Troufalá vášeň

Troufalá vášeň https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520772/bmid_troufala-vasen-658acc2a72e8f.jpg 4 321 64

Když se Jordan nastěhuje k otci svého přítele, má to být jen dočasné řešení komplikované situace. Jenže Pike Lawson se jí brzy začne dostávat pod kůži. Oba vědí, že by se svým touhám neměli poddat, a snaží se s nimi bojovat. I kdyby to nebyl Coleův táta, pořád je mu osmatřicet a jí jen devatenáct. V jedné domácnosti se však vzájemné blízkosti vyhnou jen těžko.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Ikar (ČR)

Birthday Girl , 2018

terezaterka2000
19.02.2024 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla a už teď vím, že určitě ne poslední.
Kniha mě bavila od začátku do konce.
Pike i Jordan jsem si oba hnedka oblíbila.
Jordan se na svůj věk chovala opravdu dospěle a Pike je prostě milující ochranářský typ. Fandila jsem jim.
Jejich 19-letý věkový rozdíl mě opravdu bavil.
Knihu jsem přečetla během dvou dnů, nešlo se odtrhnout. Rozhodně doporučuji.

Ewe291
19.02.2024 3 z 5

Tak ja neviem, knihu som citala TRI DNI! TRI DNI!!!!! Co je u mna nieco co sa nestava casto. Velmi mi to pripomina autorkynu predchadzajucu knihu takze som aj sklamana. NEVADIL MI VEKOVY ROZDIEL!!!! Ale chybala mi tam poriadna chemia a akcia a to co dokaze vtiahnut do deja, ze clovek ma pocit, ze je priamo v knihe a tu to zial nebolo. Znova za mna sklamanie v tolko ospevovanej knihe co ma uz fakt zacina aj hnevat aj mrziet. Viac nemam co povedat lebo uprimne ani nemam co povedat jedine ze ku kniham autorky sa tak skoro nevratim

stana5842
18.02.2024 5 z 5

Velice lehce napsána knížka, četla se dobře. Už od prvního setkání byla cítit chemie mezi nimi. Knížku mohu doporučit

hana1039
16.02.2024 5 z 5

Krásný příběh, tentokrát netradiční,kdy ,, hlavní roli,, hraje věk a taky pocit viny...taky si stojím za tím, že pokud jsou dva lidi spolu šťastní i když je mezi nimi větší věkový rozdíl,tak ostatní jim můžou být ukradení...

anna7852
15.02.2024 5 z 5

¨takhle kniha se četla velmi dobře až jsem byla i chvilkami vzteklá že od ní musím odejít. Za mě rozhodně ano :)

dooky
15.02.2024 5 z 5

Penelope Douglas je záruka toho, že nově vydanou knihu od ní rovnou házím do košíku. Mě tyhle zakázané vztahy prostě baví. Tato je tedy v mírnějším tónu, než předchozí, ale to jí neubírá na čtivosti. Doufám, že se časem přeloží více titulů.

Jita160
13.02.2024 5 z 5

Klasický milostný román s mírnějším tempem než jsem u této skvělé spisovatelky zvyklá.
Přesto to bylo zakázané ,troufalé ,dráždivé ,sexy ...no nedalo se odolat.
Jak se vypořádat v situaci kdy mladou dívku
přitahuje otec (veterán) expřítele?
A co dělat ,když se mozek vydá zcela jiným směrem než by měl?
A co srdce vydrží takovou bolest pro muže kterého nesmíte z mnoha důvodů milovat?
Jardan a Pikeovi prostě budete fandit!!!
Boží :,-)

monika0181
12.02.2024 5 z 5

Za mě dokonalé. Přesně to jsem nyní potřebovala.
Na autorku lehčí téma než jsme zvyklí. Není tolik kontroverzní jako předchozí kniha.
Kniha mi neskutečně sedla do nálady a příběh lásky s generačním rozdílem jsem si moc užila.
Autorce se podařilo vykreslit dokonale pasující povahy k sobě.
Nešlo nemilovat Pikea, tak starostlivý, zodpovědný, pracovitý muž, který ji nechce komplikovat život a vedle něj Jordan, která je na svůj věk velmi vyzrálá a životní zkušenosti ji posunuly dál než jiné vrstevníky. Její přítel Cole je přesně vyobrazen jako nevyzrálý, nedospělý kluk, který ještě neví co se sebou, zodpovědnost mu nic neříká. Plácá se ve vlastním životě, nechá se manipulovat matkou, zodpovědnost přehazuje na okolí.
Příběh je psán tak, že i Cole nakonec dospěje a nejde se v životě.
Jordan jako odmítaná odejde z města a nakonec ji Pike vyhledá, protože bez ní je jeho život ještě prázdnější než byl před tím.
Styl psaní autorky mi neskutečně sedne.
Ke knize se jistě opakovaně vrátím, to jsem si jistá.

