Twisted Love: Láska na ostří nože

Twisted Love: Láska na ostří nože https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506763/bmid_twisted-love-laska-na-ostri-noze-sFd-506763.jpg 4 641 108

Twisted série

Má srdce z ledu... ale pro ni by spálil celý svět. Alex Volkov je ďábel s tváří anděla a s prokletou minulostí, jíž nemůže uniknout. Jeho úsilí je poháněno tragédií, která ho pronásleduje po většinu života, a jeho bezohledná honba za úspěchem a pomstou mu nechává jen málo prostoru pro srdeční záležitosti. Když je však okolnostmi přinucen postarat se o sestru svého nejlepšího přítele, začne na hrudi cítit něco nečekaného: Prasklinu. Tání. Oheň, který by mohl jeho svět převrátit vzhůru nohama. Ava Chenová je svobodná duše uvězněná nočními můrami pocházejícími z dětství, na které si nevzpomíná. Navzdory své zlomené minulosti však nikdy nepřestala vidět na světě krásu... včetně srdce pod ledovou slupkou muže, jehož by nikdy neměla chtít. Je to nejlepší kamarád jejího bratra. Její soused. Její zachránce i její zkáza. Ti dva se do sebe nikdy neměli zamilovat – ale když se to stalo, na světlo světa vyšla tajemství, která by mohla zničit vše, co je jim drahé. Twisted Love je román o tom, jak se protiklady přitahují, a má v sobě prvek napětí. Jedná se o první knihu ze série Twisted, ale lze ji číst i samostatně.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Twisted Love , 2021

Books_by_Dee
08.06.2023 4 z 5

IG: books_by_dee

První díl série rozhodně doporučuji přečíst, čeká vás totiž krásná romantická linka plná zvratů a cestiček, po kterých jste netušily, že se autorka vůbec vydá. Oba hlavní hrdinové Ava i Alex v dětství zažily ošklivosti, které byste nepřáli ani největšímu nepříteli. Ava má kvůli svému zážitku strach z vody a Alexovi zůstala jen touha po pomstě. Nebudu tvrdit, že to někde nebylo až moc přetažené a některé chování hlavních postav bylo v daný okamžik pro mě až nereálné (to zpívání na konci?). ALE. Naprosto chápu ten hype kolem knížky, protože se opravdu jedná o krásně, zábavně, sexy napsanou knížku. Budete hlavní dvojici fandit a přesto všechno, co je potká, budete doufat, že všechno dobře dopadne. Alex je prostě ten typ chlapa, kterého v reálném světě jako přítele nechcete, ale při čtení o něm, vám bude kapat slina od pusy. Obzvlášť při těch erotických scénách.

Při čtení jsme měli možnost potkat i další postavy, o kterých se budeme více dozvídat v dalších dílech série Twisted a já už se teď neuvěřitelně těším na konec března, kdy bude vydán druhý díl Twisted Games: Hry na ostří nože, který bude vyprávět o Bridget, kamarádce Avy a jejím bodyguardovi Rhysovi. Samozřejmě budu pořádat SČ, tak se nezapomeňte potom přidat.

Knížku hodnotím 4 z 5. Hvězdičky šly dolů hlavně za tu občasnou nereálnost, ale rozhodně se jedná o kvalitní knížku, která stojí za přečtení.

Adris
25.05.2023 3 z 5

V knihkupectví jsem se začetla a jelikož to šlo samo, knihu jsem si koupila. Není to čistě eroťárna, je tam pokus o thrillerový prvek, a také hlubší témata, jako je trauma a fobie, což příběh udělalo zajímavější. Nicméně, bohužel, byla zápletka straaaašně přitažená za vlasy :D. Při čtení jsem si říkala - to je úplně jak telenovela. Víte co, jak někdo někoho zradil a je to mega tajemství. A ten dotyčný zabil tvou sestru. A ta sestra nakonec žije a vyspala se s tvým klukem... :D. Zkrátka v tomhle duchu. ALE! Neodradilo mě to od pořízení 2. dílu, který buď milujete nebo vás nudí. Je to o princezně a bodyguardovi. Tam mě zas napadl film Deník princezny. Tak jsem si říkala, že by to mohlo bejt prima :).

