To

To https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267/mid_to-i6S-267.jpg 4 4786 881

Příběh o klaunovi Pennywiseovi, který je ztělesněním věčného zla a který zabíjí děti v mainském městečku Derry. Parta kamarádů kolem Billa Denbrougha, říkající si „Smolaři“, se mu rozhodne čelit nejen proto, že Billův mladší bratr byl jednou z klaunových obětí. Na podzim 1957 se dávají do boje – Smolaři versus Pennywise – s úmyslem zničit ho. Avšak v roce 1985 je TO znovu zpátky – a tentokrát je Billem a spol. už opravdu rozladěné!... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Melantrich

It , 1986

Jerry.69
24.04.2016 5 z 5

Je to již dlouhá řádka let, co jsem tento skvost četl poprvé .... zhlédl film....četl podruhé... Ale jedno se již nikdy nezmění, pokaždé když přijede cirkus a dětmi oblíbená postava klauna táhne městem a láká na vystoupení, mám mrazení v páteři a ohlížím se po hasáku, klacku či čemkoli jiném čím bych toho namalovaného zmetka s umělým úsměvem případně umlátil .... krásně stvořená fobie, děkuji Mr. King :-).

Luccciiicek
22.04.2016

konec se už moc táhl, ale jinak patřila mezi ty lepší:)

katerina5544
16.04.2016 5 z 5

Vynikající, má přes tisíc stran, ale čte se sama, je to brutální, ale geniálně napsané!

wesia
11.04.2016 5 z 5

Excelentní...

Klacekzlesa
06.04.2016 5 z 5

Na konci jsem si říkala, že ta knížka mohla být klidně delší.. Klaun Pennywise nepřestává děsit.

Cryptkeeper
05.04.2016 5 z 5

Nadčasový,hororový skvost :)
Nemálokrát jsem se večer při čtení díval za sebe,když jsem se konečně odtrhl od čtení a došel si aspon na ten záchod;)

Milda58
31.03.2016 3 z 5

Přestože jsem film viděl kdysi dávno a pamatuji si ho jen matně, vím, že mě tenkrát dostal. To bohužel nemohu tvrdit o knize a po filmu přišlo spíše zklamání.Možná bych hodnotil o hvězdičku výše, kdyby byla kniha alespoň útlejší. Někdy méně znamená více, to platí i pro Kinga.

Lucie85
31.03.2016 5 z 5

Úžasně děsivé a hrůzné! Jednoznačně skvělá kniha.

parxel
27.03.2016 5 z 5

Tahle kniha se Kingovi prostě povedla. V podstatě od začátku do konce mě To bavilo i přes tu hromadu ukecenýho bláta, kterým King nešetřil. Líbili se mi příběhy postav, jednotlivé dějové linie a vůbec celkově ta atmosféra. Prostě To mi sedlo. Až budu mít náladu na nějaký knižní maratón, tak si To někdy zopakuju.

ElenRiannon
20.03.2016 5 z 5

Už nikdy se do umyvadla nebudu dívat stejně. :)

adelllch
12.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha

petshop
05.03.2016 4 z 5

Teď tady naštvu spoustu lidí, ale nedá se. TO je pěkná blbost. Což o to, napsané je to velmi dobře, zhruba těch 900 stran mě to opravdu bavilo, ale pořád něco chybělo. Doufala jsem, že to právě přijde v závěru knihy, ale ten naopak zhatil všechny dobré dojmy, které jsem z knížky doposud měla. Bylo to zklamání jako hrom...

mochr
12.02.2016 4 z 5

BRR
četl jsem před několika lety ale i teď mi běhá mráz po zádech. Při čtení mě děsilo TO. kniha je opravdu dlouhá a zkracení by jí neuškodilo, některé pasáže jsou zbytečně roztahané.

skableska
10.02.2016 4 z 5

No ... co na To říct :-) Během čtení se mi neustále měnily pocity z knihy... některé pasáže super, hltala jsem je, některé jsem naopak přejela v rychlosti, protože pro mě byly nudné. Avšak poslední třetina knihy mě utvrdila v tom, že King je skvělý spisovatel a ještě si od něho něco přečtu :-)
Ale i přesto si myslim, že by na škodu nebylo, kdyby kniha byla alespoň o třetinu kratší...

"Tohle jsou jeho kamarádi a matka nemá pravdu: nejsou to špatní kamarádi. Možná, pomyslel si, ani něco takového jako dobří a špatní kamarádi neexistuje – možná existují prostě jen kamarádi, lidé, kteří za vámi stojí, když je vám nejhůř, a kteří vám pomáhají překonávat samotu. A pro ně asi stojí za to mít strach, doufat a žít. A možná také i za ně zemřít, když je to třeba. Žádní dobří kamarádi. Žádní špatní kamarádi. Jen lidé, které chcete, s nimiž potřebujete být; lidé, kteří se zabydlí ve vašem srdci".

