Toxin

Toxin https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45684/mid_toxin-pXW-45684.jpg 4 393 61

Nedávno rozvedený doktor Kim Reggis je pevně rozhodnutý zůstat své jediné dceři Becky i přes četné pracovní závazky dobrým otcem. Jednoho dne ji pozve na večeři do její oblíbené restaurace. Typické americké jídlo, sestávající z hamburgeru a hranolků, má však tentokrát tragické následky. V průběhu týdne Becky smrtelně onemocní následkem bakteriální otravy toxinem E. coli. ...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Toxin , 1998

martina.culik
01.01.2019 5 z 5

Je to až děsivě reálný příběh, který mě vtáhl do děje a donutil zamyslet se nad spoustou věcí.

hroneczek
30.10.2017 5 z 5

Hodně dobré - napínavé, čtivé, reálné. Reálné až tak, že vám běhá mráz po zádech.

Verunka289
25.10.2017 5 z 5

Knížku jsem si zvolila hlavně proto, že Robin Cook je oblíbeným autorem mé mamky, takže jsem tím chtěla splnit bod do čtenářské výzvy. Ale i mě samotnou nakonec docela oslovil a určitě si od něj ještě něco dalšího přečtu.

SPOILER
Možná horší než samotná nemoc a smrt malé dívky mi přišlo to, že je to masnému průmyslu vlastně úplně jedno a nedokáže přiznat svoji chybu a ještě bude vraždit, aby umlčel všechny, kteří by ho mohli prozradit. Hrozný svět!

Kerberos
30.06.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších od Cooka a to jsem četla skoro všechny.

jasnyj
16.02.2017 5 z 5

Žádné dlouhé popisování prostředí ani postav. Čtenář je hned vtažen do děje. A to mi vyhovuje. Po celou dobu jsem se nenudil. Doktor Kim jde za svým cílem až skoro k sebezničení. Otevřený konec je nabíledni - riziko snadného výdělku bez ohledu na okolí je celkem běžné i v našich končinách...

lopata555
30.01.2017 3 z 5

tentokrát mi vadil otvorený koniec

xelzax
04.09.2016 5 z 5

Je to už dávno, co jsem knížku četla, možná takových 12 let, ale dodnes si pamatuju, jak jsem ji hltala a některé scény si pořád vybavuji

Nikolas0311
12.08.2016 5 z 5

Dobrá kniha. Dávam palec nahoru

Marian27
04.04.2016 5 z 5

Knihy od Robina Cooka mam veľmi rád. Aj keď (až na pár výnimiek) sa vždy jedná o podobné príbehy s rovnakou koncepciou, vždy ma tento autor dokáže zaujať hneď od prvej strany a držať ma v napätí až po tú poslednú. Jednanie jeho postáv je občas síce trošku zvláštne a divné, nevieme však ako by v danej situácii jednal každý jeden z nás. A to sa presne týka tejto knižky, lebo aj keď Kim reaguje tak ako reaguje, ide predsa o jeho jedinú dcéru. Takže je to celkom uveriteľné. Kniha sa mi dosť páčila a plné hodnotenie jej dávam nielen kvôli napínavému príbehu ale aj za námet ktorý hádam nikomu nieje tak celkom cudzí.
Márna snaha naposledy zachrániť Becky život a Kimova "brigáda" na jatkách sú podľa mňa najsilnejšími momentami celého príbehu.
Cook knihu aj výborne zakončil, otvorený koniec mi tentokrát nevadil, skôr naopak, aspoň môžem o knihe viac premýšľať.
Našťastie hamburgery jem naozaj len zriedkavo a ešte dlho potrvá kým si nejaký dám.

susu
02.03.2016 5 z 5

Téma výborné, ale jednání hlavní postavy je občas nepravděpodobné. Popis prostředí nemocnice je bohužel dost reálný a asi je možné i to ostatní.....

lenyleny
07.02.2016 5 z 5

Jsou knihy, které ve vás zanechají stopu a pro mne je to tato kniha. Velmi sugestivní . Z autorových námětů na mne zapůsobila asi nejvíc.

whack
31.10.2015 5 z 5

Vitajte v reálnom svete mäsospracujúceho priemyslu, privatizácií nemocníc, manipulačných médií a štátnych sektorov ktoré kontrolujú navzájom sami seba a teda nikdy nič nezistia. Chov hospodárskych zvierat, dodávatelia, bitúnok, rýchlobufety, E.coli v hovädzine, salmonela v hydinovom mäse, začarovaný kruh. Napínavý príbeh, ktorý je aktuálny. PS: Páčila sa mi aj pasáž kde hlavný hrdina zvracal z hnusu v miestnosti plnej krvi a vyvrhnutých vnútorností vraždených zvierat, snáď odvtedy už ich neje.

JiříM
25.09.2015 5 z 5

První knížka od tohoto autora mě velice zaujala, budu v jeho knihách rozhodně pokračovat. Co se týče samotného příběhu, ten byl velice poutavý a zajímavý, kniha měla děj a spád, dobře se četla.

viviann
19.03.2015 5 z 5

Zajimava kniha. Zajimave hlavni postavy. Cook je pro me pan Spisovatel. Od precteni nejim maso, mlete uz vubec ne. Kniha mi otevrela oci, pasaze z jatek byly opravdu velmi nechutne, ale je to realita.

Smiragl
04.02.2015 4 z 5

první knížka, kterou jsem od Cooka četla. Docela mě zasáhla (svůj první hamburger jsem snědla cca 15 let po přečtení), i když většina jeho knih (tedy alespoň ty, které jsem četla), si jsou značně podobné...

Skripi
04.02.2015 5 z 5

Veľmi dobrá kniha, ktorú som prečítal ako sa hovorí na jeden dych. Mala samozrejme svoje muchy ako všetky od Cooka, ale pri hodnotení som jej to odpustil, pretože takto by mala dobrá kniha vyzerať. Mal by mať človek problém ju odložiť pretože je príliš napínavá. A nie ako niektoré, do ktorých sa musím nútiť aby som ich dočítal. Hamburgery nemusím a neprepečené mäso vôbec a tiež fastfoody. Po tejto knihe sa im budem vyhýbať ešte viac. :)

veeverka
11.01.2015

zbytečně dlouhé

Makoves
27.12.2014

Četl jsem zkrácenou verzi a zdálo se mi to dost dobré. Možná proto, že pomalejší pasáže byly jednoduše vyškrtnuty a nebo proto, že Cook je prostě dobrý autor.

Teryy
25.12.2014 1 z 5

Má to dobrý základ, ale hlavní hrdina mě odradil svým protichůdným chováním (výbušný kardiochirurg), dlouhé a zbytečné popisy určitých pasáží (pohotovost..), v jednu chvíli až moc jmen, které si nelze zapamatovat. Kniha začala podobně jako Mozek, nechtělo se jí jaksi "rozpovídat". Konec byl až moc utnutý.
Mohla to být dobrá kniha, s dobrým potenciálem. Ale takhle ho vidím jen jako "béčkový" film. Hold, četla jsem lepší, i od tohoto autora.

ovpana
13.09.2014 4 z 5

Moc hezké čtení, doporučuji všem ,kdo se chce zbavit závislosti na hambáčích.