Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389601/bmid_tma-B2w-389601.jpg 3 1302 375

Televizní scenárista přijíždí na osamělou horskou chatu v pohoří Malá Fatra, kde si chce oddychnout od hektické práce a napětí v manželském vztahu, ale i vychutnat si poklidnou zimní atmosféru. Pak se však stane cosi nečekaného a jeho ozdravný pobyt se změní v děsivou noční můru. Přestože dveře nikdo nezamkl, chata se mu stane vězením a on v ní svede zoufalý boj o přežití.... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Argo

Tma , 2015

Ajuszka
15.05.2019 5 z 5

Tak tohle.. bylo...něco! Kniha se mi doma ,,válí" od Vánoc..Panejo.. Přečteno za cca 3 hodiny.Nedalo se přestat.Chlapík si vyrazí do svého opuštěného srubu v horách a to se mu stane osudným.Člověk by až řek,že je nesmrtelný,tohle všechno přežít!Určitě doporučuju a já se později poohlédnu po dalších knihách tohoto autora.

jprst
11.05.2019 2 z 5

Tohle je zatím nejslabší příběh, který jsem zatím od Kariky četl, takže nastal čas, abych jeho tvorbu na nějakou dobu vynechal. A mám pocit, že tato doba bude spíše delší.

orinka3
01.05.2019 1 z 5

Divné, slabé, nudné.

Jjaanneet
29.04.2019 2 z 5

Začátek knihy dobrý, ale zbytek jsem se bohužel už jen trápila. Zdlouhavé, opakující se pasáže mě nudili. Čekala jsem grandiózní konec, který se bohužel také nekonal. Napětí se mě jen lehce "dotklo" v druhé chatě. Knihu bych svým přátelům nedoporučila, bohužel.

Adelajda_4
20.04.2019 4 z 5

Tak tohle bylo vážně děsivé! Kniha začíná idilicky, hlavní hrdina si jede vyčistit hlavu do osamělého srubu kdesi ve slovenských horách, tento pobyt se ale změní v boj o holý život poté, co po nakapání kapek do očí oslepne. Od této chvíle se v chatě přestává orientovat, začíná mít hlad a bojuje se zimou. Kromě toho ho navštíví nezvaný host, který se ho snaží zabít. V chatě má diktafon, se kterým si “povídá” a skrz tuto komunikaci se dozvídáme jeho životní příběh, který je ke konci dost šokující. No, on celý konec knihy je poměrně šokující a donutí čtenáře nad příběhem přemýšlet. Jediné, co mi na knize vadilo bylo mnohdy zmatené a nevysvětlitelné chování hlavního hrdiny, no i když, pokud je člověk v takovéto situaci, asi nejedná úplně racionálně.

Hellsbells
18.04.2019 3 z 5

První půlka mě teda vůbec nebavila, přišlo mi to hrozně utahané. Až po půlce se to prolomilo a začlo se něco dít.

Nazli
16.04.2019 4 z 5

Trhlina se mi líbila víc, ale.. Děsivé, reálné, čtivé. Těším se na další knihu.

Terezulina
03.04.2019 4 z 5

Bylo to čtivé a líbila se knížka, ale ne tak jako Trhlina.... ta se mi zatím líbila víc.... uvidíme co další knížky od pana autora :-)

pavel6855
02.04.2019 3 z 5

Tato kniha je velmi čtivě napsaná, prakticky vám nedá moc času na oddych a přemýšlení o pozadí děje, který nakonec vyjde na povrch.. Prakticky do posledních 40 stran nemáte nejmenší tušení co se děje, ale prostě vás to baví číst..... Finále je nejen zde ale i na jiných serverech špatně hodnocené, mě přišlo i přes to jak klišovité bylo, v celku dobře napsané a podané i když si dovedu představit o krapet lepší konec. Bohužel se obávám, že i přes to jak se mi kniha dobře četla a jak se mi líbila, že mi zůstane v paměti dlouho anebo že bych se k ní někdy měl vrátit.. Jednohubka ale krásná :)

Aivinka
28.03.2019 3 z 5

Tato kniha mi možná nenaháněla hrůzu jak by měla, ale i tak nemůžu popřít silný příběh. V knize mě osobně rušily všelijaké vzpomínky na život hlavní postavy.

