Třetí oko

Třetí oko https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28699/bmid_treti-oko-F46-28699.jpg 4 190 29

Autobiografické vyprávění tibetského lámy-lékaře o jeho dětství, kdy se jako osudem předurčený dostává do lámaserie, aby se zde vyškolil na lékaře. Velice poutavé až dobrodružné vyprávění se spoustou pozoruhodných reálií je především humanistickým poselstvím o skutečném smyslu lidské existence, jímž je soustavné směřování k dobru, dokonalosti a vyrovnanosti. Zde přidaný přebal knihy neodpovídá tomuto českému vydání.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Trigon

The Third Eye , 1992

Zorka
29.09.2014 3 z 5

Možná jsem se nechala ovlivnit tím, že kniha je "podvrh" a není skutečnou autobiografií, nicméně určité pasáže jsem autorovi nevěřila. Nic to ale nemění na tom, že Tibet mě fascinuje a i tato knížka byla pro mě do určité míry přínosná.

DRAKO
24.07.2014

Zrovna jsem ji dočetla.Moc zajímavá kniha.

soltera
20.02.2014 5 z 5

Veľmi zaujímavá kniha. Vôbec som nepochybovala o tom, že Rampa opisuje vlastné zážitky, ktoré na mňa veľmi zapôsobili. Doporučujem túto aj ostatné knihy L.Rampy prečítať tým, čo sa zaujímajú o buddhizmus a život lámov v Tibete.

enigma
08.12.2013 4 z 5

Budu upřímný. Po přečtení(zatím) čtyř knih Úterý Lobsanga Rampy mi občas na mysl vytanou myšlenky podsunující slovní spojení imaginární postava. Vzápětí se kaji za tuto neodpustitelnou herezi a ordinuji si trochu očistného sebemrskačství. Mimo to, že je Třetí oko okatou inspirací pro Smithovu čtvrtou Řeku bohů, je pro mně atmosférickým tripem kulturou fascinujícího národa. Pozoruhodnou okružní jízdou zvyky, myšlením a filozofií lidí, od kterých bychom si mohli/měli nemálo vzít.

venbro
02.01.2013 5 z 5

Děkuji za tuto knihu a další od tohoto skvělého autora.

pe3czech
15.12.2012 5 z 5

Jsem velmi vděčný, že jsem přišel na dílo Lobsangovo. Velmi!

Ikkju
26.10.2012 4 z 5

Zajímavá směs úžasu i nedůvěry. Některé věci pro mě byly hodně zajímavé, některé na/za hranicí uvěřitelnosti. Když k tomu přidám kontroverzní náhled na autora, musel jsem docela dlouho balancovat mezi těmito dvěma póly, než mi došlo, že člověk nemusí věřit všemu, aby si z knihy vzal to, co je pro něj zajímavé.

Dina
08.03.2011 5 z 5

Opravdu velmi čtivá knížka, která má v sobě ohromnou hloubku. Patří k nejlepším knížkám, které jsem kdy četla. U některých věcí je znát, že autor jen téma naťuknul - myslím, že asi kvůli tomu, že víc už by člověk západního typu nemusel vůbec pobrat...Jsem zvědavá na volně navazující díly...

Slečna L.
20.02.2011 4 z 5

Kniha skvěle popisující těžký život lámů nese i mnoho poučení. Má oblíbená!