Tiché roky

Tiché roky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6541 1580

jirina4159
08.08.2019 4 z 5

Přečteno, pěkně napsané, ale některé věci jsem nepochopila, nebo nečetla dost pozorně.

pavlinka0250
08.08.2019 5 z 5

Každá z knih paní Mornštajnové je jedinečná a proto nebudu srovnávat, která z nich je nejlepší. Já je mám ráda všechny.
Tiché roky jsou dalším velice podařeným dílem.
Jako vždy skvěle napsané, čtivé a člověku je líto, že je na konci.

weberda
08.08.2019 4 z 5

První část knihy mě moc nebavila,ale pak se dej rozjel a docetla jsem jedním dechem.Za mě doporučuji.

petronella1
07.08.2019 5 z 5

Moc hezká kniha, krásně se mi četla, ale otevřené konce moc nemusím a že jich poslední dobu je...

Hankah265
07.08.2019 5 z 5

Trochu jiná kniha od paní Mornštajnové, ale opět skvělá... Co může ticho napáchat v mezilidských vztazích....

J&B
07.08.2019 5 z 5

Opět mistrovské dílo paní Mornštajnové.

chrastova.m
07.08.2019 4 z 5

Paní Mornštajnová je vážně excelentní vypravěčka. Její styl psaní dokáže vtáhnout do děje, zajímá vás, jak bude kniha pokračovat a nutí vás číst dál a dál. Na jejích knihách se mi líbí, že na začátku se člověk dívá na příběh jinak než na konci - postupně odkrývá tajemství postav... Oceňuji rozdělení kapitol, kdy začíná vždy stejnou větou - zajímavý nápad.

dadako
07.08.2019 5 z 5

Je jedno jestli je to Hana, Hotýlek nebo "jen" rodinné drama Tiché roky. Paní Mornštajnová prostě umí vyprávět a její knihy se čtou náramně čtivé a baví. Myslím že k jejím knihám se velmi rychle vrátím. Už dlouho se mi nečetlo nic tak příjemně jako její knihy. Chvíli mě bavila více linie Svatopluka a chvíli ta Bohdančina, ale ve finále je to celá kniha, která zaujme a chci číst dál, ale bohužel už není co...

Acquenta
07.08.2019 4 z 5

Po přečtení ,,Hany" jsem čekala stejnou bombu. Bohužel musím říct, že kniha mě moc do děje nevtáhla, od poloviny už to bylo záživnější a lepší, ale začátek...moc se mi líbily stejné věty, na konci a začátku kapitoly, zajímavá myšlenka. Příběh dojemný, pěkný, ale na Hanu to nemá :-(

petulkaaaaaa
06.08.2019 3 z 5

Ačkoliv kniha byla velmi čtivá, nedokázala jsem se s žádnou z postav ztotožnit, příběh plynul kolem mě a nijak mě nezasáhl. Velmi mě zklamal konec knihy, který si podle mě zasloužil ještě pár stránek. Jsem fanoušek otevřených konců, pokud mají smysl, zde jsem ho postrádala. Knihu tedy sice mohu doporučit, ale nesdílím všeobecné nadšení. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, viděla bych své hodnocení někde mezi.

Je pravda, že jsem ke knize přistupovala po nadšení z předchozí autorčiny knížky, Hana, u které jsem měla od začátku do konce pocit, že mě příběh bere za srdce a lépe jsem se dokázala do příběhu dostat.

ZuK1
05.08.2019 5 z 5

Paní Mornštajnová píše moc hezké knížky ... i když Hana je asi nepřekonatelná ...

Didi15
05.08.2019 5 z 5

Tak tato paní autorka mě velice baví . Opravdu tleskám, musela jsem číst a číst, přečteno na jeden zátah . ,, Krásné ,, rodinné drama. U některých knih vás mrzí, že nemají více stran.

Toňula
05.08.2019 4 z 5

Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ale postupně příběh gradoval a vtahoval do děje, takže na konci jsem se nechtěla s hrdiny rozloučit a chtěla znát jejich další osudy..Knihy Hany Mornštajnové dýchají lidskostí i smutkem a nikdy nedokáží zklamat...

qwerb
05.08.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla citlivě napsaná, pěkně propojená. Jen konec se mi zdál useknutý, jakoby nedokončený. A pak mi přijde divné, že hlavní hrdinka byla němá, ale nikde ani zmínka, jak se dorozumívala s okolím. Jinak mě příběh pohltil, četl se splavně.

prochajda
05.08.2019 5 z 5

Krásně napsaná kniha, úžasný příběh, mohu jen doporučit.

Lenka_J
04.08.2019 5 z 5

Po Haně už jsem u Tichých roků věděla, do čeho jdu. Styl vyprávění, prolínání jednotlivých dějových a časových linek opět nezklamalo. Musím říct, že pro mě to byl ještě větší zážitek než u Hany. Na konci jsem marně čekala na další řádky, které by mi dopověděly celý příběh a jak to dopadlo s jednotlivými postavami, bohužel jsem se nedočkala. Na jednu stranu je to dobře, příběh ve mně dozněl tak, jak měl. Na stranu druhou... Když s hlavními postavami prožíváte jejich příběh, tak jej chcete znát do posledního písmene. Nicméně nic to nemění na kvalitě, naopak to jen vypovídá o tom, jak je knížka dokonalá, když po jejím dokončení má člověk pořád chuť číst dále.

Chytuš
04.08.2019 5 z 5

Porovnávat jednotlivé knížky Aleny Mornštajnové mezi sebou je jako řešit, jestli je lepší rubín, safír nebo smaragd. Všechno jsou to drahokamy, záleží už pak jen na osobním vkusu, jestli se vám líbí červená, modrá nebo zelená třpytivá nádhera... Pro mě to autorka znovu dokázala - nádherná a bohatá čeština (ach, už jen ten název, kolik v sobě skrývá skrytých významů) v kombinaci s kvalitně vystavěným příběhem dělá z téhle knížky další pozoruhodný čtenářský zážitek... Paní Mornštajnová, děkujeme, pište dál, vaše příběhy jsou prostě jedinečné a neskutečně čtivé!

rajcatko
03.08.2019 4 z 5

Slabší, než Hana, přesto paní Mornštajnová prostě umí. Přečteno za dva dny.

boticelli
03.08.2019 5 z 5

Od paní Mornštajnové si přečtu každou budoucí knihu. V tomto románu projdeme téměř celé minulé století a to mě baví.

P-puma-
03.08.2019 4 z 5

Jsem veliká obdivovatelka paní Morštajnové. Velmi se mi líbí její styl psaní. Kniha je podle mě nejslabší zatím z vydaných. Části psané z otcova pohledu jsou čtivé a rychle utíkají ale Bohdaniny části mě moc nezaujali, byli víc popisné a málo dějové.