Temná Raven

První díl plánované trilogie od autora bestsellerové série Gabrielova trilogie. Raven Woodová restauruje ve florentské galerii Uffizi renesanční umělecká díla. Její život navždy změní jedna nevinná cesta z večírku. Když se stane svědkem nesmyslného útoku na bezdomovce, útočníci se posléze obrátí i na ni a zatáhnou ji do úzké uličky. Raven už je napůl v bezvědomí, když útočníky vyruší kakofonie vrčení, po které následuje křik jich samotných. Raven naštěstí upadá do milosrdné temnoty, ale až poté, co zběžně zahlédne stín postavy, která jí šeptá: Cassita vulneratus. Když se Raven probere z bezvědomí, je nenávratně poznamenaná. Vrátí se do galerie Uffizi, ale nikdo ji nepoznává a co je ještě znepokojivější, zjišťuje, že v práci nebyla celý týden. Během jejího zmizení, které si sama nedokáže vysvětlit, došlo v galerii Uffizi k loupeži – zmizely Botticelliho ilustrace nevyčíslitelné hodnoty. Bezradná policie Raven označí za hlavní podezřelou a ta se zoufale snaží očistit své jméno. Vyhledá jednoho z nejbohatších obyvatel Florencie a těžko polapitelného muže, aby se pokusila odhalit pravdu o svém zmizení. Jejich setkání zavede Raven do temného podsvětí, jehož obyvatelé si střeží svá tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243403/temna-raven-243403.jpg 4.1231

Florentská trilogie (1.)

The Raven (2015)

Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Temná Raven

Allysa1985

Hodnotím celou sérii, protože všechny díly byly vlastně stejné. Promarněný potenciál. Ani nevím, čím to přesně je, ale nějak to vůbec nefunguje. Hlavní hrdinka by měla být asi chytřejší, s těmi doktoráty, ale působí jako strašná husa. Hlavní hrdina je sice starý a mocný upír, ale přitom nemá ani tušení, co se v jeho městě děje. Plusové body jsou za Florencii a hrdinku, která nemá žádné speciální schopnosti, příjemná změna.
Nečekala jsem žádný extra literární zážitek, ale tady jsem trilogii dočetla jenom díky svojí obsesi, která by mě donutila dočíst i telefonní seznam.

Eponka

Tahle kniha je velice dobře napsaná. Četla jsem hodně knížek o upírech ale tahle je jina. Líbí se mi jak autorka píše o postavách a celkově příběh je to napínavé a je tam i plno vážně. Ty části o umění mě překvapivě nenudili ba naopak autorka to píše tak že mě to i zajímalo a bavilo. Těším se na další dil.

Barbara182
26.10.2018

Raveniny pasáže mě celkem bavily a líbilo se mi, že je hlavní hrdinka handicapovaná, ale Princ je pořád stejně nesnesitelně nadutý jako v novele nesoucí jeho jméno :-( Upíří svět celkově mě v Reynardově pojetí nudil, takže výsledek nic moc a ještě si pořádně rozmyslím, jestli se někdy v budoucnu pustím do dalších dílů.

munka
16.07.2018

Začiatok super. Od polovice knihy trápenie. Nakoniec som to dočítala. Prečítam si aj ďalšie diely, hádam sa to zmení.

zazvorka
12.04.2018

Jsem dost rozpačitá, co napsat. Hlavní hrdinka mne dost popuzovala - připadala mi handicapovaná více pomalým myšlením než jinak. Avšak přesto si přečtu další díly - třeba budou mít větší spád. Takže - úplné zklamání to nebylo, ale protože jsem čekala něco jako knížky od Patricie Briggs, tak to byl přece jen šok. Shrnuto - myšlenka ok, provedení děs - běs.

