Tiché roky

Tiché roky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6568 6568

ponelopa
06.05.2019 4 z 5

Další skvělá kniha od Aleny Mornštajnové. Přečetla jsem už všechny a všechny jsou vynikající, ze žádné jsem nebyla zklamaná...Tiché roky jsou zase něco úplně jiného. Líbí se mi, jak dokonale vykresluje vnitřní svět a pocity hlavních postav a v pozadí jen tak mimoděk popisuje důležité dějinné události.

Safienka
05.05.2019 5 z 5

Skvělá stejně tak, jak o ní čtenáři básní :) Líbilo se mi to napětí až téměř do konce a ta protkaná mlčenlivost. Vůbec bych to u dcery nečekala a docela mě to vlastně i z pohledu otce překvapilo :)

Richisa
05.05.2019 4 z 5

Moje první kniha od autorky. A zaujala mě hodně. Kniha je psána moc pěkným jazykem psychologické vykreslení postav je dokonalé - jako by to byli mi příbuzní. Kniha se četla docela sama... Super.

Nádherná studie toho, co z nás dělá chování lidí okolo nás. Trochu mě mrazilo z celé atmosféry... Bohdany mi bylo upřímně líto, ale rozuměla jsem i Svatoplukovi a Běle. Úplně mi nesedělo chování Svatoplukovy maminky...

Co mi trochu vadilo byl uspěchaný konec.

Anahk1
05.05.2019 5 z 5

Vřele doporučuji.. výborné čtení..opět moc povedený příběh paní Mornštajnová, za který moc děkuju.. je zvláštní, jak jedno "nešťastné" rozhodnutí (osudová chyba), ovlivní nejeden život a to navždy..

Mayashell
05.05.2019 5 z 5

moje první kniha od této autorky a rozhodně nejsem zklamaná. Osud dcery i otce jsem prožívala s nimi a chápala je. Konec byl pro mne překvapením a určitě bych pár stránek navíc ještě přidala.

mariva
05.05.2019 4 z 5

Autorka opravdu umí psát mimořádně zajímavé knihy. U této mi chvíli trvalo, než jsem se v ději zorientovala, ale pak už jsem si čtení užívala. Pro čtenáře snad může být nějakou dobu problém pochopit, v čem vlastně spočívá jinakost Bohdany, která je často zmíněna, ale teprve až téměř v závěru vysvětlena. Možná bych také uvítala, kdyby autorka věnovala v závěru trochu víc prostoru Blance a tomu, co všechno prožila. Ale i přes to všechno to byla velmi zajímavá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.

st18321
05.05.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha. Chvilku jsem se obával, že to nebude tak silné. Příběh se poté ale pořádně rozjel. Trochu mi to připomínalo Hanu, kde je rovněž ústřední postava podivínská a poté je vysvětleno co se jí v životě stalo. Zase musím dát plný počet. Přečteno za čtyři dny.

Mosula
05.05.2019 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a ačkoli se četla jedním dechem, nijak mě nenadchla. O nefunkčních rodinných vztazích už bylo mnohokrát vyprávěno jinde a lépe, ty překvapivé zvraty tady nefungovaly a nudil mě i jazyk - místy mi připadalo, že čtu slohovou práci nadané septimánky a ne vyzrálou českou autorku. Škoda, jinak mám Mornštajnovou docela ráda.

Maevie
05.05.2019 5 z 5

Příběh otce poznamenaného životní ztrátou, zklamáním a společenskou deziluzí a dcery bojující s nezájmem a lhostejností své rodiny. Až po dlouhých letech si uvědomí, že pocit osamělosti, se kterým bojují každý zvlášť, mají společný. Autorka nám opět předkládá příběh, který je ve své podstatě neuvěřitelně prostý i zatraceně složitý, jak jen rodinné vztahy mohou být. Síla vyprávění Aleny Mornštajnové vyplývá z jejího vcítění do postav a jazyku, který je lidský a citlivý, a u Tichých roků tomu není jinak.

knihovnička007
05.05.2019 5 z 5

Další knihy této autorky, hodně jsem se na ni těšila.
Jak jeden okamžik zničí život celé rodině...
Líbilo se mi, jak autorka skvěle popsala postup smýšlení Svatopluka. Nadšení, elán, zamilovanost, těšení, ale také obavy, strach, vztek atd.