"Všechno je mnohem těžší, když to je doopravdy. Když máš srdce v hrdle. Když to není hra"

Vilas1979
10.02.2016 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od Kinga, prý jedna z nejlepších, což je ostatně vidět i na hodnocení zde, očekávání tedy bylo hodně velké. Film jsem neviděl, nebo to bylo hodně dávno, protože obličej toho klauna si pamatuji, ale skutečně nic víc. Hodnotit klasiku, jakou je To, je velmi obtížné, je to jako hodnotit Povídky malostranské nebo Beatles. Klasická díla, která obstála ve zkoušce času, ta se přeci nemohou nelíbit, snad leda by je čtenář nebo posluchač nepochopil a chyba je tedy na jeho straně. K takovým dílům pak přistupuji s respektem, zároveň však s obavami. Bude se mi to líbit, tak jak by mělo? Bude se mi to líbit jen proto, že se mi to prostě líbit má a očekává se to? Nu, To rozhodně nebylo špatné, zápletka skvělá, dvě linie, které se na konci protnou, detailně vykreslené postavy, které si prostě zamilujete, na plný počet to však není. Stejně jako u Nezbytných věcí jsem se občas přistihl, že při čtení myslím na něco jiného a tentokrát to skutečně nemohu svést na nečtecí období a náladu. Kniha mi místy připadala nějak moc naředěná, příliš mnoho až nesmyslných detailů, odboček z hlavní linie příběhu, spoustou vaty byla obalená i hlavní linie. Kolega to lakonicky okomentoval: „To je prostě King, klasickej King.“ Mě nevadí velký počet stránek, ale jsem zvyklý na poněkud větší spád, očekávám, že když knihu večer otevřu a budu číst dejme tomu hodinu, že za tu hodinu něco dostanu, příběh poskočí dopředu, takové to, když člověk nedokáže knihu odložit a říká si no dobře, tak ještě jednu kapitolu. Místo toho si však říká, k věci, mistře, k věci! První třetina knihy mi přišla skoro až úmorná, o spádu se dá mluvit zhruba někde od poloviny, ale to už pomalu z různých náznaků víme jak TO funguje a odkud přišlo a vlastně i jak to celé dopadne. Nějak se mi ani nedařilo vcítit do té hrůzy, kterou ta děcka musela prožívat, byť se King samozřejmě vyžíval v detailním nekonečném mnohastránkovém popisu a já knihu četl hlavně v noci. Ale abych jen nekritizoval, zajímavé mi přišlo, jak King do knihy zakomponoval svoje drogové zážitky, už jen zhmotňující se vaše největší noční můra není vlastně nic jiného, než velmi nepěkný drogový flashback nebo bad trip, Patrick, který si o sobě myslí, že je jediný skutečný člověk na světě a pokud zemře, zemřou i všichni ostatní lidé, to je velmi pěkně rozvinutá psychoza, nepřirozeně živé hlasy v hlavě, tak odlišné od vnitřního hlasu, zase solidně rozjetá schizofrenie, pochybnosti, zda člověk vůbec žije, pocit, že věci do sebe tak nějak podivně zapadají, jako by člověka něco řídilo, nějaká vyšší síla, je tam toho skutečně požehnaně a bavilo mně to. Pozitivní efekt ale to množství stránek přece jen má, protože knihu čtete déle než obvykle, postavy vám skutečně přirostou k srdci, po dvou týdnech se s nimi prostě loučíte velmi těžko a říkáte si: Mohlo to být delší, skutečně to mohlo být delší. Čtyři hvězdy, ale nevylučuji, že to možná časem uzraje na pět.

hardrock
03.02.2016 5 z 5

klasika. Ked sa Kingov prud slov raz rozbehne, je ako lokomotiva, alebo ako drava rieka. To uz proste nezastavis :)

hanka616
02.02.2016 3 z 5

Kniha je napínavá a někdy člověk cítí ten strach, ale je taky zbytečně "roztahaná" a některé části mohl autor klidně vypustit.

premacech
27.01.2016 5 z 5

Bez debat. Verzi mam v paperbacku, je dost jetá,a le ještě se za Bev a spol zase brzy vydám. 100%.

katy238
22.01.2016

Jeden ze dvou Kingů, které jsem nedokázala dočíst. Někdy přemýšlím, že se k němu zkusím vrátit, ale stále se mi nechce. Zpřeházené dějové linie u velkého množství postav mě stále odrazují. V příběhu se mi dost těžko orietovalo.

JohnyT
16.01.2016 1 z 5

Kniha roztahana ako transibirska magistrala deju pomenej...pri citani som zistil ze kniha je to posledne co ma zaujima... nedocital som...mozno dam Kingovi este sancu ...ale asi zostanem len pri filmoch...