martina.tim
13.03.2018

Do této knížky jsem se zprvu pouštět nechtěla, protože na upíří příběhy a fantasy zas moc nejsem, ale nadchla mě anotace a já se do ní prostě pustit musela. A můžu říct, že nic skvělejšího jsem za poslední dobu nečetla. Z knížky jsem tak nadšená, že si ji musím koupit do své knihovny. Líbilo se mi tam snad vše. Popis prostředí temné Florencie, zapadlých uliček, výhledy z vrcholků budov, výtvarné a jiné umění.... no prostě naprostá bomba. Pak se mi velice líbil vztah Raven a Williama. To napětí a tajemno, které se nad nimi vznášelo bylo skvělé. Líbilo se mi i autorovo ztvárnění úpířího světa. William byl na jednu stranu chladný a krutý, ale na druhou stranu něžný a pozorný. Jeho postava byla vykreslena pro mě naprosto skvěle. Raven zase obyčejná ženská žádná anorektička. Takže za mě prlný počet bodů a už se těším na další díl.

Elise24
26.12.2017

Zajímavý a trochu jiný pohled na svět z upíří perspektivy . Dokonalé odpočinkové čtení.

dendishek
08.12.2017

Líbí se mi styl spisovatele, popsání hlavních hrdinů, sexuální napětí, tajemství světa upírů, vzhled hlavní postavy (slovy autora to není žádná krasotinka, ale i tak našla svého "prince"). Tento 1.díl hodnotím kladně. Rozjel se vcelku slušně. Určitě se bude líbit milovníkům upířích ság.

hkollmannova
06.12.2017

Tak toto byla obrovská slabota (a platí pro celou trilogii) a to že jsem nadšená prakticky ze všeho. Už nikdy nebudu hledět na %. V knížce není jediná postava, která by si mě získala, člověk s ní sympatizoval, platonicky se do ní zamiloval (znáte to, že? :-) ), nikdo tam nemá smysl pro humor a tak podobně co u knižních postav člověk hledá, ba přímo očekává. Tento spisovatel další šanci nedostane.

Beatrisie
14.11.2017

Přečteno za jeden den :D úžasné napsaný příběh. Sice předvídatelné ale i tak krasne

Xena011
03.08.2017

První půlka a hlavně prvních 100 stran úplná bomba...úvod velmi kvalitně zpracovaný, který vás vtáhne do děje a nepustí, prostě musíte číst dál a dál. Pokračování stylem Gabrielovy trilogie, nechybí italská renesanční díla, náboženské motivy a citáty, krásná dávná minulost až do dob 13. století a dokonce hlavní hrdinové z Gabrielovy trilogie, kteří se v knize také mihnou. Velmi mě potěšilo, že se Will nezamiluje do fyzicky dokonalé hubené a krásné ženy na pohled, jak to většinou ve všech příbězích bývá, ale do krásy duše (i když žena kulhá a má pár kilo navíc - což sám Will odůvodnil, že to je jeho ideál krásy a takový byl i v době renesance, tak vypadala krásná a zdravá žena; vyhublé byly považované za nemocné a nepřeživší). Stýká se zde krásná duše proti zlé, která se v mnoha ohledech snaží držet starého a dobrého života, náboženství, historie na každém kroku a přitom moderní svět, laskavost, odvaha, chrabrost, obětování, láska, tajemno a mnoho dalšího, což jsou věci, které nejraději čtu a vyžívám se v nich. Will mi ze začátku přišel velice tajemný a krutý, ale postupem času jsem spíše měla dojem, že tak děsivý zase není. Raven až moc obětavá, snad vůči každému, koho ani neznala.
Jinak velice krásná kniha, jako jsou všechna díla autora, která mě vždycky velmi potěší svou vysokou kvalitou a přesně těmi věci, které v knihách vyhledávám. Gabrielova trilogie mi přišla na čtení náročnější, ale zde už mi to vůbec nepřišlo (asi už jsme si zvykla).

"Nikdo - člověk nebo jiný druh - není dokonalý. Jestli je dokonalost standardem pro normálnost, pak selháváme všichni."