MarKy95
12.02.2024 5 z 5

Moc pěkná kniha.

evineckY
11.02.2024 5 z 5

Jordan je sluníčko, která si zaslouží nebe a ne - jednou mi vyhrkly slzy.
Přes to, že je to chytrá holka, vždy se nechala oblbnout a využívat nejen vlastní rodinou, taky mladými frajery, takže je víc než jasné, že její srdíčko muselo tíhnout ke staršímu, inteligentnímu muži.
Je to skvělá kniha a určitě doporučuji.

keiko33
11.02.2024 5 z 5

Trochu som bola skeptická, kvôli vekovému rozdielu, ale zbytočne. Knihu som si fakt užila. Páčilo sa mi, že autorka z Pikea neurobila nejakého bohatého kravaťáka, ale starostlivého otca a pracovitého muža. Muža, ktorý kvôli synovi obetoval svoje sny, aj keď si ho ten syn nevážil, vďaka svojej prefíkanej matke. Preto si po rokoch tvrdej práce a osamelého života, zaslúžil niekoho ako je Jordan. Ona bola svetielko, ktoré mu v živote chýbalo. A naopak Jordan si konečne zaslúžila niekoho, kto ju bude milovať a skutočne sa zaujímať čo chce a potrebuje. Vzájomné sa dokonale dopĺňali. Čo ma trochu štvalo bolo, že z Pikea sa robil starý chlap, len pre to, že má už dospelého syna. Veď mal len tridsaťosem.

Lucie.285
09.02.2024 5 z 5

Moc krásná kniha. Užila jsem si každou stranu a nešlo přestat číst. Máme tady age gap (19 let), otec bývalého přítele, zakázaná láska. První dvě třetiny se jedná spíše o slow burn, ale mezi Pikem a Jordan to neskutečně jiskří od prvního setkání a poslední třetina je dokonalá, o spicy scény není nouze. Určitě si přečtu znovu.

nici1726
08.02.2024 5 z 5

Po dlouhé době romantická kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.

Holubka
08.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Já jsem nadšená. Na knížku jsem se moc těšila, příběh Jordan a Pikea mě zaujal hned po přečtení anotace. Měla jsem, ale hrozný strach, že kniha nesplní mé očekávání. To se naštěstí nevyplnilo a já jsem nad míru spokojená. Jordan byla úžasná a hned jsem si ji oblíbila. Hrozně mi vadilo jak sebou nechávala občas zametat. Chvílemi jsem chtěla stát vedle ní a zastat se jí. Jediné co mě u Pikea mrzelo bylo, že se nepostavil Coleově matce. Z té mám osypky ještě teď.
Trošku mě zamrzel konec jak mu Jordan hned skočila kolem krku jako by nic. Jak nad tím teď, ale přemýšlím já bych mu kolem krku taky hned skočila.
Autorka mě nezklamala a připravila krásný romantický příběh ke kterému se ráda vrátím. Ale už ho nebudu číst do půl páté do rána jako dnes. Ale to se prostě nedalo odtrhnout.

yellow
04.02.2024 5 z 5

Tohle je jedna z mých oblíbených knih. Četla jsem ji několikrát v angličtině a je to takové pohlazení po duši, když má člověk náladu na bodu mrazu. Pike a Jordan jsou prostě skvělí a nejde jim nefandit.

alexvera
07.01.2024 5 z 5

Birthday Girl od Penelope Douglas je asi nejlepší kniha, kterou jsem mohla letošní rok začít! Je miloučká, návyková a žhavá.. Četla jsem ji v angličtině a vážně doufám, že český překlad bude minimálně dobrý.

"It's hard to find that one person who speaks your language."

Když Pike poprvé potká Jordan a přeskočí mezi nimi jiskra, netuší že je to přítelkyně jeho syna. O to více je překvapen, když se s ní opět setkává u sebe doma, kde nabídl synovi a jeho přítelkyni ubytování.
Jakmile si oba uvědomí, že není možné aby byli spolu, snaží se kvůli Colemu své pocity potlačit. Jenže tím, že s spolu v domě i mimo něj začínají trávit čím dál více času a pojí je stejné záliby, je jasné že se mezi nimi začne vyvíjet vztah. Jordan představuje všechno co Pike chce a naopak Pike je ideální pro Jordan. Pochopitelně řeší i to, jak je jako pár bude vnímat okolí. Padla tu krásná věta, že čím častěji je lidé uvidí s spolu, tím dříve si na ně jako na pár zvyknou. A ono to vážně platilo..

"This what you're feeling right now, is the best thing that can happen to you."

Přečtěte si Birthday Girl, pokud chcete něco rozkošného, u čeho se budete ve vlaku usmívat tak moc, že se usměje i pan průvodčí a nebude vás u čtení rušit. Přečtěte si ji, pokud chcete úžasnou chemii mezi hlavními postavami, červenat se, bát se o ústřední dvojici a celou dobu jim navzdory okolí fandit!

"Oh please, he closes his eyes when he kisses your forehead, for Christ's sake. He's not letting you go. Ever."

