Trhlina

Trhlina https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306166/bmid_trhlina-s0C-306166.jpg 4 3827 1246

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor, predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Ikar (SK)

Trhlina , 2016

ctenarka88
21.09.2018 2 z 5

Knihu jsem si přečetla díky čtenářské výzvě. Shrnula bych to asi takto: Víc jak polovina knihy mi přišla celkem nuda, ale protože jsem pořád čekala kdy se začne dít něco tajuplného, nadpřirozeného, nevysvětlitelného apod. četla jsem a četla a knihu jsem přelouskala za 4 dny. Nicméně když už přišel zajímavý děj, nepřišla mi kniha zas až tak děsivá, že by mě uchvátila. Uznávám, že Tribeč a jeho záhady působí zajímavě, ale jak píše na konci autor, je na každém čtenáři co si po přečtení knihy bude o tom všem myslet.

Falda
21.09.2018 5 z 5

V životě jsem z knihy neměla strach... cca prvních sto stran nuda, ale pak to začalo.. vtáhlo mě to neuvěřitelně do děje, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, při čtení jsem měla divné pocity až strach, svýravé bolení v břiše. Musím dát 5 hvězd, protože tohle se mi ještě u knihy nestalo. Plus jsem projela snad všechny články, shlédla videa z knihy a už teď vím, že na Tribeč nikdy nepojedu, ať je to smyšlené, jak chce..

vonMalik
21.09.2018 5 z 5

Na začátku jsem si říkala "co na tom všichni mají, zas taková senzace to není..." Ale pak jsem se začetla a rozhodně nedoporučuji číst knihu po setmění :). Takhle jsem se už dlouho nebála! Děsivý příběh, ze které ho mě nejednou mrazilo.

hedvabi
21.09.2018 5 z 5

Tak do Tribeče asi nikdy. Velmi dobře napsaná kniha, i když začátek byl trochu rozvleklý, tak konec to všechno dohnal. Nepříjemný a mrazivý pocit. Příběh nemohu dostat z hlavy. Není to vůbec děsivé, ale je to absolutně děsivé

martula.07
20.09.2018 5 z 5

Nemám slov. Mé současné rozpoložení se ani nedá popsat. V životě jsem nic takového nečetla a jednoznačně nemám dost. Chci se znovu vydat na výpravu, na výpravu dechberoucím příběhem. Ať už bude jakýkoliv a o čemkoliv, ale probudí ten samý pocit, jaký mám právě teď, sotva čtvrt hoďky po posledním přečteném slově.

jekyll
20.09.2018 5 z 5

Nedavno jsem hledal nejakou knihu od Stephena Kinga a par lidi se v komentarich dohadovalo, ze to neni strasidelny a ze slovama na papire proste nikoho nevydesis. No, damy a panove, to jste jeste necetli Trhlinu. Kam se hrabe "mistr hororu" Stephen king. Takovej divnej pocit jsem u knihy jeste nemel. Chtel jsem cist po vecerech, ale preslo me to hned asi u 60ty stranky. Doporucuji vsem hrdinum, ktere nic nevydesi :-D

koubin007
19.09.2018 5 z 5

...vrele doporucuji jako audioknihu, ktera je naprosto strhujici. Skvely hudebni podkres, az takovy ze me poslech fakt regulerne desil a nemohl jsem pred spanim. Pribeh o tajemstvi hory Tribec me dostal svou autenticnosti, krasne tajemnym pribehem a hutnou atmosferou. Az ten zaver byl trochu zklamani, ale ono je to tezke, ukoncit knihu nejakym veledramatem, kdyz vsechny patrony vystrilite v prubehu boje. Takze, sic me autor na konci malinko zklamal, presto davam vsech 5 hvezd. Na pomery nasich (ceskoslovenskych) autoru je to vysoky nadprumer.

frantisek8863
18.09.2018 4 z 5

Obalit příběh, místní legendou, pár postavami , mysteriozním tajemstvím a cestou za hledání pravdy, kdy se fikce a skutečnost prolíná byl výborný nápad. I když jsem k příběhu z počátku přistupoval jako k hororu, kniha mě nevyděsila, ale dobře se četla. Jen závěr vyprávění vede k zamyšlení co se to vůbec stalo. Díky knize jsem si později o Tribeči zjistil víc informací.

Manyna
18.09.2018 4 z 5

Původně bylo zamýšleno tři hvězdy, jednu jsem přihodila za to, že se v českém a slovenském rybníčku jedná o velký nadprůměr. Nemůžu říct, že bych byla z knihy nějak vyděšená, nicméně Tribeč a jeho záhady jsou velice zajímavý námět a hledala jsem si už další informace.

Yogini
17.09.2018 4 z 5

Děkuji čtenářské výzvě! Jinak bych se totiž k tak dobré knize nikdy nedostala.

Gilnien
14.09.2018 5 z 5

Knihu jsem vysloveně zhltla za dva dny. Dostala jsem se k ní díky čtenářské výzvě a upřímně jsem nedoufala, že mě zaujme, vždyť jsem si toto téma (kniha od slovenského autora) nechávala jako jedno z posledních. Nakonec mě ale pohltila. Sloh, námět, všechno. Četla jsem a četla, prostě jsem musela vědět, co všechno chce Igor odvyprávět!
Původně jsem si chtěla přečíst od autora další knihy, třeba Strach, ale upřímně asi chvíli počkám, až mě přestanou děsit ohnivé spirály kdykoli jdu večer jen třeba pro sklenici vody. :-D

