Pan Cavendish, jestli se nemýlím

Pan Cavendish, jestli se nemýlím https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64954/bmid_pan-cavendish-jestli-se-nemylim-gHR-64954.jpg 4 171 27

Two Dukes of Wyndham série

< 2. díl

Lady Amelii Crowlandové závidí celá londýnská smetánka – je totiž zasnoubená se samotným vévodou z Wyndhamu! Pak se však na obzoru objeví záhadný pan Audley, bývalý hrdinný kapitán armády Jeho Veličenstva a nesmírně šarmantní muž... Amelia zatím žila podle předem daného scénáře, ale když věci dostanou nečekaný spád, rozhodne se vzít osud do vlastních rukou a bojovat o své štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Mr. Cavendish, I Presume , 2008

Mirka2778
08.11.2023 3 z 5

Druhý díl mě bavil víc, než první. Thomas je rozhodně větší sympaťák, než Jack. Ale zklamaly mě pasáže kopírované z prvního dílu.

kacenka6144
03.11.2023 3 z 5

Pokud čtete oba díly série hned za sebou jako já, tak čtení této knížky nebude trvat zase tak dlouho, protože část je stejná jako první díl. A to do slova a do písmene.Takže tyhle pasáže rychle přeskáčete a snažíte se věnovat pouze Thomasovi a Amélii. A není to zase až tak špatný příběh. Jenom ten počet stran mohl být vlastně poloviční nebo to mohla být celé jenom jedna kniha.

Senza Jenka
28.07.2023 3 z 5

Popsat stejné období a stejné události z pohledu jiného člověka může být zajímavé. Tady bohužel uškodilo, že hlavní hrdinové byli přítomni prakticky všemu i v předchozí knize. Pohled do jejich hlavy tak nedokáže dostatečně vyvážit fakt, že 2/3 knihy obsahují prakticky totéž. Thomas je obdivuhodný charakter a jeho vztah k Amélii byl uvěřitelný.
Co mi přišlo úplně nesmyslné, je ta záležitost s majetkem. Pokud Thomasův otec nebyl právoplatný vévoda, pak továrny, které vyženil, nepatří do Wyndhamovského impéria, ale jemu a po jeho smrti jeho synovi. Thomase tedy rozhodně nelze označit za nemajetného.

vcielka
05.06.2023 3 z 5

Prvý diel som nečítala, ale ľahko som si domyslela, že existuje k tomu prvý diel s vyplnenými pasážami medzi Grace a Jackom. Z tej knižky to priamo kričalo. Stále však celkom nechápem Wyndhamovo správanie. Ten úplný nezáujem na začiatku o Ameliu. A celkový nezáujem vzhľadom na to akú vraj cítil zodpovednosť atď atď... A potom odrazu zahorenie vášňou. A vlastne, akosi som tomu celkovo nevedela uveriť po celý čas. Koniec sa mi už páčil viac, aj keď mapa v tvare srdca bola na mňa priveľa, i to darovanie grófstva hlavným hrdinom bolo až príliš rozprávkové. Inak to bolo také oddychové čítanie.

Damonka12
08.01.2022 3 z 5

3,5 nádherný čtivý příběh, jen jsem se tam trochu ztrácela v těch jménech a musela si některé sekce číst víckrát.

narisa
24.10.2021 4 z 5

Tak jedná se o ten samý příběh jako v první knize této série, ale hlavními hrdiny jsou Thomas a Amelia. Tento díl se mi líbil méně nežli ten první. Myslím si, že by bylo lepší, kdyby autorka obě knihy spojila do jedné obsáhlejší. Thomas byl sympatický, když jsem ho blíže poznala, ale zpočátku byl svou nevšímavostí ve vztahu k Amélii na zabití. Pěkné čtení, ale takové rozvláčnější, snad kvůli tomu, že víme, jak to bude probíhat.
A překvapivý byl epilog, to už jsem králi fakt nevěřila, úplná pohádka.

TerkaJK
18.05.2021 5 z 5

Pěkné, čtivé, romantické...

A díky předchozímu dílo i předvídatelné, ale na akci příběhu to neztratilo.
Bylo milé poznat Thomase z jiné stránky, než jak byl popsán v předchozím díle. Povahou byl velmi čestný a správný muž.
A Amélie byla pro něj perfektní od začátku.

Maruš.D
29.04.2021 5 z 5

Knihy by se rozhodně daly číst v jakémkoliv pořadí. I přesto, že se kniha vesměs opakuje, jen z pohledu jiných hl. hrdinů, se mi čtení dost líbilo. Dvojice se k sobě náramně hodila, jiskřilo to mezi nimi a možná jsem je měla i radši, než z prvního dílu. Amélie byla statečná a měla horší kůži. Thomas vše zvládal naprosto bravurně, vzhledem k tomu, co se mu přihodilo. Epilog byl zajímavý, tak nějak jsem si tento závěr představovala, ale nevěřila, že se opravdu stane. Nicméně byl naprosto vysloužený a jsem za něj ráda!

