Místo v životě

Místo v životě https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124107/bmid_misto-v-zivote-USQ-124107.PNG 4 301 48

Travis série

Haven sice vyrostla v zámožné rodině, ale odmítá kráčet po umetené cestě, kterou pro ni přichystal panovačný otec. Když mu představí svého přítele Nicka, otec ho označí za nýmanda, který se chce na Haven jen přiživit. Pokud by se za něj provdala, bez milosti ji vydědí. Zamilovaná Haven si však prosadí svou a stane se Nickovou ženou. Otec splní svou hrozbu, ale Haven to nijak nevadí, protože si hodlá své místo v životě dobýt sama. Zato Nick nese obyčejný život těžce: těšil se na luxus, a najednou musí bydlet v nájemním bytě. Svou frustraci si začne vybíjet na nebohé Haven a síla jeho útoků se stupňuje. Ani v této situaci se Haven nevzdává. Znovu se snaží postavit na vlastní nohy a dokázat otci, že se bez něj obejde. A právě v té chvíli jí osud přivede do cesty muže, z jehož polibku se jí kdysi podlomila kolena. Jmenuje se Hardy Cates a je o něm všeobecně známo, že je kvůli penězům ochoten obětovat i lásku k milované ženě. Ví to samozřejmě i Haven, ale přestože jí instinkt varuje, neodolatelně ji to k Hardymu táhne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Blue-Eyed Devil , 2008

cukrovka
20.11.2017 5 z 5

I když se jedná o romantiku, je zde hezky popsáno domácí násilí a to jak se cítí oběť. Je velmi těžké od tyrana odejít. Následně se oběť musí vyrovnat se všemi traumaty, která jí tyran způsobil a najít nové místo v životě. Skvělé čtení.

marli58
09.03.2017 5 z 5

Na tzv. červenou knihovnu docela zajímavě popsáno téma domácího násilí a čtenář má dobrý pocit z toho, že Haven se tomu dokáže vzepřít a vyhledat pomoc a nakonec najít i toho pravého :-) . Čte se dobře a není to jen sladké.

dasa4663
08.12.2016 5 z 5

Kniha se četla dobře, ale podle mě to na první díl nemělo :) Nemám moc ráda, když je knížka zbytečně popisována, ale tady mě to přišlo také osekané :)
Ale určitě doporučuji k přečtení :) pěkně to navazuje na první díl :)

handulli
06.11.2016 5 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první, a to zejména proto, že tu ubylo výrazných popisů kontrastu chudoby a bohatství. Téma domácího násilí je zde docela věrohodně popsáno, včetně toho, jak se oběť následně snaží vyrovnat s prožitými traumatickými prožitky. Osobně si myslím, že oběť je málokdy schopná vyhledat sama pomoc jako tomu bylo u Haven (tím jak kontaktuje bratra), ale že si toho všimne někdo zvenčí, a že má tendence se k tyranovi vracet. Alespoň tak to probíhalo u mé příbuzné. Ale asi to závisí na osobnosti jedince.
Musím říct, že v kategorii romantických románů mě tato kniha příjemně překvapila a je čtivě napsaná, proto dávám 5 hvězd.

martiline
28.08.2016 5 z 5

Moje první kniha od této autorky ... a spokojenost. Červená knihovna, ale žádný kýč ... prostě příjemné čtení na léto. Líbila se mi. :-)
"S tebou i bez tebe zůstávám svá" :-) ...

janesy
05.04.2016 4 z 5

V tomto díle si mne Hardy oproti závěru díla prvního získal. Docela mne však otravovalo chování Heaven vůči Nickovi a její neschopnost se mu bránit, ale co já vím, jak se chovají oběti takového násilí.....asi to skutečně není jednoduché, vymanit se z takového vztahu bez dlouhodobějších následků. V každém případě jsem zvědavá na další osudy "chlapců" Travisových :)

LilianaFalcon
11.03.2016 4 z 5

Čtivější než první díl. Hodně se mi líbilo, jak se na idealizované postavy předchozího dílu koukalo jinak, to moc často nebývá ;-)
I když o nějaké hluboké promyšlené problematice se mluvit nedá...
Lámání vzdoru proti bohatství... no nevím... takové lehce pokrytecké.

petra4080
24.02.2016 4 z 5

Přečteno za jeden den, v zasmušilém počasí přišel příběh vhod. Vlastně se mi tento díl líbil ještě více než předchozí a povrchnost či naivita, na kterou někteří čtenáři upozorňují, mi nijak nevadila - jedná se přeci o červenou knihovnu ;-)

Pišingr
28.12.2015 4 z 5

Čtivý druhý díl. Ten první mě oslovil více, téma domácího násilí bylo moc temné.