*Pájuše*
01.08.2017

Musím souhlasit s komentářem níže (Amica). Prvních 150 stran - naprostá bomba. Zbývajících 250 stran - nic z čeho bych se vlastně měla posadit na zadek.
Negativa:
Hlavní hrdinku bych vážně, ale vážně, s chutí propleskla! (talisman jí zachrání život a ona si myslí, že je to jen muzejní kousek, dobrý tak akorát do vitrínky?). Plus ten její ochranitelský pud sem jí fakt nežrala. Přišlo mi to strašně moc nucené.
Hlavní hrdina mi taky moc k srdci nepřirostl, i když se jeví jako sympaťák (mocný upír, který neví, co se v jeho městě děje?).

Pozitiva:
Čtivost, čtivost, čtivost - to je to, co tuhle knihu vyzdvihuje!
Nedokonalá hlavní hrdinka (řekla bych aleluja, protože knih s "nedokonalými" postavami je jako drahokamů - neskutečně málo a narazit na ně je hotový zázrak)

Suma sumárum, kniha se čte velmi dobře, ovšem kvůli hlavním postavám, jsem měla problém všemu uvěřit. Zajímavý námět, který mohl být využit o trošku lépe, aby se kniha opravdu dala nazvat drahokamem. Takhle zapadne do tuctových knih, které jsem už někdy dávno četla, ale jejichž obsah si už nevybavuju.

Aríka
08.07.2017

Velice zajímavá kniha. Fantasy, ale uvěřitelná. Knihu jsem našla náhodně a o autorovi jsem zhola nic nevěděla ba ani jsem nečetla Gabrielovu trilogii. První co mě zarazilo, byla er- forma, na kterou jsem se kupodivu ihned zvykla. Další příjemné překvapení přišlo ve hcvíli, když jsem zjistila, že hlavní hrdinka není žádným tintítkem, velice příjemná změna. Styl psaní mě sedl, nemám mu co vytknout. Postavy byly velice skvěle popsané a ani mi žádná z nic nebyla protivná. jako trochu náročnější oddychovku rozhodně doporučuji.

Amica
11.06.2017

Prvních sto stránek: Ty číčo! Nedokonalá hlavní hrdinka! Dokonalý upír! Oni se muckaj! Nějaké chytré literální vsuvky! Námluvy dlouhé jako Brno!
Zbytek knížky: Zase říká, že je nedokonalá? Ještě to pořád neudělali? Aha už jo. Hm, jak "legendární". Né zas tak chytré literální vsuvky.

Po dočtení knížky jsem se cítila lehce narušená. Může být knížka zároveň chytrá i blbá? Ano může! Kniha měla vcelku zajímavý děj. Sice špatně napsaný, ale pořád tam byl. Obě hlavní postavy mi byly sympatické až na pár přehnaných ukázek Ravenina ochranitelského pudu. Občas jsem si pomyslela: Vždyť William není zas tak silný a děsivý! Jak se tato postava mohla stát florentským princem?
No...knihu jsem nevyhodila jen kvůli prvním kapitolám a pár scénám. Kniha je ideální na letní bezmyšlenkové čtení a možná by se také šikla na zapálení táboráku, ale to je jenom můj tip ;-)

Nita17
08.06.2017

Začátek příběhu není špatný, sympatický je výběr hlavní hrdinky, kdy je opravdu důležitější krása uvnitř. Děj zatím nic moc, snad se to v dalších dílech rozjede. Upřímně mě spojení s Gabrielovou trilogii rušilo ( vyplynutí z ní ano, ovšem už bez postav), to měl autor raději nechat spát a více se věnovat potenciálu temata.

