Trhlina

Trhlina https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306166/bmid_trhlina-s0C-306166.jpg 4 3834 3834

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor, predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Ikar (SK)

Trhlina , 2016

vtata
22.05.2019 1 z 5

Kniha je pro mě velké zklamání. Velmi dobrý námět, ale tak špatné zpracování už jsem dlouho nečetl.První polovina je velká nuda. Děj se dá dohledat na internetu, jak odkazuje autor, od druhé poloviny jsem očekával zvýšené napětí, ale opět nic. Nekonečné chození po horách a pár stránek dohadů, je to na domyšlení čtenáře. V žádném případě to není horor,jsem příznivcem spíše psychologických hororů, ale tohle není nic. Nechápu za co byla kniha oceněna.

houston
21.05.2019 5 z 5

Můj první Karika. Jsem poměrně nadšen! Na knize je nejlepší asi to, že veškeré prameny, s nimiž hlavní hrdina Igor pracuje, jsou reálně dohledatelné napříč internetem. Walter Fisher, Howadoor a spousta dalších postav jsou postavy zcela autentické, které Karika zapracoval do svého příběhu takovým způsobem, že čtenáře vůbec nenapadne považovat je za něco víc, než za jeho autorskou licenci. A ono ne! Jde vlastně o zvláštní literárně-dokumentární příběhovou asambláž a mě nenapadá, jestli někdy někdo napsal něco podobného. Určitě si přečtu i další Karikovy knihy.

viva71
21.05.2019 5 z 5

Horory nesnáším a nedívám se na ně. Takže mě štítek horor trošku odrazoval, ale knížka má skvělé hodnocení a dobré recenze, tak jsem do ní šla. NO TEDA!! Po setmění sama doma jsem ji nebyla schopná otevřít. Během dne jsem jí nechtíc zavírala kvůli povinnostem a když už jsem mohla číst, tak jsem přejížděla stanice MHD, protože se nešlo odtrhnout. Není tam žádný hmatatelný "bubák", ale právě TO neviditelné a nekonkrétní je TO nejhorší. Zhltla jsem ji během 3 dnů a rozhodně doporučuji

Roscata
21.05.2019 5 z 5

Tak tohle bylo vážně hodně creepy. Asi jediná kniha která mě děsila od začátku do konce. A to v ní vlastně není nic opravdu děsivého. Žádné příšery, duchové nebo něco podobného. Pokud se ale rádi bojíte je Trhlina přesně pro vás. Do poslední chvíle nebudete tušit co se stane a v hlavě vám zůstane jediné:
Je v domě pět místností nebo jen čtyři?

Vyrazili do hor čtyři lidi nebo tři?

Dvanáctková soustava, ve které se dvanáct píše jako deset.

2+2 nejsou 4.

Hlemýždí ulita.

Ticho s očima...

groula
20.05.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Začátek takovej pomalejší, ale pak to nabralo obrátky. Asi ve 40 % knihy sem šel v noci 2km lesem v půl třetí ráno a krásně sem se bál. Jít pěšky ihned po přečtení celý knihy to by teprve byla výzva!

Hella
19.05.2019 5 z 5

Začátek trochu zdlouhavý, ale stojí za to vydržet! Knihu jsem přečetla jedním dechem a absolutně nevím, jaký k tomu zaujmout postoj. Věřit či nevěřit? Něco pravda, něco přimyšlené? Zcela fikce? Nebo část příběhu opravdu vychází z doložených faktů? Nevím a mate mě to. Ale - kruci - dobrý to bylo, dobrý!

HDosoudilová
18.05.2019 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení kolegy, sama bych po takové knize nejspíš nikdy nesáhla, jelikož mám k takovým tématům respekt. Kupodivu jsem do této chvíle ani netušila, že nějaká záhada jménem Tribeč vůbec existuje :-) Co se týče knihy - začátek mi přišel trochu nudný, ale jakmile došlo k samotné výpravě, začlo mě to bavit. Bylo to napínavé, čtivé a pořád jsem čekala, co bude dál. I přesto jsem ale čekala něco "děsivějšího".

strasny1441
16.05.2019 1 z 5

Možná to bylo silně nesympatickým hlavním hrdinou, možná přílišnou rozvláčností autora nebo takřka psychedelickým koncem, ale neobjevit to jako audioknihu na YT, nechal bych to rozečtené a pak se možná podíval na film. 1*

Flexa
15.05.2019 4 z 5

Ujetý. Vystuhuje to toto slovo. Znepokojivé svědectví které se (ne)stalo. Je to velmi silné, ke konci se mi i chtelo brečet. A teda vůbec si netroufám tvrdit zda je to lež, blud, nebo cokoli jiného, jinak bych z toho měl trhlinu v hlavě brzy. Mě se to dost libilo, a zároveň i dost děsilo. 85%

rodak
15.05.2019 5 z 5

Hodně dlouho zůstane knížka v hlavě.Ať je děj výmysl nebo realita.A myslím že si vždy vzpomenu když půjdu třeba na houby.Les-obývaný mravenci,co žerou lidské maso......

