za 2 dny. Bylo to napínavé a konec nečekaný. Doporučuji

Lucinkaaa
09.11.2017 5 z 5

Kniha mě pohltila a příběh zaujal, takže určitě stojí za přečtení.

Peti
08.11.2017

Česká detektivka, která se odehrává během půl roku a jejími hlavními aktéry jsou dvě spřátelené rodiny a tyrkysové oko. Čtivé a poutavé, uvítala bych knihu delší a více do hloubky, abych si mohla jednotlivé postavy a děje více užít.