Když jsme se skrývali

Když jsme se skrývali https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460525/bmid_kdyz-jsme-se-skryvali-4n4-460525.jpg 4 377 59

The Ivy Years série

Ona skrývá něco velkého. On skrývá někoho malého. Bridger Macaulley býval hráčem na ledě i mimo něj. Teď, když se jeho spoluhráči ženou za dalším hokejovým vítězstvím, dělá Bridgerovi největší starosti, že děkan zjistí, že ve svém pokoji na koleji skrývá svou osmiletou sestru. Vzhledem k plnému rozvrhu a obrovskému tajemství je jen otázkou času, kdy se všechno provalí. Scarlet Crowleyová je jediná prvačka na Harknesské univerzitě, která se musela proplížit kolem televizních štábů stanujících na předzahrádce jejího domu, jenom aby mohla odjet z města. Její jméno je stejně nové jako ten naleštěný studentský průkaz, na němž je vyraženo. Studium na vysoké škole zvládne, jen pokud zatají svou pravou totožnost, přestože kvůli tomu musí lhát zelenookému klukovi, do kterého se zamilovala. Bridgera a Scarlet pojí přátelství založené na tom, že oba vědí, jak důležité je občas něco zatajit. Když se však na obzoru objeví nebezpečná hrozba, sami ji nepokoří. A pokud si nebudou věřit, jejich rodiny, které je tolik zklamaly, jim vezmou vše, co si chtěli udržet…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

The Year We Hid Away , 2014

krevetka79
17.01.2022 5 z 5

Krásné pokračování série...
Nejde jen o romantiku , ale o příběh ze života, který chytne za srdíčko...
Těším se na další díl

Terez9119
12.01.2022 4 z 5

Jediný díl z trilogie, který byl smysluplný. Scarlet i Bridger byli skvělí, snažili se přežít a se vším se vyrovnat sami, aby nebyli druhým na obtíž, což je mi blízké. Děj je občas trochu přitažený za vlasy, ale dá se to přežít. Milé, příjemné, oddechové.

TomTomis
10.01.2022 4 z 5

No zkusil jsem to od jedničky. Čteno kvůli třetímu dílu s lgbt tematikou. Kupodivu mě příběh chytil. Kniha se čte rychle.
Tento příběh se mi snad líbil i víc než jednička. Líbí se mi, že v příběhu figurují postavy z jedničky. A hurá na trojku...:)

Damonka12
08.01.2022 5 z 5

Dokonalé, tohle byla jedna z nejlepších knížek, co jsem loni četla. Kniha byla plná tajemství, vše dávalo smysl a nebylo tam žádné trapné klišé, které je v každé knize tohoto žánru. Potřebuju víc takových knih. Určitě doporučuju.

Ralemo
25.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Nádherný příběh! Líbil se mi více než předchozí díl. Bridger a Scarlet mi vážně přirostli k srdíčku. Zajímavá zápletka. Mám ráda příběhy s hokejovou tématikou. Hodně dojemné co se týče zatčení vlastně nevlastního otce Scarlet, to stejné u Bridgera a jeho malé sestřičky Lucy. Nádherná knížka, doporučuji přečíst.

Kristy.Seb
16.12.2021 5 z 5

Některý věci jsou hezký, ať ž jim rozumíš, nebo ne.

Věci se někdy pokazí.

I další díl byl moc povedený. Ale na první díl to nemělo. Smutný příběh s velmi silným dějem.

jitka_dankova
27.11.2021 5 z 5

Dojemný romantický příběh. I když je to young adult zacílení, myslím, že příběh ocení i ženy, které už mají děti. Hlavní hrdina knihy a jeho starost o malou sestřičku je něco, co dodává knížce opravdu šmrnc, romantika a erotika je tady prostě tak nějak na druhé koleji. Kniha byla čtivá, velmi mne zajímalo, jak to dopadne, měla jsem obavy, jak ta malá nakonec skončí a s kým. Pořád samozřejmě ale mějte na paměti, že jde tak trochu o pohádku a některé části jsou tam prostě překombinované a rozhodně ubírají na uvěřitelnosti příběhu. Ano, šlo by to vymyslet lépe a méně dramatičtěji, nicméně za mne je to pořád na maximum hvězdiček. Ten příjemný pocit po přečtení knížky prostě mám a příběh za to stojí.

hana1039
19.10.2021 5 z 5

Kromě těch negativních, strašných událostí, mi to připomíná krásnou pohádku pro dospělé.. Ne, není to kritika, moc se mi příběh líbil, jen si nejsem jistá, jestli se takhle i v reálu chovají děkani a další, kteří mu byli napomocní,kéž by... Opravdoví přátelé určitě a ten kdo je má na své straně, je skutečně,, bohatý,,...