Karin94
30.12.2023 5 z 5

„To, čo cítiš k nemu alebo ku komukoľvek inému, nie je to, čo potrebuješ. Toto, čo práve teraz cítiš, je to najlepšie, čo sa ti môže stať, pretože keď sa všetky kúsky tvojho srdca začnú opäť spájať, a to sa stane, budú silnejšie. Bude oveľa ťažšie, aby ho niekto prebodol.

Kniha o vzťahu dvoch ľudí s dosť veľkým vekovým rozdielom, kde to bolo na pohľad síce viditeľné, ale našťastie nie citeľné.

Pike je tridsaťosemročný osamelý muž s dobrým srdcom, ktorý nemá šťastie v láske. Sršala z neho nielen obrovská charizma, ale bol aj veľmi sympatický. Okrem bývania a stálej práce má 19 ročného syna Colea.

Cole je frajerom 19 ročnej Jordan, ktorý mi zo začiatku nebol absolútne po chuti. Myslel iba na seba, na svoje priority a bez okolkov sa dokázal vykašľať na ostatných.

Jordan bola jeho obrovským protikladom. Na to, že mala tiež 19 rokov, bola na svoj vek vyspelá, uvažovala a jednala s rozumom, vedela čo chce a bojovala za to.

Kniha ma veľmi bavila, rozjazd príbehu bol pozvoľný, čo mi samozrejme sadlo. Ku koncu tam už bolo dosť sexuálnych scén, no zároveň to bolo aj dojímavé čítanie a trochu neskôr nechýbal ani humor. Ale čo sa mi páčilo najviac bolo, ako dobre autorka vykreslila postavy - teraz mám na mysli hlavne Pikea - keby mal aj sedemdesiat rokov, absolútne by vás ten ich vekový rozdiel nezaskočil. No a vďaka Jordaninej rozumnej povahe mi to vôbec nepripadalo tak, že je medzi nimi devätnásť ročný rozdiel.

Koniec koncov v dnešnej dobe to nie je nič nezvyčajné, práveže tie vekové rozdiely bývajú oveľa väčšie. A pokiaľ sa majú dvaja aj napriek tomu radi, netreba ich odsudozvať, stačí sa len pekne usmiať a ísť ďalej.

Dixi164
27.12.2023 5 z 5

Po Lásce na hraně, další bomba od této spisovatelky ! Moc se mi ten příběh líbil, jde vidět, že láska nezná hranice :) Člověk se v těch knížkách taky zamiluje. Krásně napsané, Jordan a Pike jsou oba sympatičtí. Četla jsem v aj, ale až vyjde u nás určitě si přečtu ještě jednou :) Doporučuji všem 5/5

Lexie321
18.12.2023 5 z 5

Knihu som čítala v angličtine a jednoducho bomba. Jordan si zaslúžila aby sa jej sa jej splnili všetky sny, a som rada, že aspoň Pike ju vedel oceniť. Obe postavy boli super a príbeh bol celkovo pútavý s dobrým dejom. Vrelo odporúčam!

0197
12.12.2023 5 z 5

Jedna z mých nejočekávanějších knih letošního roku. Chtěla jsem počkat na český překlad, ale po tom, jak dopadla láska na hraně jsem to rychle přehodnotila.

Pike se oficiálně dostal do top výběru mých oblíbených knižních hrdinů. Byl sice trochu morous, měl zažitou svoji rutinu, ale ten zbytek. No sakra. Dokonalost. Vidno, jak přítomnost hlavně Jordan v domě uvítal. Měl vlastní firmu, ale stále pracoval rukama. Štval mě jen tím, jak o sobě tvrdil, že je starý, vždyť mu bylo teprve 38 let. Dělal, jak kdyby měl jít do důchodu. Navíc byl v dobré kondici :-).

Jordan na vás nebude působit jako devatenáctiletá. Byla vyspělá a pracovitá. Nechtěla svatbu, chtěla vše, co je potom. Tento její přístup k životu mi byl nesmírně sympatický. Jejich rozhovory jsem si užívala. Často tu byl věkový rozdíl znát. Měla svojí hlavu a nenechala si kecat do toho v čem má třeba sekat :-). Její vztah s Colem byl spíše kamarádského rázu, tak že když to skončilo, tolik mě to nemrzelo.

Líbila se mi jejich spolupráce v domácnosti. Jak to měli zorganizované. Absolutně mě pak odrovnala jejich vzájemná přitažlivost. Ještě jsem nezažila tak brutální chemii doslova od první kapitoly. Netrpělivě čekáte, kdy se tomu poddají. A když to nastalo, tak páni.

Moje druhá kniha tento rok, kde byl zakázaný prvek v podobě otce bývalého a jako rozhodně jo a poohlédnu se po dalších podobných. Se mi to nějak zalíbilo :-).

Nakonec musím pochválit zachování původní obálky i názvu. Překlad také neměl chybu a četlo se mi to neuvěřitelně lehce.
Tropy:
- slow burn