Tajemný protivník

Tajemný protivník https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77610/bmid_tajemny-protivnik-m0N-77610.jpeg 4 230 37

Tommy & Pentlička série

Není tomu dlouho, co skončila válka, kdy Tommy Beresford sloužil v armádě a Prudence Cowleyová, zvaná Pentlička, byla ošetřovatelkou. Teď jsou oba svobodní, bez zaměstnání a bez prostředků, ale plni odhodlání něco se svým životem podniknout. Odvážně spolu zakládají kancelář Mladí dobrodruzi, a sotva stačí svůj nápad promyslet, dostanou první, zcela výjimečnou zakázku. V sázce je osud Anglie, jíž hrozí nejen změna vlády, ale možná i další válka. Pátrání je zavádí k pravým i falešným pracovníkům tajných služeb, k předsedovi vlády i do doupat zločinců kujících velezradu. Do posledních stránek tohoto zdařilého špionážního románu Agathy Christie však čtenář váhá, kdo je oním tajemným protivníkem…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Secret Adversary , 1922

kika 13
09.10.2018 4 z 5

Já to přečetla za jeden jediný večer fajn napsáno.

irskádívka
20.08.2018 5 z 5

Detektivní příběh s párem detektivů, Tommym a Pentličkou napsaný báječnou autorkou nezklame.
Samozřejmě, mými oblíbenci zůstanou Hercules Poirot a slečna Marplová, ale dvojice Mladých dobrodruhů je zábavná a děj plný akce rychle ubíhá. Moc se mi líbí jiný styl vyprávění, který odpovídá povaze hlavních hrdinů.

konicekbily
01.07.2018 5 z 5

Úvodní příběh detektivního páru - poměrně málo známého - Tommyho a Pentličky - od Agathy Christie. Celá série je na rozdíl od Hercula a slečny Marplové psána úplně jiným jiným stylem - zkráceně - Pentlička je iniciativní a Tommy to potom žehlí.

Space.Junkienka
22.06.2018 3 z 5

Moje první knížka od Agathy Christie, kde se objevuje tato nová detektivní dvojice. Příběh byl zajímavý, výjimečně jsem se už na začátku rozhodla, kdo je vrah, a ono to bylo správně, ale mě prostě chyběl Hercule Poirot... Bez něj ty knížky tak nějak nejsou ono....

LibraryGirl
24.05.2018 4 z 5

Pěkné první setkání s mladou dvojicí amatérských detektivů. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo. První jsem samozřejmě četla knihu a jsem moc spokojená s příběhem, i když mi tam občas chyběl Poirot nebo všetečka slečna Marplová:-)

Majdule
26.12.2017 4 z 5

Zábavný a velmi milý příběh. Asi to autorka během psaní brala vážněji, než to dnes vyznívá, dnes je to skutečně pohádka mimo realitu. Ale já se bavila výborně. Znovu a znovu si uvědomuji autorčin dar načrtnout pár rysy přesvědčivý charakter, dodat postavám život a strhnout čtenáře. A mimochodem zase mě utáhla na vařené nudli v obou zápletkách.

Alíša236
28.07.2017 3 z 5

Četla jsem tuhle knížku, protože je od Agathy Christie a já od ní za svůj život zcela jistě přečtu všechny knížky. Ale i když mám moc ráda i její špionážní romány (což toto je, žádná detektivka), tak tenhle byl prostě dost slabý. Však to je také teprve druhá autorčina knížka. Čtení každopádně nelituji, čte se svižně, je to legrace a je to hlavně Agatha!

Ladys
28.07.2017 3 z 5

Souhlasím se všemi, co tvrdí, že se to dobře čte.
Kdo má rád parodii, ten si bude lebedit.
Těšil jsem se na knihu a možná proto jsem trochu zklamaný. Rozumím, že to má být parodie na šestákové detektivky, ale přece jen jsem očekával díky jménu autorky víc. Ale uznávám, že vlastně omylem.
Tu sérii náhod, pak plno dobrodružství, romantiky, tajemna a nebezpečí vlastně autorka vystihla přesně.
Sérii rozhodně nezatracuji a doufám, že další příběhy této sympatické dvojice budou už jen lepší.

Monike
08.05.2017 5 z 5

Konecne prvni knizka Agatky, kde jsem odhalila vraha☺Jupi!

haki34
18.11.2016 4 z 5

Nemam rada spionazni namety, ani Tommy s Pentlickou nejsou mi nejoblibenejsi detektivove od Agathy, ale tato knizka se mi libila ... Mozna i proto ze zjistime, jak ti dva spolu vlastne zacali ;)

Marian27
02.05.2016 5 z 5

Vynikajúca kniha! Pátranie po stratených dokumentoch a po záhadnej Jane Finnovej je plné dobrodružstva, akcie, humoru, prekvapivých zvratov, naháňačiek, cestovania a tajomstiev. K tomu si pridajte ešte sympatickú dvojcu hrdinov a tajomného protivníka a z knihy je asi jedna z tých naj aké pani Agatha napísala!
Dúfam že nepotrvá dlho a zas sa s Tommym a Pentličkou stretnem a prežijem s nimi ďalšie krásne dobrodružstvo.

JiříM
10.09.2015 5 z 5

Jsem unešen, vůbec jsem nečekal takove uchváceni kterým jsem prošel. Od prvni do poslední kapitoly je děj velice napinavý a má spád. Jen zamilovanost mezi Juliem a Jane mě zarazila.... Ale počteníko užasné.

Iva B.
10.06.2015 5 z 5

Mé první setkání s dvojicí Tommy a Petlička. Knížka mě nezklamala a moc se mi líbila. Určitě stojí za přečtení, klasická detektivka, konec mě překvapil, nečekala jsem to.

wikiniki
26.06.2014 4 z 5

Moje první setkání s Tommym a Pentličkou.

knihomols.r.o.
06.02.2013 5 z 5

úžasná kniha, kterou čtu pravidelně každý rok :) vřele doporučuji

Kaety
05.02.2013 5 z 5

Výborná, brilantní kniha, napínavá až do konce. Hlavní hrdinové Tommy a Pentlička jsou moc sympatický mladý pár, který umí využívat své malé šedé buňky k řešení zapeklitých detektivních případů. Tajemný protivník je opravdu jedna z nejlepších knih od Agathy Christie.

LenaBil
19.10.2011 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla zábavná a čtivá od začátku do konce, těším se, až znovu vyjdou i další knížky s touto dvojicí.