Tajemný protivník

Není tomu dlouho, co skončila válka, kdy Tommy Beresford sloužil v armádě a Prudence Cowleyová, zvaná Pentlička, byla ošetřovatelkou. Teď jsou oba svobodní, bez zaměstnání a bez prostředků, ale plni odhodlání něco se svým životem podniknout. Odvážně spolu zakládají kancelář Mladí dobrodruzi, a sotva stačí svůj nápad promyslet, dostanou první, zcela výjimečnou zakázku. V sázce je osud Anglie, jíž hrozí nejen změna vlády, ale možná i další válka. Pátrání je zavádí k pravým i falešným pracovníkům tajných služeb, k předsedovi vlády i do doupat zločinců kujících velezradu. Do posledních stránek tohoto zdařilého špionážního románu Agathy Christie však čtenář váhá, kdo je oním tajemným protivníkem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77610/tommy-pentlicka-taje-77610.jpg 4.4161

Tommy & Pentlička (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

The Secret Adversary (1922)

Kniha Tajemný protivník

dagmar5477
31.10.2018

Skvělá kniha, která se četla sama.

kika 13
09.10.2018

Já to přečetla za jeden jediný večer fajn napsáno.

irskádívka
20.08.2018

Detektivní příběh s párem detektivů, Tommym a Pentličkou napsaný báječnou autorkou nezklame.
Samozřejmě, mými oblíbenci zůstanou Hercules Poirot a slečna Marplová, ale dvojice Mladých dobrodruhů je zábavná a děj plný akce rychle ubíhá. Moc se mi líbí jiný styl vyprávění, který odpovídá povaze hlavních hrdinů.

konicekbily
01.07.2018

Úvodní příběh detektivního páru - poměrně málo známého - Tommyho a Pentličky - od Agathy Christie. Celá série je na rozdíl od Hercula a slečny Marplové psána úplně jiným jiným stylem - zkráceně - Pentlička je iniciativní a Tommy to potom žehlí.

Space.Junkienka
22.06.2018

Moje první knížka od Agathy Christie, kde se objevuje tato nová detektivní dvojice. Příběh byl zajímavý, výjimečně jsem se už na začátku rozhodla, kdo je vrah, a ono to bylo správně, ale mě prostě chyběl Hercule Poirot... Bez něj ty knížky tak nějak nejsou ono....

LibraryGirl
24.05.2018

Pěkné první setkání s mladou dvojicí amatérských detektivů. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo. První jsem samozřejmě četla knihu a jsem moc spokojená s příběhem, i když mi tam občas chyběl Poirot nebo všetečka slečna Marplová:-)

Majdule
26.12.2017

Zábavný a velmi milý příběh. Asi to autorka během psaní brala vážněji, než to dnes vyznívá, dnes je to skutečně pohádka mimo realitu. Ale já se bavila výborně. Znovu a znovu si uvědomuji autorčin dar načrtnout pár rysy přesvědčivý charakter, dodat postavám život a strhnout čtenáře. A mimochodem zase mě utáhla na vařené nudli v obou zápletkách.

Alíša236
28.07.2017

Četla jsem tuhle knížku, protože je od Agathy Christie a já od ní za svůj život zcela jistě přečtu všechny knížky. Ale i když mám moc ráda i její špionážní romány (což toto je, žádná detektivka), tak tenhle byl prostě dost slabý. Však to je také teprve druhá autorčina knížka. Čtení každopádně nelituji, čte se svižně, je to legrace a je to hlavně Agatha!