Troufalá vášeň

Troufalá vášeň https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520772/bmid_troufala-vasen-658acc2a72e8f.jpg 4 320 64

Když se Jordan nastěhuje k otci svého přítele, má to být jen dočasné řešení komplikované situace. Jenže Pike Lawson se jí brzy začne dostávat pod kůži. Oba vědí, že by se svým touhám neměli poddat, a snaží se s nimi bojovat. I kdyby to nebyl Coleův táta, pořád je mu osmatřicet a jí jen devatenáct. V jedné domácnosti se však vzájemné blízkosti vyhnou jen těžko.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Ikar (ČR)

Birthday Girl , 2018

nada3314
19.03.2024 5 z 5

TROUFALOU VÁŠEŇ jsem si neskutečně užila. Je to ten typ knihy, kdy když Vám sedne, obracíte jednu stránku za druhou a troufám si říct, že i rádi obětujete pár hodin spánku. Po dočtení má první reakce byla, proč jsem něco od autorky nečetla už dříve. Nedalo mi to a šla jsem se podívat, co ještě dalšího napsala a byla jsem smutně překvapená, že u nás to jsou 4 knihy, ale autorka je velmi známá a čtená v zahraničí a má na svém kontě 42 knih. Snad se nějaké další dočkám, moc bych si to přála.

A teď k ději: Větší věkový rozdíl v románech není až zas tak obvyklé téma, takže za mě velké plus za originalitu. Byla jsem hodně zvědavá, jak to Penelope uchopila a jak se ti dva dají dohromady, za jakých okolností a jestli spolu vůbec zůstanou Ve svém okolí, pár takových párů mám, takže se u mě neodehrávaly žádné předsudky, i když chápu, že pro hodně čtenářek toto bude meh

Hlavní hrdinové mi sedli, hlavně Pike – takového prince by si jistě přála nejedna z nás. Když ji miluješ, není co řešit! Jordan na svůj věk je hodně vyspělá a ošlehaná životem, takže její chování nebylo hloupé ani nijak trapné. Sexuální napětí mezi nimi bylo snad až uchopitelné, to se nedá popsat, jak to bylo kouzelně realistické! Výborná romance určitě doporučuji!

maryska09
16.03.2024 3 z 5

Čtivá kniha s dobrým příběhem, které ublížil překlad. Jen pár příkladů: neříká se "zítra půjdem sadit", "loupat brambory", ani "ani jeden z nás nesmí nosit kalhoty" nebo "muž v šatech vypadá vždy skvěle". Stejně jako si nejsem jistá limonádou se zmrzlinou (snad milkshake?). Škoda za tyhle boty, mohlo jít o skvělý erotický román.

LenkaNovotna32
13.03.2024 3 z 5

Sladke, romanicke,okorene erot. Scénami, citalo sa to samo. Velmi dobre napisane. Lenze mi tam nesedel ten vekovy rozdiel, nemohla som sa ponoriť uplne do pribehu, stale mi to prislo divne. Ona bola prakticky dieta a on muz v zrelom beku pred 40 i ked bol totalne zlaticko a tak akurat sexi matros.Niesom pruderna,no bolo to pre mna nerealne, ked si predstavím aky sme boli v devätnástich...

Lucyeinstory
12.03.2024 5 z 5

Troufalá vášeň

Birthday Girl jsem četla v angličtině možná před rokem, a opravdu se mi líbila. Moc jsem se těšila, že si ji přečtu i v překladu, protože co si budeme, ne vždycky z angličtiny pochytíme všechna slovíčka

Knížku jsem rozečetla v autě cestou na dovolenou, a za nějakých 6 hodin byla dočtená. Už dlouho mě žádný příběh takhle nevtáhl. Klobouk dolu překladu, který byl tak neskutečně čtivý a odsýpal. Jsem ráda, že jsme nechali originální obálku, ale nemůžu si pomoct, v pevné vazbě by byla ještě hezčí

Hlavní hrdinové byli fakt skvělý. Moc se mi líbil námět, nic podobného jsem ještě nečetla. Age gap v knížkách můžu, ale musí být dobře napsaný, což tady opravdu byl. No a peprné scény? Pokud jste četli Dvory nebo Skleněný trůn, tak v porovnání slabota Ale dobře napsané

sabina5842
08.03.2024 4 z 5

Nejdříve jsem se nemohla začíst, ale nakonec to bylo pohodové počtení, které jsem si moc užila. Ostatně, které z nás by se Pike Lawson nelíbil.