Květi62
05.05.2019 5 z 5

Opět hodně povedená knížka mojí oblíbené spisovatelky. Je to vyprávění dvou pohledů, dcery a otce. Popis stejných situací ze dvou pohledů mnohé vysvětluje. Přesto musím říct, že ačkoliv jsem Svatopluka v některých situacích chápala, patřil k těm záporným, kteří hledají chybu v jiných a jen těžko si přiznávají, že vše zavinili právě oni. Samozřejmě Bohdance jsem fandila od začátku a byla bych ráda, kdyby poslední slovo, které bylo vysloveno v knížce patřilo právě Bohdance. A proč vlastně ne?

iška
05.05.2019 5 z 5

Paní Mornštajnová mě vtáhne do děje vždy hned od první stránky. Její hrdinové jsou lidé, kteří žijí kolem nás. Poznamenaní dobou a podmínkami, které ta doba pro ně vytvářela. Byl to silný příběh.

Ladasom
05.05.2019 5 z 5

Další z knih od Aleny Mornštajnové, která opět nezklamala. Silný příběh, který se četl jedním dechem.

Matita310
04.05.2019 5 z 5

Alena Mornštajnová snad nikdy nezklame. Na tuto knihu jsem se dlouho těšila a když konečně vyšla přečetla jsem ji jedním dechem. Opět velice silný a krásný příběh.

zupri
04.05.2019 4 z 5

Knížka je velmi čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh je skvěle rozepsaný a při čtení mrazí. Jen jsem celou dobu čekala na nějaký zásadnější zvrat.... holt jsem rozmazlená výbornou Hanou a pro mě ještě skvělejší Slepou mapou. Laťka je a bude pro paní Mornštajnovou nastavena už navždy velmi vysoko....

Sablu
04.05.2019 5 z 5

Během jednoho dne přečteno, nešlo se odtrhnout.
Slova řečená i nevyřčená nás ovlivní na celý život. To je případ Bohdany, která mi nesmírně přirostla k srdci. Moc jsem si přála, aby rozluštila rodinné tajemství, které ji poznamenalo na celý život připravilo a možnost snazší komunikace s okolím.

Sorrow
04.05.2019 3 z 5

Kniha je vizuálně krásná, má výborný titul, ale téma samotné mě neohromilo. O rodinných tajemstvích, o mlčení, o neschopnosti sdílet informace mezi nejbližšími, již bylo napsáno mnohé. Ač jsou postavy dobře rozkreslené, protože to autorka prostě umí, nesblížila jsem se s nimi ani zdaleka tolik jako v případě předchozí Hany. Od zvratu, který přišel zhruba v polovině knihy, je čtenáři víceméně jasné, co se stane a kam kniha povede. Nemůžu zkrátka upřít knize to, že je řemeslně dobře vystavěná i napsaná, ale ohromená nejsem.

allebra
04.05.2019 5 z 5

Autorka mě opět dokázala dokonale vtáhnout do děje. Napjatě jsem sledovala, jak se která postava rozhodne, s vědomím toho, že následkům svého jednání neuteče ani na konec světa, jenom se projeví v jiné podobě. Nejvíce jsem držela palce Bohdaně, moje nejmenší sympatie měl Svatopluk. Všechny postavy jsou i tentokrát skvěle propracované. Za mě naprostá spokojenost, opět plné hodnocení.

subi
04.05.2019 5 z 5

Kniha ze které dýchá člověčina. Nesmírně lidské vyprávění, které se čte na jedno nadechnutí.

hermína14
04.05.2019 5 z 5

Bezmocně přihlížíme, jak se někteří lidé k sobě nehodí, protože se potkali až poté, co z různých důvodů změnili své chování...a mnohé sny se splní úplně jinak a v jiných časech, než bychom si přáli. Ale mít své lidi pro štěstí je veliké bohatství:).