adelka_books
16.05.2023

Ako ľudia máme rôzne povahové vlastnosti, ktoré o nás veľa prezradia... Jedni sú chladný, nedôverčiví a srší z nich hnev, akoby mali srdce obalené ľadom. Druhí sú zas presný opak milí, dôverčiví, vidiaci slnko aj v tej najhustejšej čierňave, či v tom najchladnejšom srdci. A keď sa navzájom stretnú tieto povahové vlastnosti dvoch ľudí, vznikne z toho buď dúha dvoch spriaznených duší alebo búrka, čo všetko zmení. Pred časom by som svoje povahové vlastnosti prirovnala k tým druhým, ktorí vidia slnko aj v tej najhustejšej čierňave. Bola som usmievavá, vždy pozitívne naladená a empatická. Potom mi však osud privial do života človeka, ktorý bol presný opak mňa a doslova ma očaril. Verila som, že aj pod chladným srdcom sa skrýva kúsok dobra a citu. Nechala som sa opantať jeho čarom a charizmou. Bohužiaľ som bola naivná a podľahla som ilúzii, ktorú vytvoril okolo mňa. Avšak táto ilúzia netrvala dlho. Postupne zo mňa vysával všetky dobré vlastnosti a zo mňa sa stal zlomený človek, ktorý hľadá cestu späť k starému ja. Ide to veľmi pomaly, ale nestrácam nádej. Po búrke vždy vyjde slnko.
Láska je niečo krásne, o čom sníva každé mladé dievča, no nie vždy nám je dopriaty dokonalý muž, ktorého sme si vysnívali. Častokrát nás priťahujú práve tí zlí s pochybnou minulosťou a peknou tváričkou. Vieme, že by sme sa od takých mužov mali držať čo najďalej, ale neviditeľná vyššia moc nás k sebe ťahá a potom z toho vzniknú rôzne problémy, zlomené srdia a bezpodmienečná láska. Toto všetko si odnesiete z príbehu Twisted Love: Bezpodmienečná láska, od ktorej som čakala ľahkú romantiku, no okrem toho som tu dostala napätie, zápletky s trajlerovými prvkami a zimomriavkovými momentami. Milo ma to prekvapilo a náramne bavilo.
Ava mladá žena, ktorá bola vždy pozitívne naladená, venovala sa fotografovaniu a vo voľnom čase rada piekla red velvet koláčiky. Bola tiež študentkou Americkej prestížnej univerzity, kde bol jej brat Josh veľkým miláčikom. Ona bola radšej v úzadí, nie že by nebola priateľská, ľudia ju mali radi, ale ona uprednostňovala malý okruh priateľov. Verila v nehynúcu lásku, a že v každom človeku je kúsok dobra. Bola trochu naivná, pretože ešte nespoznala pravú lásku a mala na očiach ružové okuliare. Dokonale som sa vedela vcítiť do nej. Mala veľmi ochranárskeho brata, ktorý ju mal pod drobnohľadom. Na začiatku mi to prišlo trochu divné, až neskôr som pochopila, že Ava si prešla v detstve istou traumou, ktorá ju poznačila a brat jej bol vlastne veľkou oporou. V Avinom živote sa už istý čas pohybuje najlepší kamarát jej brata Alex. Dá jej hneď na začiatku pocítiť, že je sestra jeho najlepšieho kamaráta a má sa od neho držať čo najďalej. Jej tri kamarátky boli skrátka super, vždy pri nej stáli a taktiež ju nabádali na rôzne dobrodružstvá. Ava si ma získala už na začiatku a postupne ako sa menila a dospievala pociťovala som z nej silu a rešpekt. V istých momentoch, by som ju rada objala, či zocelila jej doráňané srdce a sebavedomie. V konečnom dôsledku to bola jedna silná ženská postava, z ktorej si zoberiem príklad.
Alex je chladný bez kúska citu, ktorý tuží po pomste. Nedáva najavo žiadne emócie. Je génius a vo veľmi mladom veku zbohatol. Arogantný, namyslený, sebavedomý a majetnícky muž, z ktorého ide prirodzený rešpekt. Ľudia v jeho blízkosti si udržiavajú odstup. Všetko musí mať pod kontrolou a ak sa náhodou niečo pokazí, neštíti sa ani zlých praktik. Praktický nespí a trpí zaujímavou chorobou, ktorá mu prehráva v hlave všetko čo sa už stalo v minulosti, akoby sa to dialo práve teraz. Vôbec mi nebol sympatický no zároveň ma k nemu niečo ťahalo. Bola som zo seba zmetená až priam frustrovaná. Choval sa dosť často ako psychopat. Brr... striasala som sa odporom. Nakoniec sme sa dostali pod vrstvy ľadu, v ktorom bolo obalené jeho srdce. Ukázal aj svoje zlé, ale aj dobré stránky. Cítim sa zvláštne rozpoltená. Ešte mi chvíľu potrvá kým spracujem všetky pocity, ktoré vo mne vyvolal Alex Volkov.
Romantická linka: Chémia medzi hlavnými postavami tu bola cítiť od prvej strany. Ava a Alex boli dvaja rozdielni ľudia ako jing a jang, ktorí vedeli, že by sa mali od seba držať čo najďalej, no ťahalo ich k sebe niečo nad ich sily. Keď sa spojili ich duše vytvorili dúhu. Čo sa týka intímnych scén nečakala som, že Ava bude taká dračica.
Dočkali sme sa tu zvratov, ktoré som ja osobne nečakala a knihu urobili o to zaujímavejšiu.
Má srdce z ľadu... Ale pre ňu by spálil celý svet. Bezpodmienečná láska stojí rozhodne za prečítanie. Mne sa to páčilo a už sa teším na pokračovanie. Na konci sme mali malú ochutnávku z ďalšej časti.
Na záver by som chcela pochváliť grafické spracovanie vo vnútri knihy.
Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu.