Kristy.Seb
08.03.2024 4 z 5

Čas letí jako namydleny blesk, a strach vám poskytuje výmluvy, které potřebujete, abyste nedělali věci, o nichž víte, že byste dělat měli.

Chce to mít přesvědčení, dělat to, co víte, že máte dělat, bez ohledu na to, co dělat chcete.

Co právě teď cítíš, je ta nejlepší věc, co se ti může stát. Protože až se všechny dílky tvého srdce začnou zase skládat dohromady, a to se stane, budou silnější. A budou mnohem silnější

Na čase a vzdálenosti něco je. Získáš na veci úplně jiný pohled. Máš spoustu prostoru, abys o nich přemýšlel.

Rozhodně velmi hezký čtivé.

Ketfl
05.03.2024 5 z 5

Když se Jordan a Pike poprvé setkají, ihned mezi nimi přeskočí jiskra. Pike však nemá tušení, že Jordan je přítelkyní jeho syna Colea. Když jim Pike nabídne, že se k němu mohou na přechodnou dobu nastěhovat, aby si našetřili peníze a sehnali vlastní bydlení, je mu jasné, že si na sebe připravil největší zkoušku svého života.

Jordan je totiž vším, po čem Pike kdy toužil. A Pike zase představuje toho pravého a ideálního muže pro Jordan. Rozumí si, mají podobné názory a záliby a brzy je jisté, že tak velké city nelze ignorovat. Jenže Jordan patří Coleovi a Cole je pro Pikea vším. Rozzuří se tak obrovská bitva mezi tím, co je správné a tím, po čem oba touží.

Byla jsem velice zvědavá, jak se autorka popere s tématem tak velkého věkového rozdílu mezi hlavními hrdiny, a musím říct, že to napsala brilantně. Oba hlavní hrdinové se museli vypořádat s tím, jak jejich vztah přijme jejich okolí, a především Cole. Přesto kniha není těžká na čtení. Jordan a Pike jsou spolu tak úžasní, že jim čtenář musí fandit hned od prvního okamžiku. Láska si prostě nevybírá a věk je jen číslo. Za mě opravdu skvělé a žhavé počtení, které rozhodně nepustíte jen tak z ruky.

Moc doporučuji

happy19
04.03.2024 5 z 5

Adept na moji knihu roku!
Naprosto úžasná!
Pro mě vyvážený příběh se vším všudy!
Okouzlila mě Jordan svým skromným pohledem..přáním:-) na život..a vlastně i Pike..,-)
Dostane se Vám pod kůži:-*

„City se projevují o to méně, čím jsou hlubší.“

lucie3944
02.03.2024 4 z 5

Nakonec jsem spokojená. Příběh plynul, žádné extra překvapení se tam nekonalo, epilog byl pěkný. Klasická romantická kniha ozvláštněná věkovým rozdílem a problémy, které k takové situaci patří. Včetně syna, že...
Bylo to dobré, ale ne tak, abych se ke knize ještě někdy vrátila.

snilek.holka
02.03.2024 5 z 5

Nakonec mě kniha bavila o hodně víc , než jsem si myslela že bude.
Moc se mi do knížky nechtělo, můj morální kompas mi říkal, ze to nebude nic pro mě. Ale nakonec to bylo naopak. Bylo to napsané tak, ze jsem jim ještě fandila. Připomnělo mi to, ze často soudíme i když nemáme absolutně ponětí, co všechno za příběhem stojí. Vlastně se nakonec kniha řadí do mého seznamu knih, ke kterým se ještě někdy v budoucnu určitě vrátím!

MAU256
29.02.2024 4 z 5

Krásné, romantické, nepřála bych své dceři takový věkový rozdíl, jaký měli, ale láska si nevybírá a pokud ji najdeš, nenech si ji proklouznout. Knížku jsem si užila, měla jsem v jednu chvíli strach, že to nedopadne tak, jak bych jim přála, ale nakonec... Určitě můžu doporučit její přečtení.

