Tiché roky

Tiché roky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402756/bmid_tiche-roky-yGd-402756.jpg 5 6568 6568

orson
29.04.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha vyprávěná ve dvou časových liniích dvěmi postavami. Na začátku trochu chaos, ale pak se zorientujete a začnete si v hlavě sestavovat, co se vlastně stalo, kdo je kdo... některé věci vám dojdou až ke konci a to vás pak nutí knihu znovu číst od začátku. Za mě super knížka, kterou přečtete na jeden zátah.

andream
29.04.2019 5 z 5

Precteno jedním dechem... od knihy se nadalo odejít a autorka opět nezklamala... nuti vás to číst pořad dal a čekat jakto vlastně bude a jak to vlastně bylo... děkuji za tuto knihu, našla sem v ni mnoho.. doporučuji.

Peřinka
29.04.2019 4 z 5

Takhle, za přečtení ta kniha určitě stojí a hlavně oceňuji, že se spisovatelka chopila i něčeho trochu jiného a není to pořád to stejné. Na stranu druhou se mi předchozí díla Mornštajnové líbila trochu více, velkou roli v tom hrají charaktery postav, které mi přišly příliš obyčejné a nepřirostly mi tolik k srdci. Chvilku mi dokonce trvalo než jsem se začetla (což není u této autorky zvykem), ale nakonec mě přece jenom kniha pohltila a já cítila onu známou tíhu u srdce nad křehkostí lidského života....

Mona-Lisa
28.04.2019 5 z 5

Čtivý kousek, který se dá sfouknout během jednoho dne a člověk nemá rozhodně pocit, že ho promarnil. Ale už teď vím, že se mi nevryla pod kůži, tak jako Slepá mapa nebo Hana. Hodně mi připomína autorčin Hotýlek, kde jsem ocenila, tak jako tady, spletitý příběh, záběr skrze totalitní režimy a pestrost jazyka, který je autorčinou hlavní doménou, ale přesto mi tam celou dobu scházela nějaká přidaná hodnota. Což ale neubírá plnému hodnocení, protože i když vím, že nebudu nad knihou přemýšlet ještě další týden, dnes večer mi určitě nedá spát.

hs777
28.04.2019 5 z 5

Opět mi chybí hvězdičky ... smutné, mučivé, ale mimořádné.

Trustty
28.04.2019 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a opět splnila očekávání.
Opět skvěle napsaný příběh obyčejných lidí a jejich životech.
Nedovolím si srovnávat s žádnou předchozí knihou paní Mornštajnové, protože každá je svým způsobem jedinečná.
Autorka to zkrátka umí napsat velmi čtivě :))
Doporučuji

Sandruš
28.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Příběh velmi zajímavý a čtivý, nechyběly emoce, napětí a potřeba číst až do konce.

Zorka
28.04.2019 5 z 5

Myslím, že Alena Mornštajnová opět dokázala, že psát prostě umí. Moc se mi líbí kompozice jejích příběhů, které nejsou jednoduše chronologické, ale pracují s retrospekcí. Časová mozaika se v jejích knihách postupně skládá, vysvětluje, co dotvářelo charaktery jednotlivých postav a jak je osud (často dosti pohnutý) formoval nebo přímo zdeformoval. Nejinak je tomu i v knížce Tiché roky.

kaka
28.04.2019 5 z 5

Přečtena za 6 hodin, což asi mluví za vše :) Hana je perfektní a překonat ji (podle mě) nejde. Přesto výkon paní spisovatelky v knize Tiché roky nemá sestupnou tendenci, ale drží si svou vysoko zdviženou laťku. Děkuji a za knihu gratuluji!

