Továrna na absolutno / Hordubal / Povětroň / Obyčejný život / Život a dílo skladatele Foltýna / Italské listy / Anglické https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87571/tovarna-na-absolutno-hordubal-povet-a60-87571.jpeg 4 13 2

Další svazek prací Karla Čapka přináší následující tituly: Továrna na absolutno, Hordubal, Povětroň, Obyčejný život, Život a dílo skladatele Foltýna acestopisy Italské listy, Anglické listy, Výlet do Španěl, Obrázky z Holandska a Cesta na sever.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Klasika.

leleia
08.02.2022 3 z 5

Takovéto knihy se špatně hodností. Každý text si zaslouží vlastní hodnocení.
K Továrně na absolutno se ráda vracím. V některých částech je cítit, že je Čapek napsal, protože musel rychle něco předložit, ale přesto je to velmi zajímavé dílo s parádním nápadem - 5*
Hordubal je můj další oblíbenec - 5*
Povětroň mi z trilogie vždy přišel nejslabší - 3*
Obyčejný život - 4*
Život a dílo skladatele Foltýna - 3*
Italské listy, Anglické listy, Výlet do Španěl, Obrázky z Holandska, Cesta na sever - připomínka, proč Čapkovy knihy nemám moc v lásce. Nuda. Jediné pozitivum byly poměrně roztomilé ilustrace. 2*

výbor z díla

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938
1948  89%Bílá nemoc
2004  85%R.U.R.
2017  86%Válka s Mloky
2009  90%Dášeňka čili Život štěněte
2004  89%Matka

Kniha Továrna na absolutno / Hordubal / Povětroň / Obyčejný život / Život a dílo skladatele Foltýna / Italské listy / Anglické je v