Anniee
15.05.2023 4 z 5

Tohle je přesně ten typ knihy, kterou je potřeba číst v určitý náladě, jinak budete extrémně zklamaní a znechucení. A toho já se držím a funguje mi to.

Námět není nic novýho, vlastně děsný klišé - bad boy (ale, oh boy - Alex byl přesně ten typ toxickýho chlapa, kterýho byste za to youre mine v reálným světě vystřelili do vesmíru) a silná, samostatná hrdinka (můj oblíbenej typ).

Vy vlastně víte, jak to dopadne, ale tady extrémně funguje chemie, čtivost a ta bloody linka taky není úplně špatná. A body nahoru za kapitoly z pohledu Alexe i Avy!

Anette_De
12.05.2023 3 z 5

Na první díl ze série to nebylo vůbec špatné. Jediné mínus dávám za (alespoň pro mě) rychlí konec. Jinak jsem ráda, že celou sérii čtu v originále, protože po přečtení jednoho úryvku v češtině, by mě tahle kniha vůbec neoslovila a asi bych ji hodnotila úplně jinak.

musivila
08.05.2023 4 z 5

Všichni byli krásní, bohatí a mocní :) Zas taková jedna pohádka s temnějším podtextem. A mě takové baví. Některé části mi tedy sedly více jiné méně. Celkově se kniha četla dobře. Určitě plus vidím ve vyprávění z pohledu obou hrdinů.
Hned v úvodu autorka varuje, že kniha není pro všechny. Tak jsem trochu měla obavy, aby se z toho nevyklubalo 50 odstínů, naštěstí ne. Ani se vše netočilo jen kolem sexu. Ano, taky mi trochu dělalo problém, že v jedné větě ji nazve děvkou a v druhé miláčku :)

Alex v dětství zažil velké trauma, které si nese do dospělosti, společně se silnou touhou po pomstě. Ava si zas nepamatuje část svého dětsví, trpní nočními můrami, kdy její mysl postupně odkrývá minulost.
Oba postupem zjišťují, že nic není takové, jaké si mysleli, čemu od dětství věřili. Musí přehodnotit svůj život, aby mohli jít dál.

"Pokud se příliš soustředíš na negativní věci, uniká ti všechno pozitivní."

