Brána osudu

Brána osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234838/mid_brana-osudu-wzv-234838.jpg 3 200 54

Tommy & Pentlička série

< 5. díl

Jedinečné, důvtipné a napínavé příběhy z pera královny zločinu a nejprodávanější spisovatelky všech dob – nyní nově v luxusní edici věnované speciálně jejím detektivkám. Tommy a Pentlička Beresfordovi se rozhodnou užít si zasloužený odpočinek a pořídí si dům na venkově. Stěhování jim však komplikuje množství knih – ať vlastních, či těch, které tu zanechali předchozí majitelé. Mezi nimi je i Černý šíp od Roberta Louise Stevensona. A v něm zašifrovaná zpráva o smrti Mary Jordanové… Objasňování záhady z minulosti a odhalení tajných špionážních souvislostí spustí řetězec událostí, které mají za následek další vraždu – a Tommy s Pentličkou se opět ocitají ve smrtelném nebezpečí… Brána osudu z roku 1973 je posledním románem, který Agatha Christie napsala. Na zpracování zápletky se sice podepsal neúprosně ubíhající čas, přesto šlo ve třiaosmdesáti letech a po desítkách mimořádně úspěšných titulů o výkon, jenž si zaslouží jak trochu laskavé shovívavosti, tak především úctu všech milovníků autorčiných knih.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Postern of Fate , 1973

haki34
18.11.2016 3 z 5

Vzhledem ke stari vsech zucastnenych az smutny pribeh.. Podzim zivota na vas dychne , a je vam tak nejak lito, ze vsichni jsou uz de facto jednou nohou v hrobe.. Sice T&P nebyli moje oblibena dvojka, ale tady je mi tech starecku v podstate lito.. Co uz je pred nimi ??? Agatha tady asi promitla sve pocity a sama sebe...

bookcase
01.09.2016 4 z 5

Agátka má můj obdiv, že v třiaosmdesáti letech byla ještě schopná napsat detektivku, byť trochu úsměvnou. Mluvící Hanibal pobavil. Smekám, protože pochybuju, že bych byla schopná v tak pokročilém věku vůbec něco napsat. Náhodou milé rozloučení. Tommyho a Pentličku jsem měla vždycky ráda.

strakoliber
04.05.2016 4 z 5

Poslední dílo Agathy Christie, které nepostrádá napětí a docela dobrou zápletku. I když byla trochu rozvleklejší, nenudila jsem. Zklamalo mě ovšem rozuzlení, hlavně proto, že pachatelem nebyl (jako jinde je) někdo, koho jsme znali od zachátku příběhu.

Kristian
11.12.2015 2 z 5

Děkuju za Vaše komentáře, protože jsem si připadal divně, že mi to nedává moc smysl. Myslím, že jsou tu některé postavy, které se objevily i v Cestujícím do Frankfurtu. Někdo tu psal, že ne všechna díla by se měla vydávat a tohle k ním opravdu patří. I když mám moc rád Pentličku a Tommyho a Agathu, tak tohle už ne. (Ano, doufám, že v 83 letech si budu alespoň schopen dojít na toaletu a respekt, ale je to škoda. Na druhou stranu paní Christie byla natolik geniální, že nechala vydat posmrtně Zapomenutou vraždu, což byl skvělý tah. Byla by škoda, kdyby kariéru ukončila touhle knihou.)

RobinzeŠenova
10.12.2015 3 z 5

3 hvězdičky jen proto, že je to kniha Agathy Christie, které v té době bylo 83 let. Děj snad ani není dějem. Pochválil bych však některé dialogy a postava Pentličky mě nezklamala ani v této knize, třebaže se prohrabovala v knihách dvě kapitoly a mluvila o tak nezáživných věcech... Knihu jsem nedočetl, ale vrátím se k ní, až si udělám "Maraton knih s Tommym a Pentličkou".