Petronela16
14.05.2019 5 z 5

Aj ked som uz precitala od Kariku par knih (Tma,Strach,Na smrt 1 a 2)necitila som potrebu pridat aj Trhlinu.Nahodou som sa vsak dostala k audioknihe a ta ma teda aj dostala.Suhlasim s tym ze je to skutocna pecka a v pripade audioknihy este okorenena zvukovymi efektami.Tiez som nemala odvahu pocuvat v noci.Vrele odporucam ci uz precitat alebo popocuvat.

Solverino
13.05.2019 5 z 5

První polovina je trochu nudnější a na můj vkus dosti polopatická a autor zde trpí slovním průjmem, druhá půlka už je mnohem lepší a dost dobře se to čte... jsem zvědavej na film.

kathla
12.05.2019 5 z 5

No, panečku, to byla jízda! Nechtěla jsem ji číst, ale nedalo mi to a bylo to lákavé. Velmi čtivé, pěkně se u ní člověk vyděsí (ani jsem se ji neopovazovala číst večer...). Nespíš na ni nikdy nezapomenu. Ale na to, abych zkoukla film, nemám.

Hugola
12.05.2019 4 z 5

Musím tedy říct, že večer se mi kniha nečetla vůbec dobře... Atmosféra byla skvělá.

Allia
10.05.2019 4 z 5

Většinou bývám k českým/slovenským hororům dosti skeptická a tak jsem přistupovala i k této knize a jsem i ráda, že jsem se mýlila a knize jsem dala šanci. Já ji tedy nečetla, ale poslechla jsem si audio verzi, která je i parádně namluvená :-). Co se týče tématu tak je velice zajímavé a nebudu tady spekulovat, co je na něm pravdy, hlavní je, že to funguje a dle všeho to svůj úkol splnilo ;-) Dost se mi také líbí, že je příběh zasazen do reálných míst a také co by kamenem dohodil, takže kdo má chuť a odvahu, může se vypravit po stopách výpravy - já tedy zatím riskovat nehodlám :-D, člověk nikdy neví :-D. Za mne tedy mohu jen doporučit a určitě se již nebudu tolik vyhýbat českým/slovenským autorům a dám jim ve své knihovničce prostor ;-)

Vevericka.eva
09.05.2019 5 z 5

Pravda? Fikce? Obojí. Ale co kam zařadit? Každopádně se takové dílko zůstane dlouho v paměti a nutí k zamyšlení. Při čtení pořád čekáte, kdy se setkáte tváří v tvář s paranormálními jevy, UFO,... a nakonec Vás dostane ta podivná normalita běžných věcí, které v kontextu vytváří příběh čiré hrůzy. K tomu nekonečnost, nemožnost úniku, po tomhle příběhu mám strach jít vůbec spát...třeba po probuzení budu mít větší byt.

zbožňuju_knihy
09.05.2019 5 z 5

Tak tohle tedy byla sakra jízda!
Po slibném začátku jsem měla knihu rozečtenou několik dlouhých dní, kdy se mi nechtělo pokračovat ve čtení..poněkud se to táhlo. Pak jsem si řekla "Dej tomu ještě šanci" a teď po dočtení nevycházím z údivu a nadšení! Konec naprosto skvělý.
Jo a výlet na Tribeč? Děkuji, nechci :-D!
A jestli je to celé výmysl? No a? Počtení za 5*, tedy kniha splnila účel.
!!!Spoiler: všimli jste si, že hlavní hrdina si s sebou vzal baterku vlastní, pomocí které svítil ve stanu, ale když přestala svítit čelovka, nepadla o dané baterce ani zmíňka? Nó ono v té chvíli člověk zapomene na ledacos, to je fakt..o_O

kuky921
08.05.2019 4 z 5

Velmi zvláštní kniha. Na počátku mi to trochu připadalo, že čekám na děj jako na Godota, který nepřijde. Ovšem posledních cca 90 stran to plně nahradí. Vše doladěno do posledních detailů, např. odkazů na články.

Ticiana
08.05.2019 4 z 5

Fakt nevim, co si mam o knize myslet. Začalo to dobre, pak se napětí hodně povolilo a až poslední část knihy byla... no chybí mi na to slova... děsivé a divné. Určitě to nebude ma destinace na výlet... to ani nahodou

yetti09
08.05.2019 4 z 5

Tohle byla skutečně jízda. První půlka knihy byla slabší, hodně se to vleklo.. Druha část knihy byla ale TOP. Je to už týden, co mam dočteno, ale porad nad tím koncem premyslim. Za mě určitě slušný horor, s atmosférou Záhady Blair Witch.