Majdule
14.05.2017

Velmi se mi tato kniha líbila obsahem, méně již stylem psaní. Velmi osvěžujícím prvkem je baculka v hlavní roli romantické hrdinky, tím spíš, že ji za neodolatelnou považuje "dokonalý muž". Líbí se mi vnitřní soudržnost hrdinky, její síla, která dlí v tom, že si uvědomuje, přes všechny pochybnosti, svoji hodnotu. Protože právě to, že si uvědomuje, že si jako jedinečná bytost zasluhuje to nejlepší, změní její osud.
A líbí se mi i vývoj, jimiž prochází Princ. To všechno zachraňuje i fakt, že kromě Prince a Raven příběhu chybí děj. Těším se na pokračování.

sarahmoon
24.03.2017

Fakt netuším jak jsem se ke knize dostala, ale jsem upřímně ráda.
Vůbec jsem netušila, že existuje i nějaká Gabrielova trilogie (kterou si asi brzo taktéž přečtu), jelikož se mi velmi líbí autorům svět. Je vykreslen do naprostých detailů a pro mě tedy velmi skutečný. Velmi zajímavě byla popsána hlavní hrdinka, přes prvotní hrůzný popis se čtenář pročte až ke zkutečně krásné bytosti. ;o)

paprika75
05.03.2017

Upírské téma ani navázání na Gabriela mi nevadí, ale čekala jsem trochu víc. I když vlastně asi ne, protože jsem podobné očekávání a pak mírné "nenadšení" měla i u Gabriela. Četlo se to dobře a hlavní hrdinka konečně nebyla drobná štíhlá křehule. Takže 4* ... Jsem zvědavá kam se to vyvine.

Kris@
04.02.2017odpad!

Tato kniha se mi těžko hodnotí. Rozpoznala jsem v ní totiž povědomý styl psaní, a to ten můj z doby, kdy mi bylo 14 let. Ze začátku se mi ten styl líbil, nicméně po pár kapitolách jsem si uvědomila, jak moc špatný a amatérský vlastně je. (Což mi okamžitě rozbilo iluzi o mém mladickém tvůrčím talentu - takhle psát knihu opravdu nejde). Čili toto hodnocení nepatří pouze k této knize, nicméně i k mé starší tvorbě... Stylu by se dalo vytknout mnoho, ale je mi poněkud trapné tu rozmazávat chyby, které jsem dělala taky. Nechám to na jiných.

A teď zpět ke knize. Velkým překvapením je, že tuhle zrůdnost napsal muž. Postavy se absolutně neřídily logikou, jejich chování bylo směšné, nemotivované a podivně sešroubované. Velmi mi vadily změny vzhledu hrdinky - nejdřív ji popisuje jako šeredu, potom je z ní top modelka a nakonec (kdy už má být zase v normálu) je z ní přeci jen sexy žena. Ačkoliv se autor snažil, rozhodně mi Raven nepřipadala chytrá. Její dobrosrdečnost byla zcela násilná a rozčilující.

Špatně provedené postavy, zbytečný děj, začátečnický styl psaní, chyby v textu (ačkoli tohle nepadá na hlavu autora). Nelogické, trapné, naivní. ---- Odpad.
Další knihy si už od Reynarda nepřečtu.

Adush09
08.11.2016

Prince jsem nečetla což jsem asi měla až v knížce jsem se dozvěděla, že to je takový přestup mezi Gabrielovou trilogií a touto knížkou. Bohužel po pár stránkách jsem ji odložila a vracím do knihovny...vůbec mě nechytla.

sylva8672
17.10.2016

Na této knize mě jako první velice překvapila hlavní hrdinka. Konečně to nebyla slečna s mírami 90/60/90 :-)
Ale kniha byla podle mě úplně zbytečně dlouhá a místy mě děj moc nebavil, protože se tam toho moc nedělo. Raven mě už kolikrát svou odmítavostí vůči Williamovi lezla pěkné na nervy. A když už jeho vábení konečně podlehla a děj mě začal opravdu bavit, kniha byla téměř u konce :-/ i když z tohoto hodnocení asi vypadá, že byla kniha špatná, tak tomu tak není. Nemůžu říct, že mě nebavila, to rozhodně ne. Ale kdyby byla knížka ušetřená o některé kapitoly, byla by mnohem lepší.
Teď upřímně trochu váhám, zda se pouštět do dalšího dílu, ale asi ho stejně nakonec zkusím :-)

kubla111
02.10.2016odpad!