Konec mě vysloveně vytočil, nedokážu vysvětlit proč.

bara8636
25.03.2019 3 z 5

Kniha Tma způsobila další "pořádnej bugr" v mé hlavě. Nebyla už pro mě sice tak čtivá jako Trhlina a do některých částí jsem se musela pořádně zakousnout. Ovšem ten závěrečný kousanec stál za to a byl opět MASAKRÁLNÍ .....
Uritě si s chutí dám ještě nějaký další kousek od tohoto autora.

hroubek
25.03.2019 2 z 5

Osobně jsem si o knize nic nezjišťoval a prostě jí zkusil. Ze začátku mě to hodně bavilo. Bylo to správně napínavé a to co se hlavnímu hrdinovi dělo, pořád udržovalo mou pozornost. Někde v půlce se to zlomilo, a začalo to být trochu přeplácané a v tomto rytmu se pokračovalo až do samotného konce. A zde se ukazuje úplně největší problém celé knihy - konec. Autor Jozef Karika se snaží přijít s šokujícím zvratem a pointou, jenže si neuvědomil, že to prostě nebude fungovat. A co je nejhorší, podkopal vše co před tím napsal a to co celou dobu budoval. To napětí, ten pocit nejistoty a soucítění se stavem hlavního hrdiny. Všechno je během dvou stránek pryč, a to takovým způsobem, který rozhodně není uspokojivý. Ze začátku dobrý, ke konci velké zklamání.

handulli
20.03.2019 4 z 5

* 3,5 Tak jsem z knihy dost rozpolcená. Na začátku mě naprosto chytla, přečetla jsem v zátahu půlku, chvílema jsem napětím málem nedýchala, zhruba od té půlky už to začínala být nuda a já si vzpomněla na knihu Stařec a moře, kterou jsem kdysi povinně přelouskala před maturitou a ani po přečtení jsem nechápala, jak se autorovi podařilo v podstatě o ničem popsat přes 100 stran. Načež přišel závěr a já si uvědomila, že to čtu s obočím vystřeleným skoro do půlky čela. Trošku mi to přišlo jako kdyby přišel dramaturg a scénář na konci seškrtal a donutil scénáristu k radikálnímu přepsání. Poslední stránky se mi obočí vrátilo do původní polohy a já zjistila, že mi ze skvěle rozehraného příběhu plného napětí zůstala na jazyku zvláštní pachuť. Trhlina pro mě je o něco lepší (u ní jsem to měla naopak - skoro nudný začátek vycpaný vatou vynahradil následný děj a finále).

romusak
20.03.2019 1 z 5

Špatné čtení, hlavní hrdina je nesympatický magor, který převážně koná více jak nelogicky. Ale nakonec, dobře mu tak!
Nebýt komentářů čtenářů k dalším knihám pana spisovatele, už bych po tomhle díle na něho zanevřel, ale takto mu dám ještě šanci, minimálně Trhlinu si přečtu.

ArwenAragorn
17.03.2019 1 z 5

Po Trhlině obrovské zklamání.

Gilnien
14.03.2019 4 z 5

Dobré, ale na jiné Karikovi knihy to nemá.

pavčape
11.03.2019 3 z 5

Knížka se četla dobře, za víkendový den přečteno, ale ... Ale asi nejsem ta správná cílová skupina. Horory příliš nevyhledávám, řekla jsem si, že to zkusím. Ale buď je knížka slabý odvar hororu a nebo se já neumím lekat. Protože jsem se vážně ani jednou nevyděsila. Trhlina se mi líbila více, o té jsem ještě dlouho přemýšlela. Tma mě přemýšlet nedonutila.

pafčaodřeky
05.03.2019 2 z 5

No za mne spíš slabé. Od začátku bylo jasné, že vše je jinak, než se tváří. Nevěřila jsem "scénáři", byl prostě mizerně napsaný, průhledný, nedůvěryhodný. Nelogické situace typu: chatu sice dobře znám, ale nenajdu sekeru...mobil,moje jediná záchrana-rozflákám ho....jsem ironický drsňák-ne jsem lítostivá chudinka-ne jsem zuřivý magor-....Napětí se nedostavilo, spíš naštvání, jaká je to blbina.

kristyna3538
03.03.2019 5 z 5

Tma. Moje další knížka od Jozefa Kariky. Úplně jiná než je Trhlina a Strach, ale rozhodně nezklamala. Žánr se od předchozích dvou jmenovaných hodně liší, ale je vidět, že pan Karika umí psát a je jedno, který žánr má momentálně v hledáčku.

Při čtení Tmy na vás může padnout úzkost z beznadějné situace, zimního nelítostného prostředí, z neskutečné smůly, která provází hlavního "hrdinu" a v neposlední řade z nevítaného hosta, který ho terorizuje.

Suma sumárum: I když je laťka nastavená u Trhliny a Strachu hodně vysoko, tak Tma se jimi nenechá zahanbit a rozhodně si jí přečtěte.

Nessta
02.03.2019 5 z 5

Upřímně nechápu ty záporné komentáře. Knížka byla napínavá od začátku až do konce. Ano, je to nejslabší že všech Karikových knih, ale to vůbec neznamená, že je špatná. Jen laťka je nastavená proklatě vysoko...