Kačka227
04.02.2021 5 z 5

U prvního dílu jsem občas měla pocit, že to úplně nechápu, jako by mi tam něco chybělo. A u druhého dílu mi to konečně krásně zapadlo do sebe. Příběhy se mi líbily oba. Ale u druhého dílu jsem si to čtení více užila a víc mě to bavilo. Asi právě proto, že jsem tušila, co bude následovat, ale zároveň mě to dokázalo překvapit. A konečně byla ta skládanka dána dokupy. Skoro jsem si říkala, že by byl zajímavý experiment číst oba díly najednou :-)

Ála1968
11.05.2020 3 z 5

Ano,bylo tam hodně dialogů z prvního dílu,ale přesto to nebylo vůbec špatné.Bylo to vlastně z pohledu Améllie.Mě se to líbilo,i když to nebylo nic závratného,ale přesto to mělo svoje kouzlo.

luci2
11.03.2020 4 z 5

Příběh je velmi hezky, avšak musím upozornit, ze kniha je plna stejných dialogu i dějová linka je stejná jako v knize Ztraceny vévoda z Wyndhamu, což někoho muže roztrpčit. Autorka, zde příběh vyličuje z pohledu Thomase a Amélie. A popravdě tento příběh se mi asi líbil více než první. Především samotný závěr byl vtipný a kouzelný. Takže za mě si rada tuto knihu přečtu ještě někdy znovu.

Katt15
22.01.2020 2 z 5

I přesto, že kniha i příběh byli krásné, byla jsem hodně zklamaná. četla jsem vesměs první díl s odlišným závěrem, spoustu pasáží je stejných jako v prvním díle, jelikož postavy jsou hodně spolu. Byla jsem zklamaná, měla jsem pocit, že jsem se nic nového nedozvěděla.

avalonek
13.03.2019 4 z 5

Pěkné čtení,ale za sebe musím říct,že mám radši,když je tam trošku víc té erotiky..Ale příběh byl opravdu moc hezký a hlavní postavy i z předchozího dílu mi opravdu sedly..Takže si s radostí přečtu další díla od této autorky..

NathalieVerdun
25.09.2018 5 z 5

Perfektné! Po prečítaní niektorých komentoch o predvídateľnosti tohto dielu vďaka prvému som sa rozhodla s čítaním trochu počkať, aby mi zatiaľ vyšumel dej z hlavy a dobre som urobila, lebo som si tak aspoň mohla vychutnať túto vtipnú, čtivú knihu s postavami, pri ktorých mi jednoducho muselo plesať srdiečko... Takéhoto čestného krásneho Thomasa by chcela mať doma asi každá žena. ☺

ariel platto
31.01.2018 3 z 5

Tento druhý díl byl o kousek lepší, protože se mi líbilo postupné sbližování Thomase a Amelie. Tuhle dvojici jsem měla prostě ráda.

PomněnkaPrvní
23.08.2017

Tak to se paní Quinn fakt nepovedlo. Okopírovala první díl. A čtenář byl z větší části dokonce nucen číst i stejné dialogy. Což by snad nevadilo, kdyby se jednalo o kdovíjak čtivé nebo humorné dílko. To ovšem fakt není... :(

PerlaZP
09.06.2017 3 z 5

Ze začátku jsem byla docela ráda, že tahle knížka vyšla hned po příběhu Grace a Jacka, protože jsem si díky tomu ještě docela dobře vybavila Thomase a Amelii…
Očekávala jsem prostě nějaké další pokračování, ale to, co jsem objevila v této knížce, tak to jsem vážně nečekala a pekelně jsem se při čtení nudila…
Po přečtení knížky jsem byla opravdu zklamaná, protože jsem vlastně četla téměř stejný příběh, ale tentokrát z pohledu jiné dvojice...
Malé plus mohu dát jedině za výběr obálky…
Knížce dávám tři hvězdičky…

LilianaFalcon
25.11.2016 3 z 5

Jsou druhé díly, u kterých mi nevadí, překrývání děje s prvním dílem, ale tady mě to neskutečně obtěžovalo. Zachránila to jen Amelie s Thomasem, protože mi byli sympatičtější než Jack s Grace...
A pak ten happy endový happy end nebyl k zahození ;-)

havrmoni
07.08.2016 4 z 5

Teď když jsem přečetla oba díly mohu konstatovat,že nemám ponětí proč jsou dva. Jedna objemější kniha by stačila. Příběh stejný, jen v prvním pár stránek o jedné dvojici a v tomto o druhé. Oni jsou totiź vesměs všichni čtyři pospolu. Tento o maličko hezčí zásluhou Thomase,ale zase předchozí hrdinka mi byla sympatičtější než tato. Celkově za oba 5*,ale jsou to dva příběhy. Po přečtení všech knih Julie Quinn musím přiznat ,že je tato série neslabší.

Kamiliana
11.04.2016 3 z 5

Určitě není špatný nápad napsat ten samý příběh z pohledu jiné postavy (navíc ještě před Greyem :-), ale vévoda z Wydhamu mě bavil neskonale lépe. Zde obzvláště ke konci mi přišlo, že autorka trochu "vaří z vody". Celkový dojem navíc kazí četné chyby v korekturách.