NikolaSkop
29.09.2021 5 z 5

Ach boze, moc hezky pribeh!! Cela serie me uchvatila!! Moc se tesim na dalsi pokracovani.. :))

astra3
19.09.2021 5 z 5

Moc pěkné, i slzička ukápla. Velmi povedená série.

Laf
11.09.2021 5 z 5

Další díl této série se povedl. Děj mne hned vtáhl a kniha se četla pomalu sama.
Hlavní postavy to zde nemají lehké. Musí řešit spoustu překážet, které se jim staví do cesty, a proto bylo těžké dát knihu z ruky, jen abych věděla, jak to všechno pro ně dopadne.
Líbilo se mi, že se v této knize objevují postavy i z té předchozí, a že pořád vím, co se s nimi děje a jak se vyvíjí jejich příběh na pozadí tohoto.

Pokud hledáte zajímavou knihu k přečtení, vřele všem doporučuji, stojí to za to :)

Ketfl
11.09.2021 5 z 5

Opět moc hezký příběh, tentokrát o rodinných dramatech. Hlavní hrdinové příběhu, Bridger a Scarlet, mi byli oba moc sympatičtí, jen to měli chudáci opravdu dost těžké s rodiči. Nezávidím, byla to opravdu příšerná hrůza a jsem ráda, že já jsem nic takového nikdy nemusela prožívat. Nakonec oba měli velké štěstí a také kupu přátel, kteří jim se vším pomohli, takže to bylo opravdu moc hezké. Knihu jsem si moc užila a těším se na další díl.

dikyna
10.09.2021 5 z 5

Super čtení.

knihomolkaL
31.08.2021 4 z 5

Tahle série se vážně povedla. První díl byl výborný a totéž musím napsat o tomto druhém.
Bridger byl naprosto úžasný, co zvládl a jak báječně se o svou sestru staral, hodně často jsem si dojetím poplakala. Scarlet se k němu báječně hodila. Oba s těžkým osudem a absolutně dysfunkční rodinou. Ještě, že měli tolik báječných přátel a lidí, kteří jim chtěli pomoci.

Jita160
24.08.2021 5 z 5

Když nefunguje rodina je to vážně průser,ale výhrou je mít kolem sebe dobré přátele a lásku.
Oproti sérii After jsem si oba hrdiny velmi oblíbila.
Bridger je úžasný kluk,sportovec,student,přítel a hlavně milující bratr a náhradní rodič.
Scarleta odvážná milující duše...
Příběh byl velmi dojemný a moc se mě líbil.
Rozhodně doporučuji.

martina1797
21.08.2021 5 z 5

Moc pěkné čtení. Tenhle díl byl, podle mého názoru, o něco lepší a poutavější než první. Kdo má rád vysokoškolské prostředí, určitě nešlápne vedle. Doporučuji.