Lefíček
24.11.2015 2 z 5

Tak jsem knihu konečně dočetla, musím přiznat, že jsem u toho několikrát málem usnula, dočetla jsem, jen proto, že jí chci mít komplet přečtenou.

misha006
17.10.2015 3 z 5

Od Agathy jsem četla většinu knih. A tato rozhodně nepatří mezi její nejlepší, ale zároveň ji nebudu odsuzovat. Byla to její poslední kniha a psala ji na sklonku životu, takže můžu jen smeknout. Děj je takový rozvláčný a v podstatě o ničem. Neustále tu diskutují dva staří detektivové ve výslužbě, kterým to pátrání bohužel už moc nejde. Přes to všechno, jsem, ale byla zvědavá jak to dopadne. Vůbec nejsem zklamaná, že jsem knihu četla.

Zdenda20
08.09.2015 2 z 5

Četl jsem od autorky více knih, ale tohle je jen povídání starých lidí. Čekal jsem trochu víc.Jedině co mi pobavilo, že paní v knize reagovala podobně jako většina postižených čtenářů. Při ukládání knih do knihovny každou vzala do ruky a část si přečetla, aby si ujasnila o čem je. Škoda , že je to tak roztáhlé.

Dumicek
13.08.2015 3 z 5

Tato kniha je ta nejslabší z pera Agathy, ale zas musíme brát to, že ji sepsala v úctyhodných 83 letech! No a to zase klobou dolů...Kdo je milovníkem Agathy, tak přečte všechny její knihy i ty méně zdařilé.. Pentličku a Tommyho jsem neměla moc v lásce v žádné knize ( dávám přednost Poirotovi), ale zde už to byli opravdu důchodci, kteří mi občas přišli až trochu pomatení :) Nejlepší byl Albert a pes Hannibal. Přečetla jsem a už určitě nikdy znovu neotevřu...

kolacky
26.07.2015 3 z 5

Trochu zvláštní, ale nekup to, když máš Agathu jinak celou...

dzejnyka
07.07.2015 3 z 5

Dať viac ako 3* by bolo nespravodlivé voči ostatnej tvorbe Agathy. Dielko je naozaj citeľne slabšie. Avšak keď si pomyslím na to, že mnohí autori takto nepíšu ani v mladom veku, a nie na sklonku života v 83 rokoch, symbolický klobúk musím dať tak či tak dolu.

wooloong
24.06.2015 2 z 5

Tommyho a Pentličku jsem nikdy moc nemusela a Tommyho a Pentličku na penzi postižené stařeckou demencí už vůbec ne. Nejchytřejší postavou celého nudného špatně napsaného příběhu s plytkými dialogy se jeví pes Hannibal. Souhlasím s Lenka4, že tento příběh neměl být vůbec vydán. Už s ohledem na autorku, která ve svých dobrých letech dokázala napsat desítky úžasných detektivek s chytře vytvořenými zápletkami a překvapivým rozuzlením. Jedna hvězdička je jako pocta paní Christie a druhá za dva tři vtipné momenty nad kterými jsem se mohla alespoň pousmát.

MalatekD
16.06.2015 1 z 5

Všechno, co napsala velká spisovatelka, stojí za přečtená, i když je to škvár. To je vše, co k této knize mohu říci. Vzhledem k tomu, že jí bylo asi 83, když tuto knihu psala, tak jí to omlouvá a číst se to tak nějak dalo, ale chybělo jakékoliv napětí a děj skoro žádný.

Lenka4
02.05.2015 1 z 5

Ne všechno, co autoři napíší, by mělo být vydáno. Nedovedu si představit nakladatele, který by tento příběh vydal, kdyby ho napsal někdo jiný. Agatha Christie je však brána jako dobrá prodejní značka (zaslouženě) a má spoustu nadšených čtenářů, kteří si koupí vše, co od ní vyjde. Ovšem hrozí nebezpečí, že ti z nových generací čtenářů, kterým jako první kniha z pera slavné autorky detektivních románů přijde do ruky právě Brána osudu, nebudou mít chuť číst její další tvorbu. Což je škoda, neboť ta je na kvalitativně zcela jiné úrovni.