Ohnivý anděl

Ohnivý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179542/bmid_tora-gudmundsdottir-ohnivy-andel-8ZN-179542.jpg 4 346 97

Tóra Gudmundsdóttir série

Jaké hrůzy se děly za zdmi ústavu pro postižené, který lehl popelem? Nejlepší příběh od dob Přeletu na kukaččím hnízdem Islandská odpověď na Stiega Larssona! Detektivní thriller charakterizovaný slovy „žhavé smrtící plameny, ledově chladné lži“ je mrazivý i podmanivý jako sám Island, kde talentovaná autorka žije. Advokátka Tóra Gudmundsdóttir má toho nejděsivějšího klienta své kariéry. O její služby se zajímá duševně narušený sexuální deviant ve výkonu trestu. Nežádá však osvobození pro sebe. Přeje si propuštění Jakoba, mladíka s Downovým syndromem, který údajně založil požár v ústavu pro nemocné. Brzy nato začne Tóra dostávat prazvláštní esemesky a kdekdo jako by najednou měl co skrývat. Pitva ochrnuté neslyšící dívky pak přinese úděsné odhalení… Tóra si náhle připadá jako ve zlém snu. Vždyť, kde jinde než v nočních můrách píší neviditelné ruce na zamrzlé sklo divné znaky a kde se mrtvé au-pair dožadují, že budou dál hlídat své malé svěřence?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Horfðu á mig , 2009

Hana86
05.02.2017 5 z 5

Podle mě jedna z nejlepších od Yrsy.
Bylo to napínavé, opět došlo k propojení příběhů, které zdánlivě nesouvisely.
Četlo se to samo, nedokázala jsem se odtrhnout až do konce!

sandra292
01.12.2016 5 z 5

Moc super cteni.Kniha me bavila od zacatku do konce. Uvitala jsem zapletku duchovna a tajemno. Od Yrsy jiz treti kniha a urcite ne posledni

rene6927
27.10.2016 5 z 5

Brilantní. Já Yrsu prostě miluju. Nepřestane mě udivovat. Od jejích knih se dá těžko jen tak odpoutat. Stručně řečeno... díky!!!

Puntíkatýhrnek
30.09.2016 4 z 5

Island je nádherná země..ale lidé tam budou nejspíš trošku zvláštní (nejsem xenofob)..už jsem četla knihy od několika islandských autorů a jejich styl je prostě fakt zvláštní..Yrsa mi svým způsobem nepříjde špatná, naopak někdy až moc dobrá..četla jsem všechny díly, první příběh byl podle mne nejlepší..i některé z těch dalších se mi líbily, ale některé míň.. Ohnivého anděla bych přirovnala k těm lepším..Zajímavý námět, proložený duchařstvím a tajemnem...mně se to líbilo..Jen kdyby tam chyběl ten občas naivní styl rozhovorů, takový dost vykonstruovaný, umělý a průhledný...ovšem asi to není autorkou, protože zrovna tyhle naivní rozhovory mi příjdou jako typický styl islandských autorů..Samozřejmě spousta věcí je jiná než je zvykem u nás, lidé si běžně tykají, naopak vykají si jen, když chtějí působit arogantně..a pak ještě jejich, alespoň pro mne, nepochopitelná jména..Občas se ztrácím v ději a nejspíš díky tomu na mě tyhle knihy působí lehce nestravitelně..většinou mi trvá delší dobu než je přečtu...Přesto se mi tenhle příběh líbil a doporučuji...

Elishkad
26.08.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila tak průměrně. Po přečtení anotace jsem čekala něco zcela jiného - něco víc napínavého, šokujícího, psycho a strašidelného. Přirovnání k Přeletu nad kukaččím hnízdem tomu už jen nasadilo korunu, opravdu to s tím nemá skoro nic společného. Kniha se tak lážo plážo dostala ke svému závěru a moc velký dojem ve mně nezanechala. Pokud by anotace knize odpovídala, neměla bych tak vysoké očekávání a kniha by mi asi líbila více.

Cleopatra
30.06.2016 3 z 5

K této knize můžu bohužel použít jen rčení: " Když nemůžeš říci nic pěkného, raději mlč."

morava
23.05.2016 4 z 5

Me prvni setkani s autorkou a muzu rict, ze prijemne. Vysetrovani mne bavilo, nechybelo napeti a rozuzleni pripadu mne take prekvapilo, takze za mne fajn cteni. Urcite se pustim i do nejake dalsi knihy od teto spisovatelky.