DavidKeller
09.09.2018 5 z 5

Trhlinu jsem právě dočetl, knížku jsem prelouskal za pár dnů , takže mě chytla . Příběh je prostě takový jako na konci píše autor, je na každém kdo tomu uvěří , ať už je nebo není to pravda, napsáno to je pekně. Je hodně vidět že autor ma za idola mistra Kinga, a já na tom nevidím nic špatného , mít takového slovenského "Kinga" jen hranici rozděleného za "souseda" ;)

karolinadustman
08.09.2018 3 z 5

Od knihy jsem čekala mnohem víc. Velmi podmanivý příběh a jak píše autor i vypravěč, udělala jsem si svůj vlastní názor.. Od té doby co Igor prozradil, že kdysi bral pervitin, tak se můj názor na záhadu ubíral směrem, že si něco šlehl a nevěděl co je realita a co ne. Stojí ale za přečtení. Pokud bych se někdy dostala do oblasti Tribeč, tak bych se tam minimálně porozhlédla po okolí.

lukaflek
08.09.2018 4 z 5

z počátku mi přišel příběh nepříjemně natahovaný (až jsem autora podezříval, že potřeboval nahnat stránky) a vyprávěný takovou primitivní mluvou, že mě to dráždilo. po výletu čtverřice (pětice?) do hor ale tenhle opar zmizel a hezky se to rozjelo. pěkně napsané

Corly
03.09.2018 5 z 5

No...to bylo teda něco! :) Četlo se to samo!
Přiznávám, že jsem se při ní fakt bála...nedoporučuju číst před spaním... ty noční můry pak!!!!
Skousla jsem nesympaťáka Igora a prostě se mně to fakt moc líbilo i když nevím, co si myslet o konci...ale to je asi účel, ať si ho každý utvoří sám a přece hlavně, ať se to dostane mezi lidi...:-)
Ať to bylo jak to bylo, na Tribeč mě nikdy nikdo nedostane!!!!
Výborný by byl myslím i film!!!!

Radunnie
30.08.2018 2 z 5

Přiznávám bez mučení, že jsem po slibném začátku doslova protrpěla každou následující stránku (a že jich bylo!) - a rozhodně nikoliv z důvodu napínavosti příběhu. Tak ukrutně mě knížka nebavila, že nebýt Čtenářské výzvy, po cca 80 stránkách kapituluji.

Může obsahovat spoiler:
Psychologický vývoj postav a dojem z něj v mém případě naprosto zastínil příběh samotný. Dokonce natolik, že je mi vcelku jedno, zda-li je příběh smyšlený či nikoliv. Vážně, strávit byť jen několik minut, natož pak několik nocí, ve společnosti takových individuí, jakými byli Igor, Mia, Dávid a Andrej, raději v Tríbeči zmizím sama! Nesympatičtějšího hlavního hrdinu těžko pohledat, od začátku až do konce mě neopouštěl dojem, že potkat takového cynického, zakomplexovaného "Pana Dokonalého s vysokoškolským diplomem" v reálném životě, horší trest si lze jen stěží představit! Navíc jeho posedlost blogováním začne brzy lézt na nervy každému, kdo nemá rád neustále se opakující situace. Celkově vzato mi vyhrocený vztah čtveřice postav připadal naprosto neadekvátní (proč taková nevraživost vůči Andrejovi už od samotného začátku? z jakého důvodu Igor inicioval výlet na Tríbeč, když byl otrávený už při prvním setkání s oběma muži a tvrdil, že je mu vlastně celá záhada naprosto ukradená? - vážně mu příspěvek do blogu tolik stál za to?)... O zbytečných vulgarismech ani nemluvě - sice chápu, že to tak nějak k mladé generaci patří (jak by řekl Igor: "dokonca aj k niektorým vysokoškolsky vzdelaným jedincom"), ale neubránila jsem se pocitu, že pan Karika příliš tlačí na pilu, a to ve všech ohledech. Otázkou je, jaký byl jeho zamýšlený záměr a poselství, a zda-li se celý příběh tak trochu neminul účinkem. Přečíst si článek od Howadoora nezabere zdaleka tolik času a je v něm v podstatě to samé, jen bez té omáčky.
Dávám dvě hvězdičky, a to za zajímavý úvod a za slovenštinu.

mandari
29.08.2018 5 z 5

Tak toto byl pořádný psychomasakr! Wow!

druzickaster
26.08.2018 5 z 5

První část knihy mi přišla slabá. Prvotní zápletka byla moc přímočará a bylo vidět, že autor spěchá do míst samotné zápletky. Odtud pak už je příběh výborný a přečetl jsem ho najednou. Zaujala mě i zmínka mi ne zcela neznámého blogu a jeho autora. Pokud překoušete první část, pak vás už kniha nepustí a díky tomu také dávám plný počet.

petr4927
26.08.2018 5 z 5

Trhlinu jsem si celkem náhodou koupil v Bratislavě poté, co jsem pátral po nějaké současné slovenské literatuře. Pustil jsem se do čtení, 1. den jsem přečetl 50 stran, druhý den ráno taky 50 a večer jsem si řekl, že si jich přečtu ještě pár. Chyba lávky - kniha mě donutila ji dočíst úplně celou na jeden zátah! Takže za sebe můžu říct, že má velmi málo hluhých míst a děj je napínavý celou dobu.

veruzz_
25.08.2018 4 z 5

Nebudu hodnotit. Dle komentářů jsou dva tábory. Pro někoho slatanina a bláboly, pro jiného naprostá bomba. Přiznám se, ze pokud by kniha nebyla prezentována jako vyprávění někoho, kdo údajně tento příběh zažil, asi bych ji neprecetla. Zahloubala se mi daleko do mozku a nevim jestli tuhle knihu uchopit jako fakt neni fikci. Asi z ni potrebuji trochu vystrizlivet :-)