Tyrkysové oko

Tyrkysové oko https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317229/bmid_tyrkysove-oko-CLr-317229.jpg 4 147 48

Náramek s ozdobou v podobě tyrkysového oka osudově spojil dvě sestřenice – Elišku Abrhámovou a Justýnu Jansovou. Co se vlastně skrývá za příběhem rodiny, jejíž předci byli zlatníci? Kdo k nim i po letech upíná svou nenávist a proč? Detektivka s názvem Tyrkysové oko rozkrývá staré rodinné křivdy, které měly zůstat zapomenuty… avšak nezůstaly. Ožily ve chvíli, kdy se Eliška a Justýna – vnučky prvorepublikové šperkařky – rozhodly prodat vzácnou sochu z tyrkysu, která byla jejich dědictvím. Mohly ji zpeněžit až ve chvíli, kdy se ocitnou v krizi a budou nutně potřebovat peníze. A to se právě stalo… Jedna z nich porodila nemanželské dítě, druhá se rozvádí, obě jsou na životním rozcestí a hledají směr. Jenže jejich cesty životem někdo bedlivě sleduje… a nic dobrého jim nepřeje. Napínavé kriminální drama se odehrává v moravském městě Přerov a rozplétá potemnělé osudy členů jedné navenek normální rodiny.... celý text

SilvieSisinka
08.09.2017 3 z 5

Pro mě průměr tedy 3.

qwerb
10.08.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila opravdu moc, příběh byl složitější, ale skvěle promyšlený. A závěr nečekaný. Nešlo se odpoutat. Tohle byla opravdu moc povedená sága rodiny, která má své tajemství. Ostatně, to je napsáno hned v úvodu. Autorka mě svým vyprávěním zaujala a nadchla ke čtení dalších jejích knih.

Květi62
16.07.2017 5 z 5

Velmi povedená kniha od české autorky, kterou jsem náhodou objevila. Příběh, který se odehrál během 1/2 roku, byl velmi dobře napsaný. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

randanus
10.06.2017 5 z 5

Pěkná kniha. Jinak postavené vyprávění příběhu, který je založený na datech, což se mi líbilo. Spíše psychologický román s detektivní zápletkou. Opět mají postavy osobitý charakter, výstižně popsaný v pár větách. Pro mě trochu problém v orientaci rodinný vazeb ale jinak velice poutavý příběh. Doporučuji.

pavčape
15.05.2017 3 z 5

Kina mne příliš nenadchla, postav bylo příliš mnoho a propletence mezi nimi mne zpočátku mátly. Nicméně kniha se přečíst dala, ale pachatel byl zřejmý už záhy. Doporučila bych jen jako četbu pro zkrácení dlouhé chvíle za dlouhých zimních večerů.

zdehan
12.02.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha dobře se četla přečteno za den doporučuji.

janca4589
03.02.2017 5 z 5

Dost zajímavý a poutavý příběh, který mě ihned vtáhl do děje. Úplně jsem si připadala, jakobych stála opodál a celý příběh sledovala.

Jen škoda tolika postav a jmen, hned ze začátku jsem se ztácela. Nicméně knihu jsem si oblíbila a bude ji patřit ctěné místo v knihovně.

snoopylady
19.01.2017 4 z 5

Na Pulitzerovu cenu to určitě nebylo, ale příběh se četl plynule, pohodlně a po počátečním zorientování "kdo s kým" to byla celkem příjemná kniha. Za detektivku bych jí ale neoznačila, nicméně tato spisovatelka bude u mě patřit k těm lepším v ČR, za její nejlepší nadále považuji Pomnenkové matky.