Zrzavá_Tereza
14.05.2016 2 z 5

No... nevím jak začít.
Téma - velmi lákavé. Ale prostě jsem se do toho nemohla začíst... Nevím proč. Už jsem se celkem těšila, až knihu dočtu - ne kvůli pointě (která mi ani nezpůsobila nějaký "wow" efekt), ale kvůli tomu, že se budu moct vrhnout na nějakou lepší.

Marselle
27.03.2016 5 z 5

Ohnivý anděl je již několikátou knihou, kterou jsem od autorky četla, a opět musím říci že jsem z ní měla radost. Pomalý rozjezd mi dal dostatek času poznat všechny postavy tohoto hrůzného, možná chvílemi až tajemného příběhu. S každou další přečtenou stránkou jsem byly blíž a blíž celému rozuzlení. Čtení to nebylo veselé, ale dokonale jsem byla vtažena do celého děje. Prostě chytne a nepustí, a tak to mám ráda.

RomanCastka
14.03.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla ctiva a až do konce jsem tapal kdo vlastně byl ten zaporak. Ale nedokázal jsem prekousnout ten Islandský volný způsob mluvy...a neb tykani, to že si tam podle jejich zvyků nevykaji, všichni si týkají i když se neznaji.

Dana84
21.02.2016 5 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední! Kniha je napínavá od samého začátku a v celku nečekané rozuzlení.

Horalka5
17.11.2015 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a rozhodně ne poslední! Kniha byla napínavá již od samého začátku a vyvrcholila skvělým koncem :)

konicekbily
05.11.2015 3 z 5

Zajímavý námět, ale kniha asi utrpěla dvojím překladem - přes němčinu.

Ivabel
18.09.2015 4 z 5

Příběh super. Napínavé. Čtivé. Tóru jako hlavní hrdinku mám ráda :-)

Jediné, co mně strašně vadilo, že je v celé knize použito pouze tykání, což jsem si v Posledním rituálu ani Plavbě smrti nevšimla..... Opravdu se to tam nehodilo, protože tady v Čechách na to nejsme zvyklí. Pak jsem zjistila, že Yrsa je překládána nadvakrát: z islandštiny do němčiny a až z té němčiny ji překládá český překladatel. To tu není žádný překladatel z islandštiny? Bůhví, oč jsme byli ochuzení tímto dvojím překladem?
A proto dávám jen čtyři hvězdičky :-)

ritta
15.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha,napínavé až do samého konce.Jedna z autorčiných nejlepších knih.

egan
30.06.2015 4 z 5

Krásna detektívka. Yrsa je jednou z mojich obľúbených autoriek v rámci žánru. Príbeh je opäť veľmi uveriteľný, postavy a ich motivácie realistické a nesmierne zaujímavé. Záverečné rozuzlenie a motív pre krutý čin, pre Yrsu typické...kto číta príbehy advokátky Tóry, ten vie o čom hovorím :) Som šťastný, že sa vydávajú ďalšie knihy tejto skvelej autorky.

DK197
26.06.2015 4 z 5

Skvělá atmosféra, nečekaný konec a víc než dobré propojení zápletek a postav! Proto všechno 4 hvězdičky, určitě.

Ale konec mohl být podaný víc... se zážitkem a ne jako soupis faktů z učebnic dějin. Navíc vyšetřování občas probíhalo stylem "Tak jsem zjistila..." místo toho, aby měl čtenář možnost zjistit to s hrdinkou a užít si moment překvapení. Vrcholem zbytečnosti byl pro mě Tóřin osobní život. Možná snaha o odlehčení, ale proč nebyla alespoň záživně naplněná?

To tomu bohužel sebralo šanci na plný počet. Ale chválím! :-)

olga9717
14.05.2015

Moje první kniha od Yrsy. Pro mě exotické prostředí Islandu, zajímavá zápletka a hlavně sympatická právnička Tóra.:-)))

Makii
24.03.2015 3 z 5

Jedním slovem zklamání... Nejhorší kniha, jakou jsem zatím od této autorky četla. Od třetiny knihy jsem tušila, kdo je pachatelem, od poloviny už jsem to věděla, přesto jsem si říkala, že to tak určitě nebude, že by to bylo moc jasné. Bohužel. Velmi mě také zklamal překlad, některé obraty mi přišly opravdu divné, jinak skladba vět byla příšerná. Chápu, že ne mnoho lidí umí islandsky, ale překlad až z němčiny se někde musel projevit. Mám rozečtenou Plavbu smrti, tak doufám, že bude lepší :)

allebra
07.02.2015 5 z 5

Velmi čtivá, napínavá knížka, ostatně jako všechny knížky od této autorky. Tykání mi nevadilo, už jsem si zvykla, pro Island je to běžné. Určitě doporučuji!