Zločiny pro dva

Zločiny pro dva https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13029/bmid_zlociny-pro-dva-xu6-13029.jpeg 4 232 35

Tommy & Pentlička série

Zločiny pro dva jsou parodickou hříčkou královny detektivek. Její hrdinové, veselí, bohatí a sympatičtí mladí manželé Tommy a Pentlička, si v praxi cvičí své pátrací schopnosti ve stylu velkých detektivů – ovšem pozor: „velkých detektivů“ literárních! Najdeme mezi nimi velikány známé dodnes – Sherlocka Holmese, otce Browna –, ale i postavy slavné v minulosti, dnes již zapomenuté. A nejde o případy ledajaké – několik vražd, dva záhadné gangy, ukradený klenot… Ale to všechno přitom představuje jen vedlejší efekt, protože Mezinárodní detektivní agentura naší dvojice je ve skutečnosti pastí na mnohem větší kořist! Z knihy přímo čiší, jak se Agatha Christie touto napůl poctou, napůl parodií bavila, když ji psala – a čtenář se stejně tak dobře baví při čtení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Knižní klub

Partners in Crime , 1929

pip11
11.05.2018 4 z 5

Odpočinkové čtení, zábavné, lehce napínavé ale příjemné. Pentlička s Tommym jsou mladý veselý a vtipný pár.
Coby mé první seznámení se, s touto dvojicí, mě pobavilo i když jinak něž sl.Marplová nebo Poirot, mohu ale doporučit.

Pentlička
19.08.2016 4 z 5

Tato kniha jistě není vrcholem díla Agathy Christie. Přesto je moc mile napsaná, zápletky má jednoduché, takové čisté bez omáčky. A ačkoliv hlavní postavy nedosahují osobitosti Hercula Poirota, přirostly mi k srdci. Příběhy jsou kratičké, tedy ideální, když má člověk chvilku času nebo musí čekat třeba u doktora. Určitě každému příjemně zkrátí čas.

Pet007
29.07.2016 4 z 5

Zábavná kniha. Dalo se od ní odejít, aniž by člověk ztratil nit příběhu, neboť příběhů-případů bylo více. Tušila jsem, že vše dobře dopadne, proto jsem se při čtení bála jen trochu. Zahřála mne u srdce.

Iva B.
22.03.2016 5 z 5

Agatha opět nezklamala, kniha je příjemná oddychovka na jedno odpoledne.

Meme
03.02.2016 5 z 5

Zločiny pro dva mě nadchly... Skvělá a čtivá knížka plná zajímavých případů při kterých poznáváte úžasné a velmi originální detektivy Tommyho a Pentličku.

konicekbily
29.01.2016 5 z 5

Celkem mi bylo jedno, jestli je to parodie nebo skutečná detektivka, má to humor, napětí a je to dobře zapletené a čte se dobře.

JiříM
16.09.2015 5 z 5

Jsem překvapen, ze začátku jsem měl obavy, ale nakonec po prvních řádcích obyvy spadly. Povídky, které spojují dvojice detektivů, jsou velmi hravé a povedené. Několikrát jsem se i zasmál. Doporučuji

lucie0951
05.08.2015 5 z 5

Zločiny pro dva je zatím má nejoblíbenější kniha s dvojicí Pentlička a Tommy. Je velice čtivá a vtipná. Plně si zaslouží svých pět hvězd.

wikiniki
29.06.2014 5 z 5

Tommy a Pentlička jsou prostě úžasní. Případy které řeší jsou zajímavé a určitě každého vtáhnou do děje.

Katy007
22.11.2013 5 z 5

Dvojice Tommy a Pentlička jsou od samého počátku mého agathování mými nejoblíběnějšími postavami paní Agathy. Příběhy téhle knihy mají jak napětí a tajemno, tak jiskru a humor, který probleskuje mezi Tommym a jeho ženou každou chvíli. Pokud znáte příběhy jiných detektivů, které ti dva v případech napodobují, dojem z knížky se ještě zlepší.

Dreisii
05.11.2013 5 z 5

Parádní čtení :) pohodová oddychovka :)

Kurka
20.09.2013 5 z 5

Příjemná a pohodová knížka. Zvláště kouzelé mi přijde popichování Tommyho a Pentličky mezi sebou.

Marčullkas
24.07.2013 3 z 5

Agatha královna detektivek. Dokáže člověka neuvěřitelně zatáhnout do děje. Tommy a Pentlička zvláštní manželký pár:)

Selinute
10.02.2013 4 z 5

Dávám 4+ jen proto, že je to moje oblíbená spisovatelka. Rozhodně tato knížka nepatří nezi špičku její tvorby. Průměr.

Kaety
05.02.2013 5 z 5

Výborná kniha, taková oddychovka. Hlavní hrdinové Tommy a Pentlička jsou moc sympatický mladý pár, který umí využívat své malé šedé buňky k řešení zapeklitých i lehčích detektivních případů.