MishRarach
07.05.2023 3 z 5

Po téhle knížce jsem sáhla velkou náhodou, protože jsem koukala, že je celkem oblíbená. Přečetla jsem si anotaci a říkala si, že by to nemuselo být špatné. Při přečtení prvních slov autorky, jsem se polekala. Tento typ knih není žánrově moje káva. Sex mi v knihách nevadí, ale tahle podoba značně násilnických scén mi rozhodně moc sympatická nebyla. Spíš jsem byla hodně znechucená a to hlavně i vulgárními výrazy. Přišlo mi to prostě moc a nepřirozené. Nakonec mě ale hlavní hrdinové úplně nerozčilovali, takže jsem to dočetla, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Nehledě na to, že některá témata byla opravdu zajímavá a hluboká. Dokonce přemýšlím, že bych mrkla i na autorčinu další knihu a princezně, ale pokud by to mělo být podobné, nejsem si jistá, zda do toho chci jít.. Takže kniha neurazí, ale vrchol literatury to taky není a znovu to číst nebudu.

Kat9
06.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Upřímně jsem byla dost překvapená, že se mi tato kniha nakonec tolik líbila. Koupila jsem si ji kvůli velkému "hypu" ze zahraničí, i když pak jsem se trochu bála, že to bude jen o "tom jednom" a bude to nudné. Ale naštěstí to tak nebylo. Určitě se nejedná o žádné mistrovské dílo a výkvět literatury (i když to já asi ani nečtu :-D), ale je to příjemná oddechovka, kterou, máte-li čas, zvládnete přečíst za den. V knize se ale řeší i místy hodně vážná témata (vražda dítěte například).
Na knize mě, hlavně ze začátku, štvaly popisy všemožných značek oblečení a já nevím čeho, to mi přišlo zbytečné. Taky nejsem úplně fanouškem až tolika sprostých slov, obzvlášť v těch intimních chvílích mi to teda romantické nepřijde. Ale každému co jeho jest XD. Taky mě dost štvalo majetnické chování Alexe, který by byl schopen zabít každého, kdo se na Avu jen podívá, a celkově by pořád někoho posílal za všecko pod zem a ničil. Až mi bylo Avy i líto, já bych to teda nevydržela. Ale v tomhle žánru to tak asi chodí. Nakonec mám Alexe ale i ráda, protože když chtěl, dokázal být i milý a citlivý.
Co na knize oceňuju, jsou postavy, které mě moc mile překvapily, bála jsem se, že budou třeba ploché a bez života, ale opak byl pravdou. Dokonce bych hlavní hrdinku považovala za jednu z nejsympatičtějších hlavních postav vůbec. Líbil se mi její vývoj. Hodně oceňuju i to, že, i když to tak na první pohled vypadalo, nebyla naivka, ale uvažovala podle mě rozumně, zvlášť ke konci. Viděla jsem na ní opravdu osobnostní vývoj a řekla bych, že její cestou se dá i inspirovat. Celkově jsem v knize překvapivě narazila na pár zajímavých myšlenek. I hlavní hrdina nakonec nebyl takový strašný macho, jak se zprvu zdál, naštěstí.
Tohle bylo asi poprvé, co jsem četla takovýto žánr, ale ačkoli jsem měla strach, zda to bude pro mě, tak naštěstí to dobře dopadlo. Dokonce knize dávám i hvězdu navíc za to příjemné překvapení. Z euforie jsem autorku už i zařadila mezi oblíbené, protože mi je prostě nějak sympatická. Tak uvidíme, zda se to s dalšími knihami od ní nezmění.
Jinak mě kniha hodně navnadila na další díly, druhý mám už doma, ale nejvíc se osobně těším na příběh Jules a Joshe (Twisted Hate, 3. díl), který by u nás prý měl vyjít na podzim.

Lexie321
28.04.2023 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila, no niektoré časti sa mi páčili viac ako ostatné. Dej ako celok bol naozaj dobre napísaný a zaujímavý, ale pikantnosť nebola až taká spicy, ako som očakávala, že bude na základe rozruchu okolo kníh. Myslím, že najlepší spôsob, ako to vysvetliť, je, že build-up bol oveľa viac napínavý ako finálne acty. :D O Ave a Alexovi boli rozhodne zábavné čítať a páčila sa mi ich dynamika a interakcie. Avine priateľky a Josh boli tiež úžasný, takže sa stále teším na zvyšok série. A určite by som túto knihu odporučila na základe toho, ako veľmi sa mi páčila samotná zápletka.

