koupit knihy

Cyril Henry Hoskin

Lobsang Rampa pseudonym

britská, 1910 - 1981

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 18 knih

Komentáře (9)

Přidat komentář
Lessana
04.11.2018

Ku knihám Lobsanga Rampu sa rada občas vraciam. A to jednak pre obsah (pochopiteľne), jednak pre pocit z jeho kníh a v neposlednom rade pre nesmierne zručný preklad pani Jitky Badoučkovej, ktorú si s Lobsangom akosi vždy spájam.

Merlin-7
01.08.2016

Merlin7
Najde-li se alespoň několik čtenářů,kteří Lobsanga přijmou do svého srdce s takovou láskyplností,s jakou jsem ho já překládala,věřím,že získají do života mocný bod a mé poslání tak dojde svého naplnění:překladatelka Jitka Badoučková v knize Třetí oko.
Po přečtení všech komentářů musím dát překladatelce za pravdu jak měla přesný odhad.
Tady Lobsanga nepřijala většina pisatelů.
Je možné,že nedokážete pochopit co Lobsang Rampa předkládá.
Odsoudit člověka je snadné.
Naučit se něco co vyžaduje opravdové odříkání je mnohem náročnější,ale mnohem cenější.
Po přečtení bulvárních novin se člověk nestane okamžitě duchovním mistrem.

pafčaodřeky
13.05.2016

Ano, v devatenácti jsem také byla okouzlena...dálný Tibet, mniši, buddhismus, tajemné operace...kdo by si nezasnil, že, na tom není nic špatného. Pokud však někdo uvádí o sobě lživé informace (no prý byl pán snad nemocný) a svoje fiktivní díla vydává za autobiografické romány, je nutné ho považovat za podvodníka. Budete pak mít stále dobrý pocit z jeho knih? Já teda ne.

Antis
29.09.2015

To je zajímavé, až doteď, kdy jsem si to tady přečetl, jsem netušil, že se dá chirurgicky dostat k epifýze jenom takto. A teď tuto informaci znám, ale přitom nejsem neurochirurg...

Logický závěr: JSEM TIBETSKÝ MNICH!!!

No jo, už cítím to Nekonečno, jak se ke mně plíží =)

Kamil111
15.03.2015

Paní "binysek" má asi přehled o New-Yorském bulváru, ale určitě ne o specializovaných informacích, které Dr.Rampa ve své knize používá, například popis otevření třetího oka , který odpovídá jedinému možnému endoskopickému neurochirurgickému přístupu k epifýze , kdy se operatér sice těsně ale zato bezpečně vyhýbá všem důležitým mozkovým strukturám. Pokud autor sám není specializovaným neuroanatomem nebo neurochirurgem (a to podle New-Yorkského bulváru není), nemůže tento přístup znát , nebo jen pokud je jeho lámská příslušnost pravdivá. V knize Třetí oko je celá řada informací, které by autor mohl získat jen podrobným studiem celé řady dalších specifických oborů na velmi vysoké úrovni. Z tohoto hlediska je pro mne kniha vysoce kvalitní a hodnověrná bez ohledu na informace, které poskytují bulvární noviny.

Hurgor
11.10.2014

Môžete veriť čomu chcete, ale Lobsang Rampa znova a znova, neúnavne opakoval, že píše Pravdu.
Ak ho zavrhnete pre nepochopenie iných, bude to len Vaša strata.
Dajte na slová Jitky Badoučkovej, vďaka ktorej ho môžeme čítať v češtine a súdte tento strom podľa jeho ovocia.
Čítam veľa budhistickej literatúry a Lobsang Rampa zostáva mojím prvým, najobľúbenejšíím a najhodnotnejším autorom.

Klamm
27.11.2013

Jeho knihy byly jedny z prvních, které mi přiblížily duchovní věci a otázky týkající se situace v Tibetu. Byl jsem z toho na větvy a o to větší pak bylo zklamání, když jsem se dozvěděl, že nikdy v Tibetu nebyl a vše si vymyslel. Něco jako Karel May a jeho divoký západ. Také můžeme postřehnout, jakým stylem jsou knihy psané. Esoterní věci jsou často prokládány popisem krajiny tak, až to někdy na mě působylo až moc šroubovaně. Po více přečtených knihách jsem se začal chtě nechtě nudit. Nicméně at psal pravdu nebo ne, jeho knihy mě výrazně ovlivnily a jsem za ně rád. Také psal o věcech, které jednou nastanou a kterým tehdy na západě málokdo věřil. Například jeho popisy aury a zařízení, kterým ji bude možno vyfotografovat. Konkrétně na to si často vzpomenu, když vydím možnost využití už i u nás.
Takže dobrý, ale nebral bych vše co píše zas až tak moc vážně.

Klára Frankov
27.09.2011

třeba jo, a kde jste tu zprávu slyšela?

1