Pedruska01
16.08.2021 5 z 5

Na knihu jsem se těšila, protože mi bylo jasné, že to bude podobně dobré a silné jako předchozí příběh. Nemýlila jsem se. Kniha byla ve stejném příjemném stylu, tempu, čtivosti a střídání postav jako první díl, což se mi líbilo a vyhovovalo mi. Byla to pro mě druhá kniha od autorky a já si ji užila. Trochu mě mrzí, že čas mi nedovolil se jí věnovat tolik, jak bych si přála, ale nakonec jsem ji dočetla a bylo to skvělé.
Hlavní hrdinka Scarlet/Shannon se mi líbila. Oblíbila jsem si ji a musím před ní smeknout. Neskutečné, co se jí v životě stalo, co musela absolvovat, ať už doma anebo venku. Neměla nikoho, kdo by se za ní postavil, kdo by jí jen vyslechl a dal šanci. Lidé ji prostě jen odsoudili, hodili do jednoho pytle s tím hnusem a buď ji ignorovali anebo jí škodili. Bylo mi jí líto, tohle si nezaslouží vůbec nikdo. Chápala jsem, jak se zachovala, každému prostě přeteče jeho pohár a chce od toho pryč, začít od začátku jako někdo jiné. Jenže nikdy se minulosti nikdo dokonale nevyhne. Fandila jsem jí, jinak to nešlo. Byla pravda, že v některých situacích mi její chování přišlo zvláštní, přeci jenom dalo se to vyřešit asi jinak. Každopádně nebyla to žádná nepřekousnutelná vada. Dočkala se dost velkého rodinného překvapení, což musel být trochu šok, přesto bylo příjemné svým způsobem.
Druhý hlavní hrdina Bridger měl taky kopec smůly, co mu osud připravil bylo kruté a drsné. Až moc na jednoho mladého člověka, co má srdce na spravém místě a snaží se všem pomoci a se vším si poradit sám. Měl toho na bedrech víc než je zdrávo. Mrzelo mě, co si musel zažít, co měl doma. Obdivovala jsem ho, že se rozhodl o Lucy tahle postarat a držela jsem mu pěsti. Byla jsem hrozně ráda, když se za něj postavilo tolika lidí, od kterých to nečekal anebo jen nechtěl, aby se to vůbec dozvěděli. Mohl k nim být upřímný a požádat je, ale zase chápu proč to neudělal. Byli to jeho starosti. Toho kluka jsem si hrozně oblíbila, byl neskutečný a jsem za něj ráda, že to tak pro něj/ně dopadlo. Zasloužil si to.
Ti dva, z různých světů a hromadou bordelu pod pokličkou spojila náhoda, ale skvěle se k sobě hodili. Jako pár se mi líbil a neměla jsem na ně výhrady, až na takové drobnosti - někdy mi ti dva a jejich vztah přišel hodně zrychlený/unáhlený, že jsem si říkala, kdy a jak se to stalo. A také některé věci mi lehce přišly přitažené za vlasy, člověk se nad tím pozastaví, ale není to o tom, že mu to zkazí celou knihu. Konkrétně to, že se opět našli ti, co oba hráli hokej. U první knihy ještě ok, ale i u druhé? Zvláštní. Samozřejmě to chápu, hokejová tématika je důležitá pro autorku a i ty knihy obecně, když to tak vezmu, ale pro jednou bych jednoho z hrdinů vynechala jako hráče. A to Scarlet.
Co se týče příběhu, jsou to dvě linky, dvou hlavních postav, které byly naprosto šílené a neskutečné. Bylo to tak hrozně silné, neuvěřitelné, kruté a smutné. Ukázka toho, jak lidský život může být různorodý a nikdy nic není jen pěkné anebo jen ošklivé. Oba příběhy mě hodně vzaly. Líbilo se mi, že oba hrdinové mají své démony a noční můry a nejen jeden z nich. Však bylo to podařené.
Kdybych to měla shrnout, líbilo se mi to, bavilo. Bylo to čtivé, dokázalo mě to dostat. Postavy jsem si oblíbila a musela jim fandit. Bylo fajn se setkat i s hrdiny předchozí knihy, i když moc prostoru neměli a upřímně, kdyby tomu tak nebylo, vůbec by to nevadilo. Teda až na ten závěr s Hartleyem. Stalo se tam dost příkoří a nespravedlnosti, odhalení tajemství a díky bohu i nápravy. Knihu musím doporučit a hodnotit trochu odřeným plným počtem, kvůli těm drobnostem, které mě trochu při čtení zaráželi. Ale jen trošek. Co se týče posledního dílu... :D to bude trochu boj, jako ráda bych si to přečetla, ale tomu tématu se dosud vyhýbám, ale třeba časem k tomu dospěju. :)

evineckY
11.08.2021 5 z 5

Myslela jsem, že se vyhnu emotivní knize a dám si něco odpočinkového, ale zase mě dostala. Takového bratra bych brala, ale ještě raději přítele. Takový kluk se povinnostem nevyhýbá a jde do toho celým srdcem. Všem doporučuji.

katerina3329
09.08.2021 5 z 5

DOPORUČUJI

maafa
03.08.2021 5 z 5

Tato romance z prostředí vysokoškoláků se mi trefila do chuti. Za mě umí Sarina Bowen podat vážná témata příjemným způsobem. I když patří tato knížka do young adult kategorie, je, narozdíl od jiných, zajímavá i pro mě. Jsem ráda, že se autorka vrhá do takových ožehavých témat, jako je selhání rodičů. A zároveň člověk ví, že to neskončí špatně:). Za tohle jsem ráda, zvlášť v mém současném smutném a složitém období...

tajemství romantika

Sarina Bowen