Majdaloupka
28.04.2019 5 z 5

Jak jsem se na tuto knihu těšila, tak jsem se i bála, abych nebyla zklamaná. Zbytečná obava, paní Mornštajnová je geniální spisovatelka a všichni bychom měli být vděční za chvíli, kdy se rozhodla psát knihy. Miluji čtení knih, ale málokdy se mi stane, abych na jednu stranu byla smutná jak rychle kniha ubíhá a zároveň hltala stránku za stránkou, abych se dozvěděla konec. Tady se to opět povedlo a mně bude pěkně smutno po Bohdance a překvapivě i Svatoplukovi, protože já jejich příběh nečetla, já jej žila.

iveta3689
28.04.2019 4 z 5

Minimalistický příběh, několik postav a žádná zbytečná omáčka, ale je to velmi čtivé, napínavé a emotivní.

Susan94
28.04.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, ani jsem nic jiného nečekala. Autorka našla opět silný příběh plný zvratů. Byla jsem opět nadšená, a jen mě mrzí, že se člověk tak dlouho těší a během pár chvil je kniha přečtená. Nejlepší současná autorka.

Gugu
28.04.2019 5 z 5

Další krásná kniha, Alena Mornštajnová prostě umí psát, píše krásně, jednoduše, řekla bych dokonale. Celou knihu čtete jedním dechem, já se nemohla odtrhnout. Opět sice smutná, smutné téma (nebo spíš příběh jedné rodiny), i když zase trochu jiné oproti předchozím knihám. Opět celý příběh do sebe postupně zapadal, jednotlivé situace se logicky poskládaly. Řekla bych, že paní Mornštajnová nemá v tuto chvíli konkurenci. Už aby byla další kniha :)

Sotek43
28.04.2019 5 z 5

Krasne psaná kniha jako všechny od teto autorky.

cecetka
28.04.2019 5 z 5

Krasna kniha. Zase trochu jina nez predchozi knihy AM. Ke konci jsem i brecela (a to se pak neda cist, kdyz mate rozmazana pismenka).
Pribeh Bohdanky je soucasny, pribeh Svatopluka je vzpominkovy. Podobne jako byl napsan pribeh Miry a Hany.
Psat AM umi. Tato kniha je hodne smutna. Je cela smutna. Presto je napsana stylem, ze se cte jako "pohadka", dej plyne a vy najednou zjistite, ze je konec. AM umi volit slova, umi krasne poskladat vety, odsravce, kapitoly. A o tom psani je. Napsat pribeh tak, aby, i kdyz neni o veselych vecech, se lehce cetl.
AM opet nezklamala :-)

V28
27.04.2019 5 z 5

Další podle mého názoru skvělá kniha Aleny Mornštajnové. Zároveň asi nejsmutnější věc co jsem od ní četl, přestože ani předchozí knihy nejsou humorem nasáklé, tak se přeci jen člověk někdy zasmál....tady opravdu nebylo čemu a přesto čtivé a výborně napsané.

adriane9
27.04.2019 4 z 5

Počáteční rozpaky z komunisicke éry, vystřídala emoční cestička přes moji mysl. Tak polovina knihy mě nudila, Svatoplukova politická cesta životem mě vůbec nebavila, protože z téhle doby je mi osobně zle. Jenže... To ticho o kterém celá kniha vlastně je mě bolí ještě teď po přečtení, ticho co nejde zlomit a překřičet.

lencin
27.04.2019 5 z 5

Výborný román. Na Hanu nemá,ale ta byla dokonalá. Toto je příběh jiný, ale také silný. Věci nebývají takové, jaké se zdají na první pohled být a lidský osud je nevyzpytatelný. Doporučuji.

Ivuska.09
27.04.2019

Pokud máte Alenu Mornštajnovou rádi, určitě si nenechte ujít ani její novinku Tiché roky. Za sebe mohu říct, že Hana byla lepší. Jenže laťka tak byla nastavená příliš vysoko a další dílo by muselo být opravdu hodně dobré, aby ji překonalo. Takže přestože Tiché roky nejsou tím nejlepším, co autorka napsala, pořád je to skvělá kniha.

Clarabel
27.04.2019 5 z 5

Tak na tuto knižní novinku jsem se těšila jako malá holka už několik týdnů. Včera jsem začala číst a právě jsem dočetla. Strhující, těžko hledám slova. Došlo i na slzy a kapesník, jak bývá u Mornštajnové zvykem. Dojemné, velmi lidské.