Nejdříve jsem chtěl hodnotit jako žena, pro kterou je kniha určena. Ale knihu jsem dočetl a to jsem možná neměl. Měl jsem ji zahodit a doufat, že zůstane zajímavá jako prvních cca 100stran. Pak už to bylo neskutečně dlouhé, nudné, určené pro frustrovane zatrpkle ženy, které se musí starat o pět děti, místo,aby po nich toužil nejlepší upír všech dob. Podotykam,že jsem četl i 50 odstínů šedi. Tady jsem knihu odlozil po 60stranach. Tak proto jsem dal teto knize aspoň 1hvezdu. A v krátkosti. Zmrzačená žena odmítá neskutecneho milence, ta zena je hodnejsi než matka Tereza, chytřejší než Wikipedie, hnusna jak Quasimodo a presto odmítá bohatého upíra,který díky ni získává soucit, lásku atd. Lidi, toto není normální, ale ani románové. To je strašné. A rozhodne me otevřený konec neprimeje číst další díl. Jediná hvězda jen pro upirskou tematiku.

Monolit0713
27.08.2016

Četlo se to docela dobře, ale proti Bratrstvu černé dýky to nemá spád.

Arwen329
14.08.2016

Pěkná kniha. Četla se mi velmi dobře. :-)

Peťulka3
10.07.2016

Kdyby to byl samotný příběh a s Gabrielem to nemělo co dělat, dala bych pět hvězdiček....nějak mi to do příběhu Emersonových nesedí.

petra4080
01.07.2016

Z knihy mám smíšené pocity. Prostě pohádka a to "postižení" mi přijde jako hra na city čtenáře, aby bylo na knížce aspoň něco zajímavého :-(
Příběh se ale čte dobře, lehce, rychle plyne.

LilianaFalcon
27.06.2016

2.5 možná spíš 3... Bylo to mnohem delší, než by to mělo být, ale v rámci možností se to docela povedlo.... Ne, že by se mi tohle fantasy navázání na Gabriela líbilo, ale samostatně by to i mohlo docela fungovat...
Raven i Princ byli sami o sobě zajímaví, škoda, že dohromady nefungovali... stále mi to přišlo jako buď jeden nebo druhý... Ale čemu se vlastně divím, ani Gabriel neudržel mou pozornost...

jukanek
31.05.2016

Ja mam proste tyhle fantasy romantiky rada. At si mysli kdo chce, co chce. Navic v posledni dobe maji autori ve zvyku psat skoro porna takze tohle bylo mile cteni. Dalsi dil si urcite prectu take.

telileov
02.05.2016

Lhala bych, kdybych tvrdila, že kniha není jedno klišé za druhým, že jsem si chvílemi nepřipadala jako v jiné verzi Twilight a že Raven a William nebyli vůbec otravní a pitomí. Byli. Ale taky bych lhala, kdybych tvrdila, že ta knížka nemá nic do sebe.
Asi jsem od knihy čekala trochu něco jiného, ale nebylo to zas tak špatné. Myslela jsem, že upíři už jsou out, ale přestože je příběh fakt klišé, vypracovaný svět a hierarchie upírů má své světlé stránky. Není to jen nadržená, krví prolitá romanťárna o dvou ťulpasech, co se nechtějí, pak chtějí, pak zase ne, pak zase jó... (I když to všechno je to taky.) Kniha má i své kvality.

Zuzara
09.03.2016

Nejprve jsem si myslela, že knihu ani nedočtu do konce, teď mám nutkání se k ní opět vrátit. Zatím nevím, jak na ní mám reagovat.

Itálie romantika tajemno Florencie upíři

Sylvain Reynard