evelýny
25.09.2015 3 z 5

Kniha navazuje na román Místo na slunci. Věnuje se domácímu násilí, i když jen povrchně a takovým naivním způsobem. Při čtení mě dost často napadlo, kolik psychopatů nebo asociálů se vyskytuje i v mém okolí. Za mě však jen tři hvězdičky za naivitu, kterou ve mně kniha vzbudila.

kneslova
17.07.2015 4 z 5

Taková čtivá kniha pro ženy a nakonec to dobře dopadne, mužný hrdina... co chtít o dovolené více

PomněnkaPrvní
01.07.2015

Příběh se mi moc líbil, víc než první díl. Z "bídáka" Hardyho se stává sympaťák, co víc si čtenářka na poli červené knihovny může přát ;)

Turquoise
13.04.2015 4 z 5

První díl série jsem si vychutnala mnohem víc. Sice jsem tento díl taky přečetla jedním dechem, ale něco mi tam chybělo. Na téma "tyranie" jsem už jednu knihu četla a vždycky si říkám, jak to ty ženy můžou tak dlouho vytrpět? Já se svou povahou bych zdrhla možná už při první facce.
Každopádně, tenhle příběh bych úplně nezatracovala. I když tohle bylo slabší, tak už se těším na další díl. :)

havrmoni
06.04.2015 5 z 5

Tady autorka dokázala,že umí nejen historickou romanci. Trvalo mi dlouho než jsem pochopila Haven,protože její chování bylo pro mě nepochopitelné. Pro člověka,který nic takového jako psychické a fyzické týrání, nezažil je to těžké. Proč dělá to či ono a proč si to nechá líbit. Pak došlo na scénu s výtahem a já pochopila, Haven si udržela relativní rozum,kdežto já bych se bála a panikařila,tak jako ona panikařila z doteků a intimností. Taky mi bylo jasné,že jenom Hardy se svou minulostí je pro ní ten pravý. Moc se mi oba díly líbili.

a.habartova
07.10.2014 5 z 5

Celou sérii Travis považuji za neskutečně vydařenou! Tahle kniha z této série je mi nejbližší a Hardy je pro mě dokonalý hrdina.:) Pro mě se těžko hledá takový hezký román ze současnosti jako tento, jelikož půlka dnešní romantických románů je plná debilovin jako Spoustaná nebo jak, Božský Bastard( božský fakt ne...) nebo 50 od... Zlatá Kleypas!

niknikita
18.06.2014 4 z 5

Podivné setkání Heven a Hardyho ve sklípku mi trochu vzalo chuť, ale neměla jsem na dlouhé cestě vlakem lepší zábavu, tak jsem pokračovala v domění, že čtu "slaďák".Nakonec jsem tady našla od všeho trochu a ruku na srdce, dámy...která z nás by nechtěla mít takového Hardyho pro sebe?
Jenom kvůli tomu rozpačitému začátku ubírám jednu hvězdičku.

alnahu
21.05.2014 5 z 5

Trošku jiný žánr od paní Kleypas, než jsme zvyklý, ale výborně, čtivě popsáno domácí násilí, které si Haven prožila i tomuto tématu je třeba se věnovat, je to současný problém společnosti ,nejen v Americe ,ale i u nás. Kniha opravdu stojí za přečtení.

PriMula
12.03.2014 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Na můj vkus spisovatelka zbytečně rozepisuje věci, které nejsou důležité. :)

barborelka
07.03.2014 5 z 5

Mnohem, mnohem lepší než 1.díl.....Domácí násilí byl velmi překvapující prvek a krásně okořenil celkem jednoduchý příběh.....Při čtení jsem byla napnutá jak špageta a držela Haven palce a přitom sem si říkala, jak je možné, že člověk může vůbec ubližovat milované osobě....
A Hardy, byl úžasný :-)
Rozhodně doporučuji- NEVÁHEJTE SE ČTENÍM :-)

Aneleh
18.02.2014 5 z 5

V této knize je naordinováno od všeho trochu. Příjemně mě překvapila, čekala jsem jen takový nezáživný románek o lásce, ale příběh má spád, není zde jen láska a erotika, ale také napětí a navíc ukazuje na tak rozšířené domácí násilí. Mluví se o něm tak málo, že to vyvolává mylný dojem, že snad ani neexistuje a je to normální stav. Když potom vyjde najevo, jaké fyzické a psychické násilí se děje za zavřenými dveřmi domácnosti, jsme všichni zděšeni. I proto tuto knihu doporučuji všem, neboť ukazuje, kam až může vše zajít, když oběť sama nebo někdo jiný jí nepřivolá včas pomoc.