Kubikuli
28.02.2024 4 z 5

Ale jo, taková celkem pěkná čtivá knížka, bohužel ničím extra zajímavá... jediné, co ji liší od řady dalších podobných je téměř dvacetiletý věkový rozdíl mezi hlavními hrdiny... což tady ovšem nestačí a tak se tak nějak pronudíte k poslední stránce. Ale i přes to, jak je předvídatelná, bez jakékoliv zajímavé zápletky, tak čtivost se jí nedá upřít. Jako oddychová jednohubka se to dá

Sančez
25.02.2024 5 z 5

No parádní eroťárna. Na odreagování super. Bavila jsem se moc.

lena.o.knihach
25.02.2024 3 z 5

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knihkupectvi_luxor za účelem recenze. #spoluprace

Lásku na hraně jsem minula, protože jsem se obávala, že to už by byla kniha za mojí hranou, ale Penelope Douglas se na mě valila ze všech stran, takže jsem ji už nedokázala odolávat a pustila se do Troufalé vášně.

O této romantice jsem věděla jen jediné. Dívka se s přítelem nastěhuje do domu k jeho otci a postupně si s ním začne rozumět lépe než se svým klukem. Nic víc jsem vlastně vědět ani nepotřebovala. Tohle totiž mluví za vše.

Knihu jsem přečetla za dva večery a řeknu vám, že od autorky určitě nebyla poslední. Sice ji hodnotím “pouze dobře, protože se mi víc líbí jiné romance (třeba série On nebo Twisted), ale čtení mi utíkalo a docela mě to i bavilo.

A ještě něco.. jsou ty epilogy vážně nutné?!

stana5842
25.02.2024 5 z 5

Ale tak proč ne . Však v dnešní době, už je to úplně normální. Super knizka

petraLI
25.02.2024 5 z 5

Až na moc rychlí konec to byla moc pěkně napsaná kniha. Chemie mezi nimi byla úžasná a navíc mi oba byli sympatický. Kniha se čte sama, příběh je poutavě psaný, takže se pořád něco děje. Také se autorce povedlo dokonale vystihnout erotické scény. Knihu doporučuji.

Elize
24.02.2024 5 z 5

Moc pěkná knížka, rozhodně doporučuji! Skvěle napsaný čtivý příběh, kdy vám oba hlavní hrdinové hned přirostou k srdci a hned jim rozumíte, přestože jsou rozdílní, hezky se doplňují, jiskří to mezi nimi a zároveň se jejich vztah postupně vyvíjí. Zkrátka a dobře, moc se mi to líbilo, včetně toho konce, není co vytknout.

sabinaZIFG
23.02.2024 5 z 5

TAK SKVĚLÁ KNIHA! DOPORUČUJI! U čtení jsem opravdu relaxovala, knihu jsem nebyla schopná odložit, tak hrozně mě bavila až mě na druhou stranu mrzelo, že ji čtu tak rychle. Škoda, že první přečtení už nikdy nenahradím, rozhodně se k této knize budu vracet a velmi ráda! Pike a Jordan, dlouho jsem neviděla tak skvěle vykreslené postavy, které k sobě padnou a skoro nic mě na nich neštvalo. Skvěle napsané, úžasné, emotivní.

Knihomolka_176
23.02.2024 4 z 5

Kontroverzní téma, kontroverzní pár. Tahle autorka je známá tím, že se nebojí překračovat hranice a po první knížce, kterou jsem od ní četla (Láska na hraně), jsem byla připravená na všechno.
Starší muž, dívka, které ještě není ani dvacet. Přitažlivost, která sálala z každé stránky. Bála jsem se, jak to bude pojaté, ale vůbec jsem se bát nemusela. Tahle knížka se mi líbila o moc víc než Láska na hraně, tohle téma mě bavilo a bylo pojaté opravdu hezky.
Vztah mezi Pikem a Jordan působil přirozeně, snadno jsem se do nich dokázala vcítit, takže za mě fakt dobře zpracovaný román s postavami, které se vyvíjely a přirostly mi k srdci.

maluck
21.02.2024 5 z 5

Nádherný romantický příběh. Nemám, co vytknout. Hned od prvních stránek bylo cítit, že je to k sobě táhne. Ale líbil se mi pozvolný vývoj jejich vztahu a odolávání, než dojde k nevyhnutelnému. Tato kniha je jedna z těch, ke kterým se někdy ráda vrátím. Oceňuji i epilog po několika letech.

láska náhody

Penelope Douglas