Příběh Lobsanga Rampy

Vpád Číny do Tibetu a život autora u mnichů, šíření filozofie na západě. Příběh je pokračováním autorovy autobiografie. Dr. T. Lobsang Rampa zde popisuje svoji cestu do Anglie poté, co mu bylo úřady zabráněno vstoupit na území Tibetu a měl být vydán čínské komunistické vládě. Nezbývalo mu tedy nic jiného, než uprchnout do Evropy. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28720/pribeh-lobsanga-rampy-28720.jpg 4.256
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Trigon

SMichal
13.10.2017

Zajímavá a velmi čtivá kniha

atton
24.11.2016

Další velmi čtivá a poučná kniha od Lobsanga Rampy, u které jsem hltal stránku po stránce.

goldennepal
19.09.2014

Poučné,srozumitelně podaná filozofie v Tibetském podání.

pe3czech
15.01.2013

Rampu čtu díl za dílem a... věci se začínají trochu komplikovat. Zatímco Třetí oko je pozitivním příběhem malého tibetského chlapce na cestě za dospělostí a víceméně jen dokumentuje způsob výchovy mládeže v Tibetu a popisuje denní život budhistického chrámu, kam se našinec jen tak nedostane, Příběh Lobsanga Rampy už je kniha na vyšší duchovní úrovni. Pro materialisticky založeného člověka nepochopitelná a možná i nečitelná. Za lidi otevřené mysli však dávám palec nahoru!

vesirena
24.03.2012

Tato kniha je pokračováním Třetího oka a Lékaře ze Lhasy...popisuje Lobsangovu cestu přes Evropu do Ameriky (dokonce jedno zastavení je i v ČESKOSLOVENSKU)...a nakonec přes mnohé útrapy zpět do Tibetu, kde mu bylo souzeno zemřít= odložit staré opotřebované tělo...opět spousta krásných myšlenek a nauky mezi řádky.

Cyril Henry Hoskin

Lobsang Rampa (p)