Miška935
19.04.2023 4 z 5

Začátek mi přišel takový dost nudný a měla jsem celkem problem se zacist. Ale pak za půlkou se to rozjelo a docela me to bavilo. Další díl si přečtu a jsem na nej zvědavá :)

havrmoni
19.04.2023 4 z 5

Mě to celkem bavilo. Realitu v tomto žánru fakt nehledám spíš si člověk od reality při těhle oddechovkách odpočine. Četlo se to dobře, postavy vzhledem k jejich minulosti byly takový jaký byly takže za mě 4*.

Jaklová.katka
17.04.2023 5 z 5

Paráda. Trochu ostřejší, ale mnohem lepší než třeba Hypotéza lásky.
Hlavní postavy mají své chybičky, ale celkem se k nim dá vytvořit prima vztah.
Jsem zvědavá na další díl/y

Tamirai
15.04.2023 3 z 5

Prekvapivo fajn čítanie.
Absolútne nič som od nej nečakala - brala som si ju na vypnutie a nejaké to zrelaxovanie sa, po hektickom období Vianoc v práci. Nakoniec som ju prečítala na skoro jeden nádych a bolo to fajn. Príbeh udržal moju pozornosť a teším sa aj na ďalšie diely.

Jednu hviezdičku beriem, lebo nie všetko bolo tak nejak pre mňa. Niekedy som sa proste nevedela stotožniť so správaním Alexa, či už k Ave alebo s tou jeho túžbou po pomste, aj keď bez nej by tu asi nebola taká zápletka.
No pokiaľ by išlo o partnera, tak takého ako je on by som nechcela :D nech je hocako krásny. V knižke mi to ani nevadilo a čítalo sa to dobre, hlavní hrdinovia si k sebe našli cestu a ja tak tajne budem dúfať, že sa z Alexa stane fajn chlap.

Každopádne, kniha na vypnutie je to skvelá. Je v nej dráma, romantika aj napätie a dá sa pri nej vypnúť a len tak si užiť ten príbeh.

Osobne som zvedavá na ďalšie časti a ako to bude medzi hrdinkami a ich vzťahmi.

Njangu
11.04.2023 4 z 5

Pěkná knížka. Po dlouhé době maličko pozměněná zápletka. První dvě třetiny knížky jsem si fakt užívala. Text udržuje tempo a dobře se to četlo. Pak bych řekla, že se to trochu pokazilo. Očekávala jsem víc vygradovaný děj. A tady se to zadrhlo. Nabralo to naivitu a sladkost. Ale jako celek bych řekla, že to bylo povedené.

anovy64
10.04.2023 4 z 5

Kniha byla čtivá, měla spád, ale vadily mi vulgarity a chování Alexe vůči Avě a tu to ještě vzrušovalo, Asi jsem na dnešní dobu moc prudérní. Přesto si další díl přečtu. Knihu bych zařadila do kategorie Young Adult.

ElizPetrova
10.04.2023 3 z 5

Knihu jsem přečetla v originále, takže nevím, jak na tom je český překlad, nicméně bylo to napsáno velmi jednoduše a čtivě. Samotný příběh byl takový všelijaký. Přišlo mi, že se do děje autorka snaží vecpat všemožné zápletky a dramata a výsledek byl těžko uvěřitelný. Interakcí bylo mezi hlavními hrdiny popsáno velmi málo a autorka mě o vztahu mezi nimi vůbec nepřesvědčila. Alex a Ava se znali 8 let, za celou dobu spolu prohodili pár slov a najednou o pár stránek dál se do sebe šíleně zamilovali. Nevím, jak něco takového může čtenáři přijít věrohodné. Na druhou stranu si myslím, že kniha svůj účel splnila. Nemůžu říct, že bych se u knihy nudila a jako takové oddechové čtení na dvě, tři odpoledne je to fajn.

AliceTief
08.04.2023 4 z 5

Musím říct, že příběh a postavy jako takové jsou zajímavé a opravdu dobře se kniha čte. Ovšem na Alexovi mi prostě něco vadí, nemůžu říct co. Tolik let ji zná, ale najednou si ji začíná všímat? prostě za mě je to nereálné. Chápu , že spousta knih jsou smyšlené příběhy, ale tady je to prostě přitažené za pačesy....Každopádně parta holek se mi moc líbila..

LenaWirus
04.04.2023 4 z 5

Čtivé, ale velice nereálné. v reálném světě by byl Alex toxický člověk, se kterým by nechtěla většina žen mít nic společného, a to i navzdory jeho perfektnímu zevnějšku. V knize se na tohle samozřejmě nehledí, a tak jsme si mohli užít obsesivního ochranitelského mužského hrdinu bez výčitek svědomí. I konec byl trochu přitažený za vlasy, ale vem to čert. Jsem velmi mile překvapená, že byl závěr příběhu detailněji rozveden a nejednalo se o useknutý konec na dvou stranách. Milostné scény mi moc nesedly - ty sprosté řeči nebyly můj šálek kávy. Každopádně ještě více se těším na příběh Bridget a Rhyse.

0197
30.03.2023 5 z 5

Moje nejočekávanější kniha letošního roku. Díky bohu, že to bylo tak dobré, jak jsem si myslela, že bude. Žrala jsem to od začátku až do konce.

Ava měla sluníčkovou povahu. Přesně ten typ optimismu, který někteří rádi zaměňují za naivitu. K Alexovi jí to táhlo. Nebylo to žádné pomalé oťukávání, ale ani nic rychlého. Zkrátka tak akorát. Věděla, že to není romantický hrdina. To jí dával najevo a varoval ji před sebou. S ním se cítila v bezpečí a postupně se mu dostávala do srdce, stejně jako on jí. Každá z jejich kamarádek má svoji knihu a jsem zvědavá především na Jules :-). Různorodá partička. To se musí nechat :-).

Alex. No tak ten je kapitola sama o sobě. Na jeho majetnickost se upozorňuje hned na začátku a buď se vám to líbí nebo ne. Chápu, že je to pro nikoho už za hranou. Na druhou stranu, sakra, ten chlap by kvůli Avě spálil celý svět. Existovala pro něj jen ona. Za mě byl originální postavou. Fascinovala mě jeho paměť, chytrost a to všechno, co ve svých pouhých 26 letech vybudoval. Toužil po kruté pomstě. Po tom co prožil, se mu nedalo divit. Na konci se sebral a jeho vytrvalost na mě udělala dojem. Neměl to zadarmo. Pookřál, ale nepatrně. V jádru to byl stále chlap, kterému je lepší se vyhnout. Žádný plyšový medvídek :-). Nebál se ušpinit si ruce. Díky bohu za oba pohledy.

Zvratů, kdy jsem zůstala doslova čumět, tu bylo několik. Nebyla to typická romance. Nabídla toho mnohem více a ježiši přečtu si to znovu. Drsné, návykové a temnější. Ale i romantické. Sex tu byl krapet drsnější, ale nic přehnaného a ani nechutného. Čekala jsem něco za hranou. Ale to se tu nekonalo. Vůbec. Bylo to žhavé, sexy, s trochou dirty talku a celkově jen pár scén.

Epilog neměl chybu a za mě, kdyby každá kniha měla takový epilog, byla bych nejspokojenější :-). Nepochybně jedna z nejlepších knih tohoto roku a nová oblíbená autorka :-).

Konfu97
27.03.2023 5 z 5

Tak tohle by šlo. ;) Moc hezký erotický román s příběhem. S příběhem který není jen o sexu, ale hlavní hrdinové řeší i své vnitřní problémy a svou minulost.

Hlavní hrdinka Ava mi byla od začátku sympatická a hlavní hrdina Alex - takový ten egoistický, protivný, hezký badboy. :D

Líbilo se mi i to, že se příběh neodehrává během pár dnů nebo 2-3 týdnů.

Rozhodně se těším na další díl a jsem zvědavá jestli se i tam Ave s Alexem objeví.

násilí romantika

Ana Huang